Forum çok çöküyor.

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ARCANDY

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,749
Ne zaman SD Formuna girsem güzel açılıyor, ama 30 dakika, 40 dakika sonra hata ile karşılaşıldı, robot olmadığınızı doğrulayın çıkıyor. Ve en önemlisi forum çöküyor, 404 hatası veriyor. Ve çöktüğü zaman 25-30 dakika boyunca aynı kalıyor, bu hataları çözebilir misiniz? sayın yöneticiler.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Ne zaman SD Formuna girsem güzel açılıyor, ama 30 dakika, 40 dakika sonra hata ile karşılaşıldı, robot olmadığınızı doğrulayın çıkıyor. Ve en önemlisi forum çöküyor, 404 hatası veriyor. Ve çöktüğü zaman 25-30 dakika boyunca aynı kalıyor, bu hataları çözebilir misiniz? sayın yöneticiler.
Bot verification yurtdışından da girilmesini sağlıyor diye biliyorum. @Creative

Tolga6bd6

Doçent
Reaksiyon puanı
298
ayn

Ecomanya

Müdavim
Reaksiyon puanı
658
Bot olayı bendede çok çıkıyor ya. Bide yorum atarken felan hatayla karşılaştık felan diyor. Bazen yorumu yönetici onayına sunuyor.

ARCANDY

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,749
Bot olayı bendede çok çıkıyor ya. Bide yorum atarken felan hatayla karşılaştık felan diyor. Bazen yorumu yönetici onayına sunuyor.
Doğru, bende de çok oluyor. Bot olayının çıkması zaten tamamen saçmalık.

CCD

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Bende hiç olmuyor?

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Bende de çok oluyor.
Yoksa sistemin yenilenme zamanı geldi mi? :D

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Robot doğrulaması çok sık çıkıyor ve bu işlem normalden çok uzun sürüyor. SDN Forum sayfasını bazen öylece bırakıp gidesim geliyor. ?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Robot doğrulaması olmazsa yurt dışından giriş olamıyor.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Evet bende de robot doğrulaması oluyor bazenleri cevabı yaza tıklayınca donuyor ve hata ile karşılaştık çıkıyor.

Developer

admin
Admin
Reaksiyon puanı
1,644
Selamlar,

Zaman zaman saldırılar oluyor ve bunu önlüyoruz. Ancak forumun genel olarak "çökmesi" durumu söz konusu değil.

Daha önce yurt dışından foruma giren kullanıcılarımız bir kaç güvenlik doğrulamasından geçiyordu ve onlar için bu eziyet idi. Bunu tamamiyle kaldırdık ve aktivite prosedürüne geçtik.

Örnek vererek açıklıyorum;

Anlık olarak 100 kullanıcı aynı anda aynı işlemi yapıyorsa (mesaj, konu, tıklama) vb. Firewall bunu algılıyor ve önünüze doğrulama protokolü çıkartıyor.

Bunların tamamı forumun ve sizlerin güvenliği için yapıldığını hatırlatmak isterim.

Sizlerden sürekli forumun yavaşlığı ile ilgili geribildirim alıyoruz. Evde 400 ofiste 24 MB internet ile bağlanıyorum hiç sorun yaşamadım. Bu gibi durumlarda bir kayıt hazırlayıp bana iletirseniz çözüm sağlayabilirim.

Teşekkürler.
Geçtiğimiz hafta forum yazılımını bir üst versiyona taşıdık. Bu versiyon ile birlikte bir çok güvenlik ve kullanıcı yetki güncellemesi de geldi. Bunlardan birisi de belirli kategorilerde yazılan konuları, cevapları veya alıntıları yönetici onayına sun şeklinde idi. Güncellemeden hemen sonra bu durumu düzelttik. Şu anda böyle bir sorun yok. Hala yönetici onayına düşüyorsa mesaj ile birlikte bildirin bakalım.

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Daha önce yurt dışından foruma giren kullanıcılarımız bir kaç güvenlik doğrulamasından geçiyordu ve onlar için bu eziyet idi. Bunu tamamiyle kaldırdık ve aktivite prosedürüne geçtik.
Onların hâlini anlıyorum, yurt içinden foruma bağlanırken. :)

Son düzenleme:

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Bende bir problem var diye düşünmeye başlamıştım demek farklı kullanıcılarda da oluyor. Benim genelde ilk girmemde bot kontrolü yapıyor sonra normale dönüyor gibi. Ama ilk açılışta bekletmesi sıkıcı

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

@Developer taze taze

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Uçuyor mübarek.

Muhammet_KEKLİK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Malesef bencede aynı durum mevcut;(

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Bende çökmeden ziyade nedense çok yavaş giriyor bildirim paneli bile 10 dakika da açılıyor. Bot doğrulamayı arada sırada bana da soruyor vpn yada başka ülke ile alakası yok normal internetimle bağlanıyorum yine de soruyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...