Pirelli mi Michelin mi?

Bu konuyu okuyanlar

ByMoToRisT

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Merhaba arkadaşlar.
205/55/R17 yazlık lastik bakıyorum.
Yumuşak ve sert lastiğin ne konuda artısı eksisi oluyor?
Pirelli cinturato p7 ile Michelin primacy 4 arasında kaldım. Hangisini önerirsiniz?

ATHEON

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Yumuşak lastik ses konusunda,konfor konusunda çok iyidir ve fren mesafesinde daha başarılıdır. Sert lastik daha çok çakıl, taş olan zeminlerde işe yarıyor onun dışında ben hiçbir artısını görmedim ne ıslak zeminde fren mesafesi ne de konfor olarak. Kıyaslama yaptığım lastikler Bridgestone (sert) vs continental (yumuşak).
Michelin tabiki de biraz pahalı ama iyidir. Bütçenizi zorlamak istemiyorsanız Continental de tercih edilebilir. Sert lastik arıyorsanız da Goodyear iyidir. Pirelli lastik tellerinde eğilme gibi problemler yaşatmıştı bana. Michelin de balon yapmıştı ondan dolayı biraz şans işi.

ByMoToRisT

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Yumuşak lastik ses konusunda,konfor konusunda çok iyidir ve fren mesafesinde daha başarılıdır. Sert lastik daha çok çakıl, taş olan zeminlerde işe yarıyor onun dışında ben hiçbir artısını görmedim ne ıslak zeminde fren mesafesi ne de konfor olarak. Kıyaslama yaptığım lastikler Bridgestone (sert) vs continental (yumuşak).
Michelin tabiki de biraz pahalı ama iyidir. Bütçenizi zorlamak istemiyorsanız Continental de tercih edilebilir. Sert lastik arıyorsanız da Goodyear iyidir. Pirelli lastik tellerinde eğilme gibi problemler yaşatmıştı bana. Michelin de balon yapmıştı ondan dolayı biraz şans işi.
Bilgi için çok teşekkür ederim.
Pirelli cinturato p7 nin tasarımı çok hoşuma gitti ama eğer bütçe yeterse Michelin primacy 4 alacağım.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Birinci tercih her zaman michelin ikincisi pirelli veya birdgestone olmalı

Son mesajlar