Kesinlikle evlenmeyi düşünmüyorum.

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,303
Okulumun bitip, doktor olarak atanmama yalnızca 1 sene kaldı. Benim hayalini kurduğum hayat, akşam eve gelince bilgisayarımı açıp, çatır çatır oyun oynamak. Ben kazandığım parayı kendim yemek istiyorum. Zaten psikolojik olarak da çok hassas, alıngan bir insanım. Yani evlensem bile çok kısa sürede boşanma ihtimalim çok çok yüksek. Bir kadına anlayış göstermek, yalnız yaşamaya göre beni çok daha fazla üzer, bundan adım gibi eminim. Evlenmeden de yaşanılabileceğine inanıyorum, Beyazıt Öztürk bunun en güzel örneği. Şunun da farkındayım, evlenmeden yaşamak zor; ama benim psikolojik durumum evlenmeye uygun değil.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Okulumun bitip, doktor olarak atanmama yalnızca 1 sene kaldı. Benim hayalini kurduğum hayat, akşam eve gelince bilgisayarımı açıp, çatır çatır oyun oynamak. Ben kazandığım parayı kendim yemek istiyorum. Zaten psikolojik olarak da çok hassas, alıngan bir insanım. Yani evlensem bile çok kısa sürede boşanma ihtimalim çok çok yüksek. Bir kadına anlayış göstermek, yalnız yaşamaya göre beni çok daha fazla üzer, bundan adım gibi eminim. Evlenmeden de yaşanılabileceğine inanıyorum, Beyazıt Öztürk bunun en güzel örneği. Şunun da farkındayım, evlenmeden yaşamak zor; ama benim psikolojik durumum evlenmeye uygun değil.
Eğer kendine bakabiliyorsan yani çamaşır,bulaşık,yemek olaylarını hallederim diyorsan bencede evlenmemen en mantıklısı.

IDisaster

Profesör
Reaksiyon puanı
1,665
Evlilik çok güzel bir husustur aslında. İnan ki sırf evde olmasını, her konuda: Fiziksel, ruhsal olarak yanında olmasını o kadar huzur verici hissedeceksiniz ki.

Deneyemedim dahalık fakat inşallah diyelim.

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,303
Daha önceden attığım mesajları gördün mü bilmiyorum, orada da bahsetmiştim, bir insanla iletişim kurmak, yalnız kalmaya göre daha fazla üzüyor beni.

Ben, melankolik mizacımla baş başa kalayım istiyorum, insanların beni yalnız bırakmasını istiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evlilik çok güzel bir husustur aslında. İnan ki sırf evde olmasını, her konuda: Fiziksel, ruhsal olarak yanında olmasını o kadar huzur verici hissedeceksiniz ki.

Deneyemedim dahalık fakat inşallah diyelim.
Bana hiçbir kadın tolerans göstermez, hangi kadın alıngan bir erkekle aynı hayatı paylaşır ki?

Eğer kendine bakabiliyorsan yani çamaşır,bulaşık,yemek olaylarını hallederim diyorsan bencede evlenmemen en mantıklısı.
Elim-ayağım tutuyor çok şükür, neden olmasın?

Son düzenleyen moderatör:

IDisaster

Profesör
Reaksiyon puanı
1,665
Daha önceden attığım mesajları gördün mü bilmiyorum, orada da bahsetmiştim, bir insanla iletişim kurmak, yalnız kalmaya göre daha fazla üzüyor beni.

Ben, melankolik mizacımla baş başa kalayım istiyorum, insanların beni yalnız bırakmasını istiyorum.

Bana hiçbir kadın tolerans göstermez, hangi kadın alıngan bir erkekle aynı hayatı paylaşır ki?
Yanlış düşünüyorsun güzel kardeşim.

Sen birini hiç sevdin mi ?

Pek öyle gözükmüyor... Hatalarıyla, doğrularıyla, yanlışlarıyla kabul etmek... En sevmediğin şey onun ile bir anda en sevdiğin şey olması ?

Asla olmaz dediğin şeyler dahi sevdiğinin tek sözüne bakıyor. Çünkü sevdiğinde Kalp, akıldan her zaman daha ağır basıyor.

Bazıları var ki kocası onu dövse dahi onu sevdiğini söylüyor ? Sence de saçma değil mi ?

Sevgi öyle bi şey işte..

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,298
Ne kadar yalnız kalmaya dayanabilirsin?

Bende senin gibi düşünceye sahipim. Ayrı evim olsada işe gidip gelip orada tek başına kalayım.

Ama evlen dediklerinde benim evim olmasa evlenmem diyorum. Çıkmaz sokağa girmişim yani

NxeS

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Bir kelime kararını,
Bir duygu hayatını,
Bir insan seni değiştirir.
Konfüçyüs

Ne kadar yalnız kalmaya dayanabilirsin?

Bende senin gibi düşünceye sahipim. Ayrı evim olsada işe gidip gelip orada tek başına kalayım.

Ama evlen dediklerinde benim evim olmasa evlenmem diyorum. Çıkmaz sokağa girmişim yani
En azından duygu ve düşüncelerini paylaşabileceğin biri olması çok iyi olur.

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,303
Yanlış düşünüyorsun güzel kardeşim.

Sen birini hiç sevdin mi ?

Pek öyle gözükmüyor... Hatalarıyla, doğrularıyla, yanlışlarıyla kabul etmek... En sevmediğin şey onun ile bir anda en sevdiğin şey olması ?

Asla olmaz dediğin şeyler dahi sevdiğinin tek sözüne bakıyor. Çünkü sevdiğinde Kalp, akıldan her zaman daha ağır basıyor.

Bazıları var ki kocası onu dövse dahi onu sevdiğini söylüyor ? Sence de saçma değil mi ?

Sevgi öyle bi şey işte..
Bakın, ben daha önceden iki defa bir arabanın önüne kendimi atmak suretiyle intihar girişiminde bulunmuştum. İkisinde de şansıma bir polis gördü ve müdahale etti.

Sevmek güzeldir; ama normal bir insan için. Amma velakin sözler benim canımı çok yakar.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,298
Abi başkasının başını belaya sokmadan öl hiç olmazsa. Anladığım kadarıyla sıkıntılı adama benziyorsun.

Nasıl ölüyorsan öl başkasına sıkıntı çıkarma be.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu feminist yasalar altında evlenmeyi reddediyorum. Olası bir anlaşmazlıkta nasıl bir zulüm çektireceği meçhul.

Yasalar feminist olmasaydı da evlenmeyi reddediyor olurdum. Ben burada sünnete saygısızlık yapmıyorum bunu not düşeyim. O kadar gerizekalı değilim.

Dönün bakın etrafınıza, evlenip de mutlu olan var mı? Başanma oranları artıyor mu azalıyor mu? Sen düzgün olursun kadın bozuk olur, kadın düzgün olur erkek bozuk çıkar bu seferde..
Bu bozukluk yarışında kadınlar biraz daha önde. Erkekler masum demiyorum ama kesinlikle kadınlar daha önde.

Hak vermiyor değilim. Kadınlar ister, istemeye de hakları var. Gösteriş dünyasında kimseye dur, yapma, sus diyemezsin. İster yahu ister. Biri zevk sefa içinde yaşarken o neden istemesin? O hayvan öbürleri insan mı da bu ayrım var.

Kadınlar güzelliğini pazarlıyor diyenler çıkıyor. Senin tekk derdin güzellk olursa kadın da kendini pazarlar. Ortada başka seçenek bırakmıyorsun.

Üstüne üstlük ülkedeki korkunç dengesizlik kadınların güzelliğinde de kendine yer bulmuş. Anadan babadan şanslı ve doğal, sağlıklı beslenen, stressiz hayat yaşayan bir kadınla, bunların tam tersi hayat yaşayan bir kadının güzelliği gen mevzusu işi çok değiştirmediği sürece iyi hayat yaşayanın lehine döner.

Gen goygoyu dönüyor. Ben de derim ki Allah biz insanı en güzel şekilde yarattık diyor sorarlar adama ayete karşı mı çıkıyorsun diye.

E o zaman ortada bir şey farkı bu uçurumu açıyor. İşte dediğim uçurumun sebebi bu üstteki sebepler.

Ben niye evlenmiyorum konusuna gelirsek dediğim gibi feminist yasalar bir neden olsa da asıl sebebim şu, ben aşırı materyalist bir insanım görenin aklını kaybedeceği güzellikteki biri beni beğenmezse (ki bu ihtimalin imkansızlığını konuşmaya gerek yok sanırım) ben evlenmem.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
İnsanlarla iletişim kuramıyorsan, doktorluk işi de zor. Hastande tek iletişim kuracakların insanlar. Hastalar insan, hemşireler insan, diğer Doktorlar insan, müdür bile insan. Kimse hastaneye bilgisayarını tamire götürmez.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Keşke bu durumda doktor olmak yerine farklı bir meslek kolundan gitseymişsin arkadaşım. Şahsen ben yarın bir gün sana bakılmak istesem, sende çok muhattap olmak istemediğin için bir seviye az ilgilensen ölümlere varan bir şeye sebebiyet verebilir.

Keşke gidip yazılım gibi bilgisayar başında durabileceğin bir iş kolu seçseymişsin.

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Aynen bende herkesin herkesi aldattığı şu devirde hiçbir kıza güvenip de evlenmem

Kararsız23

Profesör
Reaksiyon puanı
2,124
Sevdiğine yeni kavuşmuş ama henüz evlenmemiş biri olarak söylüyorum, sevgi çok güzel şeydir.

Allah herkese nasip etsin. Senin de karşına sana uygun birileri çıkacaktır umuyorum.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Ne kadar benziyoruz...Ama asla dememek lazım:) Büyük konuşursanız gelir sizi bulur...

İnsanlarla iletişim kuramıyorsan, doktorluk işi de zor. Hastande tek iletişim kuracakların insanlar. Hastalar insan, hemşireler insan, diğer Doktorlar insan, müdür bile insan. Kimse hastaneye bilgisayarını tamire götürmez.
Aslında sorun bu değil.İletişim sorununuz olmasa da evlilik sorumluluk çok farklı bir şey.Bu arkadaşımıza da tavsiye verirken bazı insanların sevmeyi sevilmeyi tatmadığı için düzgün bir yuva kuramayacağınız,psikolojik durumlarını bilen insanların belki de çocuklarının olup onlarada aynı şeyleri yaşatmamaları gerektiğini bilmek ve öyle davranmak gerekli...

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,303
Gelen tepki üzerine mesaj kaldırılmıştır.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu arada kendi başıma piyano öğrenmeye çalışıyorum millet.

İki çalışmamı paylaşayım, belki beğenirsiniz. Ama henüz daha çok amatörüm, çalarken zaman zaman takılmalarım oldu tabi.

Samanyolu (Bir Şarkısın Sen):

Yaşar - Aldanırım:

Samanyolu falan filan?
Alın bunu içeri.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Sonuna kadar katılıyorum, neden kendi kazandığımı kendim harcamayayım, istediğim şeyi istediğim zaman yapmayayım ki ?

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Aslında sorun bu değil.İletişim sorununuz olmasa da evlilik sorumluluk çok farklı bir şey.Bu arkadaşımıza da tavsiye verirken bazı insanların sevmeyi sevilmeyi tatmadığı için düzgün bir yuva kuramayacağınız,psikolojik durumlarını bilen insanların belki de çocuklarının olup onlarada aynı şeyleri yaşatmamaları gerektiğini bilmek ve öyle davranmak gerekli...
Evlilik her ne şartta olursa olsun kişiye en güzel gelecek bir olaydır bana göre, çocuklara bi şey olacak diye gelecekten korkmamalıyız, belki de herkes çok daha güzel günlere göz açacaktır, umutsuz yaşanmaz, olunmaz, Allah büyüktür deyip dua edeceğiz ve azim gösterip biraz da çalışacağız. Ruhsal olarak sorun yaşamak dünyanın sonu değildir ama cennette bile en güzel müjdelerden olan evliliği bu dünyada düşünmemek en büyük hatamız olur, azcık cesaretli olmalıyız... Allah böyle düşünen her iyi insanın gönlüne göre en güzeli ile karşılaştırması dileklerimle sözlerime son vereyim. :)

Ben sana doktor olamazsın demedim ama emin ol "adam" olmak daha çok "baba" olmaktır. "Aile" kurmaktır, eşinle aşkı tatmaktır... :)

Son düzenleme:

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,303
Evlilik her ne şartta olursa olsun kişiye en güzel gelecek bir olaydır bana göre, çocuklara bi şey olacak diye gelecekten korkmamalıyız, belki de herkes çok daha güzel günlere göz açacaktır, umutsuz yaşanmaz, olunmaz, Allah büyüktür deyip dua edeceğiz ve azim gösterip biraz da çalışacağız. Ruhsal olarak sorun yaşamak dünyanın sonu değildir ama cennette bile en güzel müjdelerden olan evliliği bu dünyada düşünmemek en büyük hatamız olur, azcık cesaretli olmalıyız... Allah böyle düşünen her iyi insanın gönlüne göre en güzeli ile karşılaştırması dileklerimle sözlerime son vereyim. :)

Ben sana doktor olamazsın demedim ama emin ol "adam" olmak daha çok "baba" olmaktır. "Aile" kurmaktır, eşinle aşkı tatmaktır... :)
Forum kafayı yedi galiba, ben "Doktor bey" diye başlayan bir mesaj atmadım.

Ben aşkın bir zayıflık göstergesi olduğunu düşünüyorum, etrafımdaki insanların bu zayıflıktan yararlanmasına izin veremem.

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,303
Ya sen niye oraya takıldın, onu ben öyle değiştirdim ama önemli olan cevaben verdiğim mesajdı :(
Kardeşim siz bana kafamı mı yedirteceksiniz? Ben de bir an önce şizofren oldum sandım, diyorum ben herhalde halüsinasyon görüyorum.:sleepy:

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Kardeşim siz bana kafamı mı yedirteceksiniz? Ben de bir an önce şizofren oldum sandım, diyorum ben herhalde halüsinasyon görüyorum.:sleepy:
Kafa mafa boşver şimdi, tekrar yazmak zorunda kaldım:

Ya sen niye oraya takıldın, onu ben öyle değiştirdim ama önemli olan cevaben verdiğim mesaj:(

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,934
Bende evlilik konusuna çok soğuk duruyorum ama bunun için sebeplerim var aile üyelerimde şiddetli boşanmaların falan olması gibi. Aynı zamanda şuana kadar ulaşmış olduğum ekonomik şartlardan geriye gitmek istemiyorum.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Ben aşkın bir zayıflık göstergesi olduğunu düşünüyorum, etrafımdaki insanların bu zayıflıktan yararlanmasına izin veremem.
Bu söz işte çok tehlikelidir, gelecekte çok pişman olabilirsiniz, yarın öbürgün aşk aşk diye ağlamak da var işin sonunda ? Çünkü böle diyenler özellikle belli bir yaşa, olgunluğa erişti mi yanlış davrandıklarının farkına varırlar.

Bende evlilik konusuna çok soğuk duruyorum ama bunun için sebeplerim var aile üyelerimde şiddetli boşanmaların falan olması gibi. Aynı zamanda şuana kadar ulaşmış olduğum ekonomik şartlardan geriye gitmek istemiyorum.
Güç yetirememek ayrı bi şey ama fikren, zikren tamamen karşıt olmak ise büyük bir hatadır bana göre.

Hacker Yusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Evlenmek çok güzel olduğu için evlenmek istemiyoruz.. İstetmiyorlar...
İnsan kendine uygun düzgün adam gibi biri bulmak ister ve yeni nesil kızlar bu durumdan biraz uzak maalesef yani amaçları sadece bir süre eğlenmek gibi . Bu durum erkekler için de geçerli...
Diyelim eşini buldun ...
Evlenme masrafı ev masrafı şu masrafı bu masrafı dünya kadar masraf ..
Bir şekilde onu da atlattın.. Sonra çocuğun oldu..
Her anne her baba çocuğuna çok iyi bakmak ister ve bunu yaparım der ama onların yapabildeklirini yapmaları yeni nesildeki saçma ergen arkadaş ortamına yenilir...
Çocuk eğitilirken yeni arkadaşlar edinmeli ki etrafta insanlığın nasıl olduğu hele ki yenil nesilin arkadaşlık anlayışı malum..
Bir bakmışsın küçükken çok uslu düzenli olan çocuğun okuldaki ortam yüzünden esrarkeş falan olmuş ...
Ülkemizde durum böyle maalesef..

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Evlenmek çok güzel olduğu için evlenmek istemiyoruz.. İstetmiyorlar...
İnsan kendine uygun düzgün adam gibi biri bulmak ister ve yeni nesil kızlar bu durumdan biraz uzak maalesef yani amaçları sadece bir süre eğlenmek gibi . Bu durum erkekler için de geçerli...
Diyelim eşini buldun ...
Evlenme masrafı ev masrafı şu masrafı bu masrafı dünya kadar masraf ..
Bir şekilde onu da atlattın.. Sonra çocuğun oldu..
Her anne her baba çocuğuna çok iyi bakmak ister ve bunu yaparım der ama onların yapabildeklirini yapmaları yeni nesildeki saçma ergen arkadaş ortamına yenilir...
Çocuk eğitilirken yeni arkadaşlar edinmeli ki etrafta insanlığın nasıl olduğu hele ki yenil nesilin arkadaşlık anlayışı malum..
Bir bakmışsın küçükken çok uslu düzenli olan çocuğun okuldaki ortam yüzünden esrarkeş falan olmuş ...
Ülkemizde durum böyle maalesef..
Kardeş sen en iyisi aile konulu ilim kitaplarından faydalan, afedersin ama sen evlilik konusunda tam bir "korkak" gibi yazmışsın, o zaman hiç bi iş de yapmamalı insan eğer evlilikte bile bu kadar cesaretsiz ise... Dert varsa çözüm de vardır, hastalık varsa şifası da vardır, sıkıntı varsa çıkış için bi kolaylık da vardır, araştırıp öğrenmek gerek!

Reaksiyon puanı
6,381
Ev işlerini halledebildikçe ve sorumluluk alabildikçe evlenmemeniz daha mantıklı. Dediklerinize katılıyorum.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Arkadaşım burası altı üstü bir FORUM.

Neden tüm hayat hikayeni burada anlatıyorsun =? Kimsede çıkıp demiyorki bize ne :D

Sana bir tavsiye. ( Her olay veya hikaye heryerde anlatılmaz. )