Evde ne besliyebiliriz

Bu konuyu okuyanlar

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Merhaba arkadaşlar evde erkek kardeşim bir şey beslemek istiyor ama ne besliyebiliriz balık falan istemiyor.Evde besleyebiliceği bir şey istiyoruz.Kedi köpek istiyor ama annem istemiyor ne besliyeblilr evde kedi köpek balık dışında

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar evde erkek kardeşim bir şey beslemek istiyor ama ne besliyebiliriz balık falan istemiyor.Evde besleyebiliceği bir şey istiyoruz.Kedi köpek istiyor ama annem istemiyor ne besliyeblilr evde kedi köpek balık dışında
muhabbet kuşu al

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Akvaryum balığı

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Kuş almayın yazık günah kafeslere mahkumlar siz aldıkça daha da çoğunu yakalıyolar.Kaplumbağa alabilirsiniz onunda durumu aynı ama en azından daha serbest gezebilir tabi gözkulak olmanız lazım.Anneniz istemiyorsa kedi köpeğe hiç girişmeyin zaten.Tavşanda önermem çok çiş yapıyor:) Hamster beslemedim ama evde kaybolma potansiyeli yüksek? Civciv ördek falan büyüyünce malum.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Kuş almayın yazık günah kafeslere mahkumlar siz aldıkça daha da çoğunu yakalıyolar.Kaplumbağa alabilirsiniz onunda durumu aynı ama en azından daha serbest gezebilir tabi gözkulak olmanız lazım.Anneniz istemiyorsa kedi köpeğe hiç girişmeyin zaten.Tavşanda önermem çok çiş yapıyor:) Hamster beslemedim ama evde kaybolma potansiyeli yüksek?
kuşu dışarı salcaksın uçacak eline falan gelecek bide kuşları çiftleştiriyorlar öyle çoğalıyor

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
kuşu dışarı salcaksın uçacak eline falan gelecek
Dışarı derken?? Odayı mı kastediyorsunuz.Yani evet salınıyor da ağaç yok birşey yok evde.Ve maalesef uçuşan perdeden kaçma gibi vukuatlar oluyor:( Küçükken bir cahil hevesi almıştık kaçmıştı öyle.Ayrıca çok hassas canlılar yalnızlığa gelemezler ve çabuk hastalanabiliyolar.Alıp iki gün sonra sabahları çok ötüyor diye istememezlik edilçekse hiç alınmasın daha iyi.Ha ayrıca bir hayvanınız olursa tatilr falan gitmeyi de iki üç kez düşünüp planlamalısınz.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Dışarı derken?? Odayı mı kastediyorsunuz.Yani evet salınıyor da ağaç yok birşey yok evde.Ve maalesef uçuşan perdeden kaçma gibi vukuatlar oluyor:( Küçükken bir cahil hevesi almıştık kaçmıştı öyle.Ayrıca çok hassas canlılar yalnızlığa gelemezler ve çabuk hastalanabiliyolar.Alıp iki gün sonra sabahları çok ötüyor diye istememezlik edilçekse hiç alınmasın daha iyi.Ha ayrıca bir hayvanınız olursa tatilr falan gitmeyi de iki üç kez düşünüp planlamalısınz.
ben kuşumu tatilede götürürüm bide kuşcuda kalırsa hiç uçurmazlar

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Öyle düşününce doğru da keşke hiç yakalanıp satılmasalar çok üzücü:( Dışarı kaçıncada hiç şansları olmuyor kedi yiyor veya ölüyolar.
bizim arkadaş ölü muhabbet kuşu bulmuş yolda gömmüştük okula sonra kuşu bulamadık geri kedi falan yedi heralde

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Papağan beslemeyi çok istemişimdir hem de az biraz konuşkan bi şey olacak ve hiç kafese koymayacağım... :) Yalnız henüz bu isteğim gerçekleşmedi, cins papağan fiyatları da yüksektir herhalde ve çok yoğun ilgi gereklidir diye düşünmekteyim, burası beni biraz çekimser kılıyor...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
1594774804550.png

"Maşuk" efsaneydi ya :)

1594774861065.png

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Papağan beslemeyi çok istemişimdir hem de az biraz konuşkan bi şey olacak ve hiç kafese koymayacağım... :) Yalnız henüz bu isteğim gerçekleşmedi, cins papağan fiyatları da yüksektir herhalde ve çok yoğun ilgi gereklidir diye düşünmekteyim, burası beni biraz çekimser kılıyor...
Tabi güzel canlılar insanın sevesi sahiplenesi geliyor.Ancak bilmiyorum papağan ev de mutlu olacak mı sizce? Bir kuş olsam dar bir alanda hiç mutlu olamazdım...Görseli bulamadım ama mutlaka görmüşsünüzdür ağaç resmine başını yaslayan papağanı...Belgesellerde o hayvanları ormanlarda uçarken görünce insanoğlu çok bencil diye düşünmeden edemiyor insan.Fotoğraftan görsek ne olur yakından görsek ne olur:(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayvanları bir sebep yoksa eve hapsetmek cidden üzücü geliyor.Kedilerimizi hep yaralı,tek başına kalmış aç veya üşüyorken bulduğumuz için keyfi gelmediler eve.Ama şartlar dışarı çıkarmaya elverişli değil.Şu süreçte evde onlarla kapalı kalınca ne kadar üzücü bir şey olduğunu anladım.Düşünsenize ömrünüz dört duvar içinde geçiyor:( Çok mu duygusal düşünüyorum bilmiyorum ama karnı tok olmak mı isterdi yoksa doğal ortamında mı olmak isterdi diye sorabilsek hayvanlara ikinciyi seçeceklerini düşünüyorum Allah onları doğaya uygun yaratmış...

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Hayvanları bir sebep yoksa eve hapsetmek cidden üzücü geliyor.Kedilerimizi hep yaralı,tek başına kalmış aç veya üşüyorken bulduğumuz için keyfi gelmediler eve.Ama şartlar dışarı çıkarmaya elverişli değil.Şu süreçte evde onlarla kapalı kalınca ne kadar üzücü bir şey olduğunu anladım.Düşünsenize ömrünüz dört duvar içinde geçiyor:( Çok mu duygusal düşünüyorum bilmiyorum ama karnı tok olmak mı isterdi yoksa doğal ortamında mı olmak isterdi diye sorabilsek hayvanlara ikinciyi seçeceklerini düşünüyorum Allah onları doğaya uygun yaratmış...
Özellikle doğal yaşamından kopartılanlar için doğru. Ancak bu sisteme çözüm bulmak gerçekten zor. Petshoptakini alıyım eziyet çekmesin diyince talep artmış devamı gelmiş olacak. Almasan hayvan orda zebil olacak . Tam bir kısır döngü.

Ancak sokak hayvanları için 4 duvar yine daha iyi bir çözüm hocam. Sokakta döveni, çivili yemek vereni, çarpıp umursamadan gideni, uzuvları keseni ne ararsan var. Her şey gelebiliyor başlarına. Aç açık kalıp kokmuş artık yiyorlar. Kısmen sokaklarda, ormanlarda kedi köpeklerin doğal yaşamı değil. Ormanlar bomboş sokaklar sadece beton..

Sıcak ev, bahçe ortamında üzgün duran bir hayvana rastlamadım. (Sahibi kötü biri değilse)

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Özellikle doğal yaşamından kopartılanlar için doğru. Ancak bu sisteme çözüm bulmak gerçekten zor. Petshoptakini alıyım eziyet çekmesin diyince talep artmış devamı gelmiş olacak. Almasan hayvan orda zebil olacak . Tam bir kısır döngü.

Ancak sokak hayvanları için 4 duvar yine daha iyi bir çözüm hocam. Sokakta döveni, çivili yemek vereni, çarpıp umursamadan gideni, uzuvları keseni ne ararsan var. Her şey gelebiliyor başlarına. Aç açık kalıp kokmuş artık yiyorlar. Çünkü kısmen sokaklarda, ormanlarda kedi köpeklerin doğal yaşamı değil. Ormanlar bomboş sokaklar sadece beton..

Sıcak ev, bahçe ortamında üzgün duran bir hayvana rastlamadım. (Sahibi kötü biri değilse)
Sondan başlayayım aslında sıkılıyorlar ve üzülüyorlar.Eğer hiç dışarı çıkmadıysa küçüklükten beri bir nebze daha mutlular ancak birkaç kez özgürlüğün tadını aldılarsa...Aslında bunu yapacak mekan olsa biz eski apartmanımızda bahçeye alıştırmıştık kedimizi kapımızı açıyoduk kendi iniyodu gezip geliyodu en iyisi bahçeli ev tabi ama apartmanda bile sessiz sakin yer olunca yapılabiliyordı geri gelceği zaman aşağıda miyavlardı apartmanın kapısını açardık yukardan kendi gelirdi? Hatta evde durmaz olmuştu artık otel gibi kullanıyodu en iyiside oydu bence:) Ama doğru dışarda ne pislikler dönüyor gerçekten yüreğim dayanmıyor artık o haberlere kendi gözlerimle gördüklerimde cabası.Herkes artan yemeğini sokağında kedi köpeğe verse sorun kalmayacak da işte...Canilerede aynısını yapmadıkça iflah olmazlar.Gerçekten kısır bir döngü insanoğlu her şey benim dedikçe devam edecek bir döngü...Kırmanın yolu yok gibi gözüküyor :(

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Sokakta döveni, çivili yemek vereni, çarpıp umursamadan gideni, uzuvları keseni ne ararsan var. Her şey gelebiliyor başlarına. Aç açık kalıp kokmuş artık yiyorlar. Kısmen sokaklarda, ormanlarda kedi köpeklerin doğal yaşamı değil. Ormanlar bomboş sokaklar sadece beton..
Burası çok önemli idi!

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Sondan başlayayım aslında sıkılıyorlar ve üzülüyorlar.Eğer hiç dışarı çıkmadıysa küçüklükten beri bir nebze daha mutlular ancak birkaç kez özgürlüğün tadını aldılarsa...Aslında bunu yapacak mekan olsa biz eski apartmanımızda bahçeye alıştırmıştık kedimizi kapımızı açıyoduk kendi iniyodu gezip geliyodu en iyisi bahçeli ev tabi ama apartmanda bile sessiz sakin yer olunca yapılabiliyordı geri gelceği zaman aşağıda miyavlardı apartmanın kapısını açardık yukardan kendi gelirdi? Hatta evde durmaz olmuştu artık otel gibi kullanıyodu en iyiside oydu bence:) Ama doğru dışarda ne pislikler dönüyor gerçekten yüreğim dayanmıyor artık o haberlere kendi gözlerimle gördüklerimde cabası.Herkes artan yemeğini sokağında kedi köpeğe verse sorun kalmayacak da işte...Canilerede aynısını yapmadıkça iflah olmazlar.Gerçekten kısır bir döngü insanoğlu her şey benim dedikçe devam edecek bir döngü...Kırmanın yolu yok gibi gözüküyor :(
Gerçekten zor durum ? Tam özgürlükten hapis hayatı ? Yine de sizin gibi ince düşünen dostu olduğundan çok şanslı ?

Burası çok önemli idi!
Eyvallah hocam ?