Diyanet'ten şiddet gören kadınlara tavsiyeler (!)

Bu konuyu okuyanlar

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840
İnternet Medyası diyebilmek için Medya ve habercilik konusunda eğitimli tahsilli bilgili insanların olması gerekir yönetimde. ( Ben öyle olduğunu düşünmüyorum açıkçası FORUM'un. )

Ben forumu kastetmedim, kaldı ki SDN sadece Forum'dan oluşmuyor.

Açıklamanın siyasi , ideolojik haber siteleri, şirketleri için yapıldığı çok bariz. Teknoloji odaklı bir medya ne kadar yanıltabilir insanları, diyelim yanılttı ne kadar nefret ve öfkeye sürükleyebilir sonuçta. Farklı yerlere çekilecek bir açıklama olduğunu düşünmüyorum.

Açıklamada siyasi haberlerden bahsetmediğin için genel olarak anlaşılabilir diye söyledim ben. Yoksa teknolojide bilgiler çoğu zaman sabittir, çarpıtılabilecek bir konu değil, siyaset ya da benzeri konular gibi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Ben forumu kastetmedim, kaldı ki SDN sadece Forum'dan oluşmuyor.

SDN merkezinin oluşturduğu içerikler yüzde 99 teknoloji ile alakalı. Orası ayrı bir mecra.

Forum bölümünü 1 gün tam inceleyin açılan konular yüzde 90 ney görün. Özellikle İçerik Ekibinin açtığı konuları takip edin.
( Arada 3-5 tek tük şu telefon mu iyi bu mu yada şu bütçe ile hangi telefonu alayım çıkarsa gene iyi. )

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
diyanet zamanında o kadar garip açıklamalar yaptı ki bu açıklama durumu kurtarmaya yönelik geliyor :)
Madem Diyanet daha evvel garip açıklamalar yaptı -Tabii bu açıklamalar da size göre garip- öyleyse vur abalıya... Öyle mi Didem hanım?!

Neden Didem, niye... Müslümanlarla, müslümanlıkla sorununuz ne bu kadar? Bu kan davasından bile öte birşey... Kan davasında bir kez öldürürsün adamı, derdin davan biter. Lakin sizin, sizlerin derdi, davası, kini, öfkesi hiç bitmiyor. Birşey deyince de "Biz ne dedik ki..." deyip çıkıyorsunuz işin içinden. Ya da, "Biz onu kastetmemiştik" diyerek...

Daha dün "Papaya laf etmeyin, o iyi adamdır" diye methiyeler düzen malum kişilerle belli ki aynı inanca sahipsiniz, ve belli ki sizler müslümanların sinir uçlarıyla oynamaktan vaz geçmeyeceksiniz.

Yaptığınız haberde zerre kadar bir doğruluk payı olsa vallahi de billahi de hiç kıvırtmadan "Haklısınız, bu bir hatadır" diyebilirdim. Lakin sizin amacınız, doğru ya da eğri haber vermekte değil, siz düşmanlık beslediğiniz bir kavramın -Din- temsilciliğini yapan bir kuruma sürekli vurmak suretiyle arka planda İslam diniyle savaşıyorsunuz resmen.

Bu yazdıklarıma "Ne alaka?" diye cevaplayacağını biliyorum, lakin sürekli, habire yaptığınız bu yalan, dolan, algı vs. haberlerin sonucu işte sizi bu noktaya taşımış oluyor kardeşim.

Yeter artık, Allah'tan korkun biraz yahu, Allah'tan korkmuyorsanız utanın azıcık. :(

Son düzenleyen moderatör:

İkaya

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
60
Madem Diyanet daha evvel garip açıklamalar yaptı -Tabii bu açıklamalar da size göre garip- öyleyse vur abalıya... Öyle mi Didem hanım?!

Neden Didem, niye... Müslümanlarla, müslümanlıkla sorununuz ne bu kadar? Bu kan davasından bile öte birşey... Kan davasında bir kez öldürürsün adamı, derdin davan biter. Lakin sizin, sizlerin derdi, davası, kini, öfkesi hiç bitmiyor. Birşey deyince de "Biz ne dedik ki..." deyip çıkıyorsunuz işin içinden. Ya da, "Biz onu kastetmemiştik" diyerek...

Daha dün "Papaya laf etmeyin, o iyi adamdır" diye methiyeler düzen malum kişilerle belli ki aynı inanca sahipsiniz, ve belli ki sizler müslümanların sinir uçlarıyla oynamaktan vaz geçmeyeceksiniz.

Yaptığınız haberde zerre kadar bir doğruluk payı olsa vallahi de billahi de hiç kıvırtmadan "Haklısınız, bu bir hatadır" diyebilirdim. Lakin sizin amacınız, doğru ya da eğri haber vermekte değil, siz düşmanlık beslediğiniz bir kavramın -Din- temsilciliğini yapan bir kuruma sürekli vurmak suretiyle arka planda İslam diniyle savaşıyorsunuz resmen.

Bu yazdıklarıma "Ne alaka?" diye cevaplayacağını biliyorum, lakin sürekli, habire yaptığınız bu yalan, dolan, algı vs. haberlerin sonucu işte sizi bu noktaya taşımış oluyor kardeşim.

Yeter artık, Allah'tan korkun biraz yahu, Allah'tan korkmuyorsanız utanın azıcık. :(
Çok haklısınız ancak biraz ağır oldu sanki.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Haber kaynaksız veya sallamasyon gibi görünse de, akıllarındaki düşüncelerin bunlar olduğunu herkes biliyor. O yüzden de diyanetin ne dediğini umursayan yok.
Madem umursamıyorsun niye cevap yazıyorsun?
Kimsin sen, bir niyet okucuyu mu?
Hiç mi utanma, arlanma yok sizde yahu?
'Tamam kaynak sağlam değil ama, Diyanet bunu söyleyebilir!'
Bu da Diyanet'in temsil ettiği değerlere kin kusmanın bir başka yolu olsa gerek.

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Atatürkün din düşmanı olduğuyla ilgili birçok kaynak var biz inanıyormuyuz bunlara cünkü atatürk kendi ağzıyla dememiş kim derse desin din ırk cinsiyet kaynak olmadan inamıycaz kardeşim ha bu kaynaklara inan dersen benim gözümde Atatürk bu denilen gibi ama inanmıcaz asılsız haberlere.

Son düzenleme:

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Konya Müftülüğne bağlı aile ve dini rehberlik bürosu görevlisi şiddet gören kadına bu yazılan tavsiyeleri vermiş. Haber bu ama ne bir yazışma, ne bir ses kaydı ne başka bir şey var. Doğru olabilir de olmayabilir de. Söz konusu kurum ve kişilerinde bir açıklaması yok. Kulaktan dolma bir haber.

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Konya Müftülüğne bağlı aile ve dini rehberlik bürosu görevlisi şiddet gören kadına bu yazılan tavsiyeleri vermiş. Haber bu ama ne bir yazışma, ne bir ses kaydı ne başka bir şey var. Doğru olabilir de olmayabilir de. Söz konusu kurum ve kişilerinde bir açıklaması yok. Kulaktan dolma bir haber.
Kendini bilmez bir görevlinin dediğiyle ( şayet doğru olup olmadığı bile muamma ama biz doğru sayalım ) ne kadar insan birbirine giriyor sayfanın mod'larına iş düşüyor burada donanım haber foruma'a u doğru gidiyor burasıda herkez kendi görüâüne göre içerik üretiyor ki doğru bile değil haberler...

İkaya

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
60
Kendini bilmez bir görevlinin dediğiyle ( şayet doğru olup olmadığı bile muamma ama biz doğru sayalım ) ne kadar insan birbirine giriyor sayfanın mod'larına iş düşüyor burada donanım haber foruma'a u doğru gidiyor burasıda herkez kendi görüâüne göre içerik üretiyor ki doğru bile değil haberler...
Bu gidişle değil donanımhaber, forumtr’nin bile altına gider.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
adamlar konu sahibini din düşmanı da yaptı ya :tearsofjoy: konu sahibi kaynaklarda gördüğü haberi paylaşmış forum da bunun neresi yanlış ? Neden gelip müslüman düşmanı diyorsunuz davranıyorsunuz , olaya her zaman ön yargılı bakıyorsunuz, evet haber yalan çıkmış olabilir de olmayabilir de ama bir sürü kaynak sitede paylaşım yapılmış gelipte bu konuyu savunan kişilere müslüman düşmanı demeye hakkınız yok ,nereden nereye getirmişler konuyu süpersiniz hacı abiler ,alkışlıyorum ?

İkaya

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
60
adamlar konu sahibini din düşmanı da yaptı ya :tearsofjoy: konu sahibi kaynaklarda gördüğü haberi paylaşmış forum da bunun neresi yanlış ? Neden gelip müslüman düşmanı diyorsunuz davranıyorsunuz , olaya her zaman ön yargılı bakıyorsunuz, evet haber yalan çıkmış olabilir de olmayabilir de ama bir sürü kaynak sitede paylaşım yapılmış gelipte bu konuyu savunan kişilere müslüman düşmanı demeye hakkınız yok ,nereden nereye getirmişler konuyu süpersiniz hacı abiler ,alkışlıyorum ?
Biraz mantıklı düşünün lütfen, neden hep provokatif ve asılsız, tartışma çıkarıcı nitelikte konular açıyor içerik ekibi? Çünkü forum tartışmadan güç alıp büyüyor. Batmaya yüz tutmuş bir yeri siyaset ve din tartışmaları ile zirveye bile taşırsınız. Buradaki amaç da bu.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Biraz mantıklı düşünün lütfen, neden hep provokatif ve asılsız, tartışma çıkarıcı nitelikte konular açıyor içerik ekibi? Çünkü forum tartışmadan güç alıp büyüyor. Batmaya yüz tutmuş bir yeri siyaset ve din tartışmaları ile zirveye bile taşırsınız. Buradaki amaç da bu.

Bak açılan konular haber sitelerin de gündeme geliyor , burada da paylaşılıyor.. sizde diyanet ile ilgili güzel birşeyler paylaşın o halde , ne olacak..

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Bak açılan konular haber sitelerin de gündeme geliyor , burada da paylaşılıyor.. sizde diyanet ile ilgili güzel birşeyler paylaşın o halde , ne olacak..
Bak güzel kardeşim, müslüman olmadığını söyleyen sensin, biz buna laf ettik mi, etmedik. Çünkü o senin tercihin. Daha dün Papa'ya methiyeler dizen kimdi, sendin. Buna da evyallah. Bu arada senin sevdiğin din adamına da kaldı ki, laf etmedik. Daha doğrusu, kişisel haklarına tasallut edecek, hakaret niteliği taşıyan tek laf da etmedik.

Ama...
Sen ve seninle aynı topu çeviren, aynı tandemde dizili arkadaşların, gönüldaşların...
Allah'ın günü, müslümanın kurumlarına, temsil makamlarına...
En ağır silahlarınızla habire ateş ediyorsunuz, hakaretin, aşağılamanın haddi hesabı yok.
Doğru haber demeden, yanlış haber demeden, ne buldunuzsa zehirden aşınıza katık ediyorsunuz.
Maksat ne?
Derdiniz ne sizin bizimle, bizim değerlerimizle?
Yahu benim gençlik yıllarımda da bi sürü ateist arkadaş tanıdım. İnanmazlardı sadece.
Ama yemin olsun, bir kez bile birinden benim dinime, değerlerime hakaret ettiklerini, saldırdıklarını görmedim, şahit olmadım. Biz onların inançlarına saygı duyardık, onlar da bizim!

Çünkü medeni insanlardık, onlar da biz de!
Bizim kimsenin ateist olmasına sözümüz yok...
Lakin, azıcık da siz medeni olun yahu, azıcık da siz, saygı duymayı, edepli olmayı, insanları incitmemeyi deneyin, çok mu şey kaybedersiniz?

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Bak güzel kardeşim, müslüman olmadığını söyleyen sensin

İftira attığınızın farkındamısınız ? Ben müslüman değilim diye nerede yazdım , lütfen gösterin.

Müslümanlığın veya Diyanetin kötü yanlarını eleştirip suçlayınca müslümanlıktan çıkıyoruz mu ?

Papa'ya iyi adam dedim , ne var bunda sana bir kötülüğümü var ? Ya da kime kötülüğünü gördün de bu lafıma takıldın ?

İyi birisiniz fakat bu konularda size katılmıyorum , din konusunda çok bilgilisiniz ona birşeyim yok ama beni karşı dinden görmeniz değişik oldu ve iftira atıp suçlamanız :)

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Günümüzde farelerin bile empati yaptığını anlamış durumdayız.Sende bunu dene bence kendiniz bizim yerimize koy Şayet ben burda yalan haber ile algı yapıldığının farkındayım lakin küçük çocuklar vs var. Biz burda modların dinine düşmanlığına laf etmiyoruz. YALAN . RESMİ KAYNAĞI OLMAYAN ALGI YAPILMAYA ÇALIŞILAN VE modların (bilmem niçin böyle bi haberi paylaştı ama)Bu gibi haberleri paylaşmasından rahatsızız artık niçin böyle bişey yaptılar ki diye girdim yine aynı dümen tabiki bu senin gibklerin hoşuna gidiyor ama neyse Hz. Mevlananın su unutulmaz sözüyle bitiriyim ''Bir delil ile kirk Alimi yendim, kırk delil ile bir cahili yenemedim''(üstüne alınmak istiyen alınsın karışmıyorum)

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Müslümanlığın veya Diyanetin kötü yanlarını eleştirip suçlayınca müslümanlıktan çıkıyoruz mu ?

Kişi ve kurumların hatalarını dine bağlamayın. Müslüman Allaha inanan kimseye denir. Müslümanlığın kötü yanı dediğinizde olay çok farklı bir yere çekiliyor. islam hakkındaki bilgisizliginiz insanların ve kurumların yaptıkları yanlışlarla öyleymiş gibi algilamaniza neden oluyor. Buda inananların size karşı hâliyle ofkelenmesine neden oluyor. Dediğim gibi lütfen bilmediğiniz konularda öyleymiş gibi yorum yapmayın. Kişi ve kurumların yaptığı koskoca bir dini bağlamaz

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Adam olsaydınız da kin kusmasaydık. Toplumu kutuplaştıran herkes suçludur. Utanma arlanmadan bahsedecek en son sizlersiniz.

Burada adam olmayanlar kim oluyor MÜSLÜMANLAR MI =?

Bu nasıl bir üslüp ve konuşma şekli. Aynaya bakıp aradada olsa ben kimin acaba diye sor bir kendine. ( Bu mantıkla burada topluma yalan haber yaymaya çalışıp kutuplaştırmaya çalışan kim oluyor bir düşün bakalım. )

Zira tüm halk yaptıklarınızı görüyor, acınacak haldesiniz.

TÜm halk dediğin kim oluyormuş :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
papa iki yüzlü çıkarı olunca senden iyisi yok olmazsa senden kötüsü yok haçlı seferleri de bunu kanıtlar.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840

Her şeye istisnasız cevap yazmak zorunda değilsiniz. Didem’i niye suçluyorsunuz, kendi fikrini yazmış.

Futbol takımı tutuyormuş gibi her karşıt görüş gösterene aynı tarz cevap yazıyorsunuz, gerek yok buna.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Her şeye istisnasız cevap yazmak zorunda değilsiniz. Didem’i niye suçluyorsunuz, kendi fikrini yazmış.

Futbol takımı tutuyormuş gibi her karşıt görüş gösterene aynı tarz cevap yazıyorsunuz, gerek yok buna.

Forumca şunu sorgulamamız gerekmez mi TEKNOLOJİ FORUMUNDA neden Diyanet işleri ile ilgili yalan yanlış haber yapılıp 5 sayfa mesaj kasılıyor. ( Arada rahat 2-3 sayfada silinmiştir küfür hakaret vb olduğu için mesaj var. ) Diyanet işleri üstünden arada Müslümanlara yapılan söylemler dönen muhabbetlerde cabası.

1 kerede İçerik Ekibi DİNİ konulara girip sınırları aşmıştır dikkatli olunacak dense ne kaybedilir. =? Sürekli bir Didem Hanım'a yüklenmeyin Didem hanıma cevap vermeyin. Bu kadar insan hiç bir şey yokken anlamsızca cevap yazıyormuş gibi davranıyorsunuz.