İnternete Bağlanma Problemi- Modem

Bu konuyu okuyanlar

kaatipefendi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Bu konum SDN'de açtığım ilk konu olacak. Sizlere bir problemimden bahsetmek istiyorum daha önce başına böyle bir olay gelmiş ya da bir fikri olan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim. Şöyle ki;

Ben Vodafone evde interneti kullanıyorum. Modem olarakta NetMaster Infinity 401 modeli. İnterneti masaüstü bilgisayarda kablolu olarak kullanıyorum. Bilgisayarımı her açtığımda modem üzerindeki bütün ışıklar ve monitördeki internet bağlantı simgesi sorunsuz olarak gözükse de internete bağlanamıyorum. Modem üzerinde bilgisayarıma giden lan kablosunun çıktığı 4 adet çıkış var. Lan kablosunu bir çıkıştan diğerine taktığım zaman internetim %90 geliyor. Eğer öyle de gelmezse modeme iğne ile reset atmam gerekiyor. Böyle internetim geliyor. Ama internet geldiği anda bilgisayarımı herhangi bir nedenden dolayı yeniden başlatırsam bütün adımları baştan yapmam gerekiyor.

Modemin çıkış portlarında problem var diye düşünüyordum ama dediğim gibi 4 tane çıkış olduğu ve ben her bilgisayarı yeniden başlattığımda portu değiştirdiğim için en kötü bugün çalışmayan port 4 gün sonra çalışıyor oluyor.

Evet, var mı bir fikri olan? Kafayı yemek üzereyim çünkü :)

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Modem bozuluyor olabilir içindeki hafıza pili varsa o bitiyordur yada bitmiştir(pcde ki bios pili gibi) ama lehimli olduğu için sökülemiyor diye biliyorum. En iyisini Vodafone la irtibata geçin. (=

kaatipefendi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Modem bozuluyor olabilir içindeki hafıza pili varsa o bitiyordur yada bitmiştir(pcde ki bios pili gibi) ama lehimli olduğu için sökülemiyor diye biliyorum. En iyisini Vodafone la irtibata geçin. (=

Denemez miyim hiç :) Arıza kaydı açıp 1-2 gün sonra hiç bir şey yapmadan sorununuz giderilmiştir deyip kapatıyorlar arızayı.

Ben de artık yazılımsal veya kasada donanımsal bir şey olabilir mi diye düşünmeye başladım.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Denemez miyim hiç :) Arıza kaydı açıp 1-2 gün sonra hiç bir şey yapmadan sorununuz giderilmiştir deyip kapatıyorlar arızayı.

Ben de artık yazılımsal veya kasada donanımsal bir şey olabilir mi diye düşünmeye başladım.
o zaman şöyle yap ara müşteri hizmetlerini sizin modem bir anda 2 adet oldu ben bu 2.yi ne yapayım diye bir sor ık mık gelip alalım derse 1 saat sonra bir daha ara sizin modem öldü de(nasreddin hocadan kıssalar) bakalım ne yapacaklar (=

kaatipefendi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o zaman şöyle yap ara müşteri hizmetlerini sizin modem bir anda 2 adet oldu ben bu 2.yi ne yapayım diye bir sor ık mık gelip alalım derse 1 saat sonra bir daha ara sizin modem öldü de(nasreddin hocadan kıssalar) bakalım ne yapacaklar (=
%1 olan çözüm şansımı yok etmek istemiyorum, bir süre daha onlardan medet umacağım. Ümidimi tamamen kaybedince denerim belki :=)

Son mesajlar