Superbox ZTE Modem Kullanım Rehberi

Bu konuyu okuyanlar

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Bu konuda Superbox kullanan arkadaşların bazı sorunlarının çözümlerini anlatacağım ve modem arayüzü ile ilgili birkaç şey göstereceğim.

OLUŞABİLECEK HATALAR SİZİN SORUMLULUĞUNUZDADIR.

1-Modem Arayüzüne Girmek:

1-Tarayıcınızın URL kısmına 192.168.1.1 yazıp gidiyorsunuz.
2-Karşınıza kullanıcı adı ve Şifre ekranı gelecek.
Default kullanıcı adı: admin
Default şifre: superonline
Buradan sonra modem arayüzünde olacaksınız.

2- Mesajlar Arayüzüne Girmiyor:

Bu sorun benim de başıma geldi. Bu yüzden Superbox şifrenizi alamayabilir, faturanızı öğrenemeyebilir ve çeşitli sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

1-Modem arayüzüne girdiğinizi farzederek başlıyorum.

2-Gelişmiş seçenekler kısmına giriyoruz.

1607598243876.png

3-Diğer kısmına gidiyoruz.
1607598307370.png

4-Burada fabrika ayarlarına dönmemiz gerekiyor (Fabrika ayarlarına döndüğünüz zaman SSID ve şifre ayarlarınız sıfırlanacaktır.).
1607598392853.png

5-Modeminize tekrar bağlandığınız zaman mesajlar arayüzüne girebileceksiniz.

3-İnternet Çok Yavaş:

Öncelikle internetin yavaş olmasının sebebi genelde 4G'den kaynaklanıyor. Eğer online oyun oynayacaksanız veya upload yapacaksanız 4G, İndirme yapacak veya video izleyecekseniz 3G moduna almanızı öneririm.

4G modundan 3G'ye Geçmek:

1- Öncelikle İnterneti OFF yapıyoruz.

1607598837858.png

2- Ayarlar kısmına tıklıyoruz ve Ağ Seçimi kısmına giriyoruz.

1607598969389.png

3- Burada 4G yazan kutuyu 3G yapıyoruz ve geri gelip interneti açıyoruz.

1607599028633.png

Download yükselmiş ve Upload düşmüş olabilir. Ayrıca Ping daha fazla olacaktır.

Hâlâ çok yavaş:

Eğer Hâlâ çok yavaş ise baz istasyonunuzu manuel olarak seçebilirsiniz.(Burada yaptığınız yanlışlar ile doğabilecek sorunlardan ben sorumlu değilim.):

1- Ağ Seçimi kısmına yeniden giriyoruz bu sırada internetimiz kapalı olmalı.

2- Otomatik işaretli olan yerin altındaki manuel şıkkını işaretliyoruz ve ara tuşuna basıyoruz.

3-Alttaki fotoğrafta görüldüğü gibi operatör Tcell olanı seçip Kayıt ol tuşuna basıyoruz(Diğerlerinizi seçmenizi önermiyorum faturada sıkıntı yaşayabilirsiniz.). Sonrasında interneti yeniden açıyoruz. Bu benim internet hızımı gerçekten dengeli hale getirmişti.

1607599355486.png

Buradan sonra bile internet hızınız düzelmediyse müşteri hizmetlerini aramanızı öneririm. Yukarıda anlattığım baz istasyonu seçme işini hem 3G hem 4G üzerinde deneyebilirsiniz.

4- Şifre ve SSID (Internet ismi) Değiştirmek

1-Öncelikle modem ana sayfasında Wi-Fi yazan yerin altındaki ayarlar butonuna tıklıyoruz ve karşımıza çıkan Wi-Fi ana SSID kısmına giriyoruz.
2-Fotoğrafta ayarları gösterdim.
1607599957201.png

5- Aylık Ne Kadar Harcama Yapıldığını Görmek:

1- Ana sayfadan İstatistikler kısmına giriniz:
2-Ayarları fotoğraftaki gibi yaparsanız rahatlıkla görebilirsiniz (Eğer aylık 1TB'dan fazla harcama yapıyorsanız arttırabilirsiniz)
1607600215962.png

Farklı bir sorunuz olursa yazabilirsiniz.

Mesaj otomatik birleştirildi:

O kadar uğraştık kimse bakmadı valla üzücü :D.

Son düzenleme:

Namelessadmin2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bu konuda Superbox kullanan arkadaşların bazı sorunlarının çözümlerini anlatacağım ve modem arayüzü ile ilgili birkaç şey göstereceğim. OLUŞABİLECEK HATALAR SİZİN SORUMLULUĞUNUZDADIR. 1-Modem Arayüzüne Girmek: 1-Tarayıcınızın URL kısmına 192.168.1.1 yazıp gidiyorsunuz. 2-Karşınıza kullanıcı adı ve Şifre ekranı gelecek. Default kullanıcı adı: admin Default şifre: superonline Buradan sonra modem arayüzünde olacaksınız. 2- Mesajlar Arayüzüne Girmiyor: Bu sorun benim de başıma geldi. Bu yüzden Superbox şifrenizi alamayabilir, faturanızı öğrenemeyebilir ve çeşitli sıkıntılar yaşayabilirsiniz. 1-Modem arayüzüne girdiğinizi farzederek başlıyorum. 2-Gelişmiş seçenekler kısmına giriyoruz. Ekli dosyayı görüntüle 128107 3-Diğer kısmına gidiyoruz. Ekli dosyayı görüntüle 128109 4-Burada fabrika ayarlarına dönmemiz gerekiyor (Fabrika ayarlarına döndüğünüz zaman SSID ve şifre ayarlarınız sıfırlanacaktır.). Ekli dosyayı görüntüle 128111 5-Modeminize tekrar bağlandığınız zaman mesajlar arayüzüne girebileceksiniz. 3-İnternet Çok Yavaş: Öncelikle internetin yavaş olmasının sebebi genelde 4G'den kaynaklanıyor. Eğer online oyun oynayacaksanız veya upload yapacaksanız 4G, İndirme yapacak veya video izleyecekseniz 3G moduna almanızı öneririm. 4G modundan 3G'ye Geçmek: 1- Öncelikle İnterneti OFF yapıyoruz. Ekli dosyayı görüntüle 128117 2- Ayarlar kısmına tıklıyoruz ve Ağ Seçimi kısmına giriyoruz. Ekli dosyayı görüntüle 128118 3- Burada 4G yazan kutuyu 3G yapıyoruz ve geri gelip interneti açıyoruz. Ekli dosyayı görüntüle 128119 Download yükselmiş ve Upload düşmüş olabilir. Ayrıca Ping daha fazla olacaktır. Hâlâ çok yavaş: Eğer Hâlâ çok yavaş ise baz istasyonunuzu manuel olarak seçebilirsiniz.(Burada yaptığınız yanlışlar ile doğabilecek sorunlardan ben sorumlu değilim.): 1- Ağ Seçimi kısmına yeniden giriyoruz bu sırada internetimiz kapalı olmalı. 2- Otomatik işaretli olan yerin altındaki manuel şıkkını işaretliyoruz ve ara tuşuna basıyoruz. 3-Alttaki fotoğrafta görüldüğü gibi operatör Tcell olanı seçip Kayıt ol tuşuna basıyoruz(Diğerlerinizi seçmenizi önermiyorum faturada sıkıntı yaşayabilirsiniz.). Sonrasında interneti yeniden açıyoruz. Bu benim internet hızımı gerçekten dengeli hale getirmişti. Ekli dosyayı görüntüle 128121 Buradan sonra bile internet hızınız düzelmediyse müşteri hizmetlerini aramanızı öneririm. Yukarıda anlattığım baz istasyonu seçme işini hem 3G hem 4G üzerinde deneyebilirsiniz. 4- Şifre ve SSID (Internet ismi) Değiştirmek 1-Öncelikle modem ana sayfasında Wi-Fi yazan yerin altındaki ayarlar butonuna tıklıyoruz ve karşımıza çıkan Wi-Fi ana SSID kısmına giriyoruz. 2-Fotoğrafta ayarları gösterdim. Ekli dosyayı görüntüle 128123 5- Aylık Ne Kadar Harcama Yapıldığını Görmek: 1- Ana sayfadan İstatistikler kısmına giriniz: 2-Ayarları fotoğraftaki gibi yaparsanız rahatlıkla görebilirsiniz (Eğer aylık 1TB'dan fazla harcama yapıyorsanız arttırabilirsiniz) Ekli dosyayı görüntüle 128125 Farklı bir sorunuz olursa yazabilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:
O kadar uğraştık kimse bakmadı valla üzücü :D.
Bir sorum olucak ben zte modemi resetlediğim zaman yine de mesajlara girdiğimde bekleniyor yazısı aldım galiba resetleme işlemi geçerli değil nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleme:

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Bir sorum olucak ben zte modemi resetlediğim zaman yine de mesajlara girdiğimde bekleniyor yazısı aldım galiba resetleme işlemi geçerli değil nasıl düzeltebilirim?
Hocam fabrika ayarlarına dön demeyi denediniz mi? Ben bu şekilde çözüyorum ayda bir sıfırlamak gerekiyor kendisini.

Reaksiyon puanı
1,338
Ya ben farklı bir şey soracam benim superbox sınırsız ama 10 mbps sınırlı onu müşteri hizmetlerini arayarak yükselttirebilirmiyim

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Ya ben farklı bir şey soracam benim superbox sınırsız ama 10 mbps sınırlı onu müşteri hizmetlerini arayarak yükselttirebilirmiyim
Evet paket yükseltme için herhangi bir ücret alacaklarını sanmıyorum. 20mbps'ye kadar yükseltebilirsiniz. Ama öncelikle ücret olup olmadığını kesinlike sorunuz.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,926
Öncelikle rehber ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz. Turkcell'in verdiği LTE modemin marka ve modeli nedir? :)