Dizüstü bilgisayar tavsiye edermisiniz ?

Bu konuyu okuyanlar

EndlessAbys

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
39
Ya hiç anlamıyorum . Sadece film-dizi izlicem o kadar. 10,000 tl ye kadar para verebilirim aslında . Öneride bulunurmusunuz ?

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
Ya hiç anlamıyorum . Sadece film-dizi izlicem o kadar. 10,000 tl ye kadar para verebilirim aslında . Öneride bulunurmusunuz ?
Bu olabilir az daha koyup ama bu da olabilir:

EndlessAbys

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
39
şey ekranı normal dizüstülerden biraz daha büyük olsa olurmu netflix ve spotify kullanacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sadece dizi-film için Intel HD Graphics bile yeter. 10 bin fazla kaçar, israf olur. Fakat SSD'li bir pc alın.
SSD falan ne demek hiç bilmiyorum ki :( . Sadece bütçem o kadar netflix ve spotify kullanacağım oyun falan yok yani. Renkleri ve ekranı büyük olsun yeter.

eneserdogan1

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Reis ne gerek var böyle uç şeylere. Sadece normal işler yapacakmış.

[QUOTE="EndlessAbys, post: 5304470, member: 627979"SSD falan ne demek hiç bilmiyorum ki :( . Sadece bütçem o kadar netflix ve spotify kullanacağım oyun falan yok yani. Renkleri ve ekranı büyük olsun yeter.
[/QUOTE]
Edit, photoshop vs. yapıyor musunuz?

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Peki teşekkür ederim ?
Satın alıyorum şimdi .
17 inch ekran yeterli olacaktır.
Reis ne gerek var böyle uç şeylere. Sadece normal işler yapacakmış.

[QUOTE="EndlessAbys, post: 5304470, member: 627979"SSD falan ne demek hiç bilmiyorum ki :( . Sadece bütçem o kadar netflix ve spotify kullanacağım oyun falan yok yani. Renkleri ve ekranı büyük olsun yeter.
Edit, photoshop vs. yapıyor musunuz?
[/QUOTE]
Olsun lazım olur. Düşük maliyetli laptop mu kaldı? :D

Reaksiyon puanı
112
şey ekranı normal dizüstülerden biraz daha büyük olsa olurmu netflix ve spotify kullanacağım.

SSD falan ne demek hiç bilmiyorum ki :( . Sadece bütçem o kadar netflix ve spotify kullanacağım oyun falan yok yani. Renkleri ve ekranı büyük olsun yeter.
ssd :depolama

EndlessAbys

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
39
yani edit falan anlamıyorum ben üni ye geçtim izmirde eve çıkacağım zaman geçirmek için film falan izlerim hep . Ekranı büyük ve renkleri falan güzel olsun yeter benim için başka birşey anlayamıyorum 17.3 nedir falan hiç bilmiyorum kart bilgilerimi giriyordum bu laptobu almayayım mı ?

eneserdogan1

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Peki teşekkür ederim ?
Satın alıyorum şimdi .
Edit, photoshop vs. gibi işlerde uğraşıyor musunuz acaba?

Yine de temsili 2 tane örnek vereyim:

EndlessAbys

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
39
Edit, photoshop vs. gibi işlerde uğraşıyor musunuz acaba?

Yine de temsili 2 tane örnek vereyim:

Ekran inç demek herhalde monsiter yazan 17 bu 15 büyük olması gerekiyorda .

eneserdogan1

Asistan
Reaksiyon puanı
48
yani edit falan anlamıyorum ben üni ye geçtim izmirde eve çıkacağım zaman geçirmek için film falan izlerim hep . Ekranı büyük ve renkleri falan güzel olsun yeter benim için başka birşey anlayamıyorum 17.3 nedir falan hiç bilmiyorum kart bilgilerimi giriyordum bu laptobu almayayım mı ?
Ekranın diğer arkadaşların önerdiği bilgisayarlar da büyük olmasının sebebi, oyun performansı. Siz sadece genel işler için yapacaksınız, bu ekran büyüklüğü sizi memnun eder yani. Sırf ekranı büyük diye boşa para vermek saçma bence.

EndlessAbys

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
39
Ekranın diğer arkadaşların önerdiği bilgisayarlar da büyük olmasının sebebi, oyun performansı. Siz sadece genel işler için yapacaksınız, bu ekran büyüklüğü sizi memnun eder yani. Sırf ekranı büyük diye boşa para vermek saçma bence.
Ya anlatamıyorum bilgim de yok kusuruma bakmayın :( .
Parası hiç önemli değil . 10.000 e kadar ödeme yapabilirim tek çekim taksitsiz bir şekilde . Fakat parasında değilim ben kardeşimin bir laptobu var o ekran küçük geliyor bana . Daha büyük olmasını istiyorum o kadar. Yoruyorum sizi de kusuruma bakmayın .

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ekran inç demek herhalde monsiter yazan 17 bu 15 büyük olması gerekiyorda .
Size önerdiğimiz laptobu uzun ömürlülük için tercih etmenizi istiyoruz. Size göre İnce notebooklar bulunabilir fakat bunların soğutma sistemi pasif olduğu için yoğun kullanımda çok ısınacaktır. Aynı zamanda gaming etiketi içeren bu yüksek sınıf laptoplarda IPS/VA panel bulunuyor.

eneserdogan1

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Ya anlatamıyorum bilgim de yok kusuruma bakmayın :( .
Parası hiç önemli değil . 10.000 e kadar ödeme yapabilirim tek çekim taksitsiz bir şekilde . Fakat parasında değilim ben kardeşimin bir laptobu var o ekran küçük geliyor bana . Daha büyük olmasını istiyorum o kadar. Yoruyorum sizi de kusuruma bakmayın .
Yok estağfurullah ne yorulması. Para zor kazanılıyor vallahi ben onun için yardım etmeye çalışıyorum. Arkadaşların önerdiği bilgisayarların evet ekranları büyük fakat siz, önerdikleri bilgisayarları amacına göre kullanmayacağınız için verdiğiniz fiyata israf olur diyorum. Niye o bilgisayarların ekranları büyük derseniz onlar dediğim gibi oyun oynayanlar için. Normal kullanıcılar için üreticiler bu kadar büyük ekran yapmaz zaten.

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Yok estağfurullah ne yorulması. Para zor kazanılıyor vallahi ben onun için yardım etmeye çalışıyorum. Arkadaşların önerdiği bilgisayarların evet ekranları büyük fakat siz, önerdikleri bilgisayarları amacına göre kullanmayacağınız için verdiğiniz fiyata israf olur diyorum. Niye o bilgisayarların ekranları büyük derseniz onlar dediğim gibi oyun oynayanlar için. Normal kullanıcılar için üreticiler bu kadar büyük ekran yapmaz zaten.
Öyle bir yorumda bulundunuz ki kalan parayı bir hayır kurumuna bağışlayacak. :D
10000 lira bütçesi olan bireyin zaten maddi konusunda gayet tutarlı olduğunu düşünüyorum hatta bu konu bizi hiç ilgilendirmez. Konuya odaklanacak olursak, ekonomik durumlardan ötürü her laptop aşırı pahalılandı. Tercih zamanındayken uzun ömürlülüğe ve isteklere göre alınmalı.

eneserdogan1

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Sadece film için büyük ekranlı fahiş fiyatlı oyuncu bilgisayarı alınmaz. Bunu öneririm

Tabii haklı arkadaşımız. Forum gaza gelmiş olabilir çünkü 10 bin büyük bütçe ve siz de sadece film-dizi için kullanacağım dediğiniz için ben de dahil olmak üzere bir dumura uğradık galiba.

10000 lira bütçesi olan bireyin zaten maddi konusunda gayet tutarlı olduğunu düşünüyorum hatta bu konu bizi hiç ilgilendirmez. Konuya odaklanacak olursak, ekonomik durumlardan ötürü her laptop aşırı pahalılandı. Tercih zamanındayken uzun ömürlülüğe ve isteklere göre alınmalı.
Aynen dediğiniz gibi isteklere ve uzun ömürlülüğe göre alınmalı bilgisayarlar, sunduğumuz her bilgisayarın uzun ömürlü olduklarını söylememize gerek yok sanırım. Para mevzusuna gelince karışamayız günün sonunda kendisi alım yapacak fakat ben israf yapmamasını öneriyorum. Hayır kurumu falan meseleyi değiştirmeyin, 10 bin tl'lik bilgisayarlık önerisi yapmayı biz de biliyoruz. Sadece dizi-film için gamerlerin bilgisayarlarını önermek ve buna da uzun ömürlü demek sadece israf.

metsat75

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20

Bütçe 10000TL ise ve sadece film ve dizi izlenicekse bence tablet bilgisayar daha uygun bir seçenek. Daha ergonomik. Mesela bir iPad Pro düşünebilinir. Ama daha makul fiyata Samsung Galaxy s6 Lite`da olabilir.

EndlessAbys

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
39
Peki ne almalıyım sizce :)
Tabii haklı arkadaşımız. Forum gaza gelmiş olabilir çünkü 10 bin büyük bütçe ve siz de sadece film-dizi için kullanacağım dediğiniz için ben de dahil olmak üzere bir dumura uğradık galiba.

Aynen dediğiniz gibi isteklere ve uzun ömürlülüğe göre alınmalı bilgisayarlar, sunduğumuz her bilgisayarın uzun ömürlü olduklarını söylememize gerek yok sanırım. Para mevzusuna gelince karışamayız günün sonunda kendisi alım yapacak fakat ben israf yapmamasını öneriyorum. Hayır kurumu falan meseleyi değiştirmeyin, 10 bin tl'lik bilgisayarlık önerisi yapmayı biz de biliyoruz. Sadece dizi-film için gamerlerin bilgisayarlarını önermek ve buna da uzun ömürlü demek sadece israf.
Haklısınız yani pek bilmediğim için sizden yardım istedim yani bana tüm forumun ortak olarak karar verdiği bir laptop seçsek yani herkes hem fikir olup onaylarsa banada güven vermiş olursunuz . Herkes farklı tercih söyleyince kendimi kötü hissediyorum . Arada kalıyorum .
Bütçe 10000TL ise ve sadece film ve dizi izlenicekse bence tablet bilgisayar daha uygun bir seçenek. Daha ergonomik. Mesela bir iPad Pro düşünebilinir. Ama daha makul fiyata Samsung Galaxy s6 Lite`da olabilir.

İpad Pro'm var teşekkür ederim. Fakat ben laptop istiyorum .

eneserdogan1

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Ekranı büyük bir bilgisayar istiyorsanız evet arkadaşların önerdiği bilgisayarlar uygundur fakat öne çıkan neredeyse hiçbir özelliğini kullanmayacaksınız o bilgisayarların ve fiyatlara bakın. Fakat benim önerdiğim bilgisayarlar hem hem iş hem de dizi-film için yeterli. Ekonomik kriz de paranızın israfa kurban gitmesi aşırı saçma olur.

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Peki ne almalıyım sizce :)

Haklısınız yani pek bilmediğim için sizden yardım istedim yani bana tüm forumun ortak olarak karar verdiği bir laptop seçsek yani herkes hem fikir olup onaylarsa banada güven vermiş olursunuz . Herkes farklı tercih söyleyince kendimi kötü hissediyorum . Arada kalıyorum .

İpad Pro'm var teşekkür ederim. Fakat ben laptop istiyorum .

İllede büyük ekran mı istiyorsun?

EndlessAbys

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
39
Peki bu nasıl ?
Tasarımı da çok ama çok hoşuma gitti . Sizde onaylarsanız bunu alacağım . Hem 17.3 yazıyor . Büyük yani :) :yum:

eneserdogan1

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Vallahi sadece dizi-film, spofity işi olan size bile oyuncu bilgisayarlarının önerildiği bir konu da aynı fikirde olmamız aşırı zor.