Galaxy Note 5 S-PEN sorunu

Bu konuyu okuyanlar

H1ÇK1R1K

Doçent
Reaksiyon puanı
389
Herkese merhaba. Dün, Samsung Galaxy Note 5'imin S-PEN'ini yuvasından çıkaramadım. Toka ile iyice bastırıp çıkartabildim. Ama, kalemin butonuna bastığım vakit, buton yukarı atmıyor ve el ile onu yukarı atmanız gerekiyor. Yani, en basit tabiri ile kalemin yayı sorunlu. Şu anda kalemi yuvasından çıkartamıyorum. Yeni kalem almak istemiyorum. Bir öneriniz var mıdır?

Reaksiyon puanı
7,999
Bulunduğunuz yerde Samsung servisi varsa destek alabilirsiniz. Eğer onarım gerektiren bir şey ise cihazın içini açıp kurcalamanızı önermem bozma ihtimaliniz var.

H1ÇK1R1K

Doçent
Reaksiyon puanı
389
Bulunduğunuz yerde Samsung servisi varsa destek alabilirsiniz. Eğer onarım gerektiren bir şey ise cihazın içini açıp kurcalamanızı önermem bozma ihtimaliniz var.
Yok hocam. Sadece telefonun kalemi bozuldu. (Çalışıyor ama yuvasından çıkmadığı için kullanamıyorum.)

Reaksiyon puanı
7,999
Zaten Note 5'lerde sorundu bu kalemler. Ters takınca çıkartma yöntemi var da yayı bozulunca ne olur bilemiyorum.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Herkese merhaba. Dün, Samsung Galaxy Note 5'imin S-PEN'ini yuvasından çıkaramadım. Toka ile iyice bastırıp çıkartabildim. Ama, kalemin butonuna bastığım vakit, buton yukarı atmıyor ve el ile onu yukarı atmanız gerekiyor. Yani, en basit tabiri ile kalemin yayı sorunlu. Şu anda kalemi yuvasından çıkartamıyorum. Yeni kalem almak istemiyorum. Bir öneriniz var mıdır?
Note5 in kronik sorunu o. Zamanında servise gidince yeni kalem veriyorlardı. Ben almıştım.

H1ÇK1R1K

Doçent
Reaksiyon puanı
389
Ellerinde cihazın parçalarını 5yıl bulundurma zorunlulukları var. Eğer garantin varsa servise gidip durumu anlat, her servis bu olayı bilmeyebilir.
Maalesef hocam. Telefonun garantisi, 3 yıl önce bitti.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Hocam, birde bu orijinal S-PEN kadar hassasiyeti iyi olur mu ve orijinal olma durumu?
Samsung servisine gidersen orijinal s-pen satarlar. İnternet üzerinden alma, çoğu çakma. Samsung servis noktalarında orijinal bulabilirsin.

H1ÇK1R1K

Doçent
Reaksiyon puanı
389
Samsung servisine gidersen orijinal s-pen satarlar. İnternet üzerinden alma, çoğu çakma. Samsung servis noktalarında orijinal bulabilirsin.
Sağolun hocam. Size ne kadar teşekkür etsem azdır.