6S Batarya Değiştirdim Sürekli donuyor

Bu konuyu okuyanlar

dmgunes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Selam arkadaşlar elimde iphone 6s var ve ben bunun bataryasını değiştirdim. değiştirdikten sonra şarj 25 30 olduğunda çok kasmaya başladı ve batarya doğru değerleri göstermiyordu. Adama yazdığımda bataryanın orjinal olduğunu söyledi ama istersen değiştirelim belki bozuktur dedi, tamam dedim.
Sonra başka batarya tekrar taktı ve tekrar donmaya kasmaya başladı. batarya orjinal olduğu halde neden çakma bataryalar gibi telefon bir anda donmaya başlıyor?
Yazılımsal da değil çünkü sıfırladım ve güncelleme de yaptım.
Şimdiden teşekkürler.

ToLGhN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Selam arkadaşlar elimde iphone 6s var ve ben bunun bataryasını değiştirdim. değiştirdikten sonra şarj 25 30 olduğunda çok kasmaya başladı ve batarya doğru değerleri göstermiyordu. Adama yazdığımda bataryanın orjinal olduğunu söyledi ama istersen değiştirelim belki bozuktur dedi, tamam dedim.
Sonra başka batarya tekrar taktı ve tekrar donmaya kasmaya başladı. batarya orjinal olduğu halde neden çakma bataryalar gibi telefon bir anda donmaya başlıyor?
Şimdiden teşekkürler.
İphone veya apple cihazların orijinal sıfır bataryaları herhangi bir telefoncuda bulunmamaktadır yalnızca apple storeler veya yetkili teknik servislerinde bulunur dışarıya yedek parça tedarikinde bulunmazlar. Dışarıda orijinal adı altında satılan bataryaların hepsi muadildir bataryayı nerde taktırdınız acaba ?

Son düzenleme:

dmgunes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bataryayı mahallede bi telefon tamircisine yaptırdım. Ama işin sıkıntılı tarafı herkes bataryada sıkıntı yaşamazken ben iki kere değiştirdim ikisinde de aynı sorunu yaşadım
Mesaj otomatik birleştirildi:

yani sorun yaşadıktan bir kaç gün sonra bundan rahatsız olup adama söyledim bedavaya değiştirdi hala aynı

ToLGhN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Bataryayı mahallede bi telefon tamircisine yaptırdım. Ama işin sıkıntılı tarafı herkes bataryada sıkıntı yaşamazken ben iki kere değiştirdim ikisinde de aynı sorunu yaşadım
Anladım büyük bir olasılıkla eğer çıkma bir batarya değilse bataryanız yan sanayi o yüzden sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Benim önerim eğer yetkili serviste veya apple storede orijinal batarya taktıramayacaksanız Deji marka bataryalar var fiyatları gayet makuldür onlardan öneririm hatta shiftdelete YouTube kanalındada incelemesi yapılmıştı.

dmgunes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
ama şimdi ben taktım bataryayı ve iade edip değiştiremem, deji bataryaları biliyorum ama bataryayı çıkarmadan böyle donanımsal olarak bir şeyler olmuş mudur.
Çünkü bir kere 2A lık bi şarj aletiyle şarj etmiştim

ToLGhN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
ama şimdi ben taktım bataryayı ve iade edip değiştiremem, deji bataryaları biliyorum ama bataryayı çıkarmadan böyle donanımsal olarak bir şeyler olmuş mudur.
Çünkü bir kere 2A lık bi şarj aletiyle şarj etmiştim
Batarya değiştirmeden önce böyle bir sorununuz yoksa eğer problem bataryadadır yüksek amperle şarj etmekten kaynaklanan bir sorun olacağını düşünmüyorum ayrıca muadil bataryalar cihazınıza donanımsal büyük problemlerde açabilir üzerindeki değerleri tam olarak veremeyen çok ucuz bataryalar mevcut piyasada. Bende 6s daha yeni çıktığında kullanıyordum bataryadan dolayı problemler yaşamıştım apple storede ücretsiz değiştirildikten sonra herhangi bir sorunu kalmamıştı.

dmgunes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
yani bataryayı tekrar değiştirirsem sorun kalmaz diyorsunuz ama hem değiştiremem hem de deji bataryalardan alırsam yine aynı şeyi yapar eminim.

ToLGhN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
yani bataryayı tekrar değiştirirsem sorun kalmaz diyorsunuz ama hem değiştiremem hem de deji bataryalardan alırsam yine aynı şeyi yapar eminim.
Tercih sizin tabiki ama bence probleminiz bu şekilde çözülecektir.

dmgunes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Çıldırmak üzereyim ne yapacağım bilmiyorum kimi zaman 25 30 olduğunda donmaya başlıyor fişe takınca düzeliyor hemen. kimi zaman da 60 olduğunda kasmaya başlıyor sürekli şarj aletine takılı dolaşıyorum. yan sanayi olsa bile ilk günden böyle yapması garip değil mi

Tercih sizin tabiki ama bence probleminiz bu şekilde çözülecektir.
tekrar değiştirme imkanım da yok işte :(

ToLGhN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Çıldırmak üzereyim ne yapacağım bilmiyorum kimi zaman 25 30 olduğunda donmaya başlıyor fişe takınca düzeliyor hemen. kimi zaman da 60 olduğunda kasmaya başlıyor sürekli şarj aletine takılı dolaşıyorum. yan sanayi olsa bile ilk günden böyle yapması garip değil mi

tekrar değiştirme imkanım da yok işte :(
Fişe takılınca düzeliyor diyorsunuz biraz mantık yürüttümüz zaman batarya % lik dilimi düştüğü zaman cihaza gereken akımı sağlayamıyor bu yüzden cihazda kasmalar başlıyor.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Şimdiden teşekkürler.
KVK yada Zorlu Center a gidip cihaza orijinal batarya taktırın derim.

dmgunes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Fişe takılınca düzeliyor diyorsunuz biraz mantık yürüttümüz zaman batarya % lik dilimi düştüğü zaman cihaza gereken akımı sağlayamıyor bu yüzden cihazda kasmalar başlıyor.
Evet bir yerlerden okuduğuma göre cpu gücünü iyice kısıyormuş. ama böyle olması sadece bataryada sıkıntı olduğunu göstermiyor bence, telefonda da vardır bir şeyler diye düşünüyorum

KVK yada Zorlu Center a gidip cihaza orijinal batarya taktırın derim.
Bataryayı iade edemem ve burada yok o dediğiniz yerler yani değiştirmeden yapmam gerek bir şeyler.

ToLGhN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Evet bir yerlerden okuduğuma göre cpu gücünü iyice kısıyormuş. ama böyle olması sadece bataryada sıkıntı olduğunu göstermiyor bence, telefonda da vardır bir şeyler diye düşünüyorum

Bataryayı iade edemem ve burada yok o dediğiniz yerler yani değiştirmeden yapmam gerek bir şeyler.
CPU nun gücünü kısması bataryanın yetersizliğinden kaynaklanıyor apple bunu bir güncellemesinden sonra getirmişti telefon kapanmasın diye belirli %nin altına düştüğü zaman batarya sağlığı gücü kısıyor.

dmgunes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
CPU nun gücünü kısması bataryanın yetersizliğinden kaynaklanıyor apple bunu bir güncellemesinden sonra getirmişti telefon kapanmasın diye belirli %nin altına düştüğü zaman batarya sağlığı gücü kısıyor.
peki bunu nereden kapatiliriz. ben direk kapansın istiyorum kasıp beni kanser etmesin istiyorum

ToLGhN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
peki bunu nereden kapatiliriz. ben direk kapansın istiyorum kasıp beni kanser etmesin istiyorum
Ayarlardaki pil sağlığı bölümüne bakabilirsiniz lakin bunu önermem cihazınız %30 dilimlerinde birden kapanabilirde.

dmgunes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
bi kapatiyim o özelliği, sonra konuyu güncelleyeceğim

dmgunes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
yine aynısı oldu hala donuyor ama eskisi gibi değil