Note 8 ve S8 Plus batarya sorunu araştırılıyor!

Bu konuyu okuyanlar

Fragger

Dekan
Katılım
21 Eki 2016
Mesajlar
9,622
Reaksiyon puanı
3,625
Puanları
113
Samsung yine batarya sorunu ile karşı karşıya kaldı. Şirket amiral gemisi modelleri olan Note 8 ve S8 Plus’ın kapandıktan sonra açılmama problemini araştırmaya başladı.

1514894281105.png


Note 8 ve S8 Plus batarya sorunu araştırılıyor!

Samsung, Note 7’de yaşadığı sıkıntıdan sonra ürettiği yeni modellerinin bataryalarını sekiz noktalı güvenlik testinden geçirmeye başlamıştı. Fakat maalesef az da olsa sorunlu bataryalar ortaya çıkıyor.

Note-8-s8-plus-batarys-sorunu-1.jpg


Geçen hafta bazı Samsung Galaxy Note 8 ve Galaxy S8++ cihazlarınpilleri tamamen bittikten sonra bir daha açılamadığı ile ilgili şikayetler gündeme gelmişti.

Sorunun kaynağı ne?

Kullanıcılar kapandıktan sonra cihazı şarj edemediklerini belirttiler. Daha çok yazılımsal bir sorun olduğu anlaşılan sorun, telefonların bataryasını sonuna kadar tüketiyor.

Genellikle telefonlarda batarya yüzde 0 şarj kaldığını gösterdiğinde bile, içerisinde bir miktar enerji bırakılıyor ki, telefon açılabilir seviyede kalsın.

Samsung, şu anda çok az kullanıcının bu sorundan etkilendiğini vesorunu çözmek için bilgi toplamaya çalıştıklarını açıkladı. Şirketin sorun ile ilgili yorum yapabilmesi ve çözüm üretebilmesi için daha çok örneğe ihtiyacı var. Bu sebeple sorundan etkilenen kullanıcıların cihazlarını bir an önce Samsung yetkililerine teslim etmeleri gerekiyor.

Galaxy Note 8 ve Galaxy S8 Plus kullanıcılarının telefonlarında batarya sorunu olup olmadığını tespit edecekleri herhangi bir yöntem yok. Sıkıntıya düşmemeleri için cihazlarının pillerini tamamen boşalmadanşarj etmeleri tavsiye ediliyor.

Samsung, sorundan etkilenen telefonları ücretsiz olarak değiştiriyor. Değişim cihazlarında sorun olup olmadığı ile ilgili bir geri dönüş şimdilik yok.

:: Çevrenizde bu tarz bir sorun yaşayan Samsung kullanıcısı var mı?

Note 8 ve S8 Plus batarya sorunu araştırılıyor!
 

beyzabetül

Profesör
Katılım
1 May 2011
Mesajlar
3,248
Reaksiyon puanı
334
Puanları
83
bataryanın gücü yetersiz.komple hepsini değiştirip 4000 mah yapsınlar :D
 

MrtAltg

Dekan
Emektar
Katılım
22 Şub 2007
Mesajlar
9,752
Reaksiyon puanı
11,949
Puanları
113
nedir bu batarya probleminden çektiği Samsung un
 

Son mesajlar

Üst