Windows 10 Ana Konu

Bu konuyu okuyanlar

TechArcH

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Enterprise olanda uygulama yönetimi, iş performansı ve güvenlik ön plana çıkıyor. Pro sürüm varsa, ondan devam edin bence. (Pro, Education, LTSC, Enterprise, Home, Single Language hepsini farklı cihazlarda kullandım ama Enterprise olanı uzun süre kullanmadım)
Merhaba bu sürümlerin arasındaki farklar nedir? Oyun odaklı bilgisayar topluyorum hangisini kurmam daha uygun olur?

TechArcH

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Bence de Pro kurun. Sisteminiz çok kötü değilse sorun olmaz. Hem de Pro'ya daha kolay key bulursunuz.
Düşündüğüm 1.sistem bu işlemci ya intel 9400f veya 10400f düşünüyorum amd olarak ise ryzen 5 3600 düşünüyorum ekran kartım rtx 2060 olacak
Pronun avantajları neler?

Mert0

Profesör
Reaksiyon puanı
1,702
Düşündüğüm 1.sistem bu işlemci ya intel 9400f veya 10400f düşünüyorum amd olarak ise ryzen 5 3600 düşünüyorum ekran kartım rtx 2060 olacak
Pronun avantajları neler?
Birbirine göre bir avantajını ben göremedim. Dediğim gibi yasal Windows kullanmak için Pro alın. Piyasada daha fazla key nevcut.
Örnek:

TechArcH

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Birbirine göre bir avantajını ben göremedim. Dediğim gibi yasal Windows kullanmak için Pro alın. Piyasada daha fazla key nevcut.
Örnek:
Teşekkür ederim

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Merhaba bu sürümlerin arasındaki farklar nedir? Oyun odaklı bilgisayar topluyorum hangisini kurmam daha uygun olur?
Home yeterlidir. Oyun amaçlı olarak Pro sürümün Grup İlkesi ve güncelleştirme dağıtımları üzerinde bir denetimi söz konusu, (çevrimiçi oyunlarda belki bir birim(%1) katkısı olur) bunların dışında oyun performansına çok önemli bir artısı olmaz. Yeter ki ihtiyacınız olmayan uygulamaları bilgisayarınıza yüklemeyin, kullanmadıklarınızı ise kaldırın, güncelleştirme ayarlarınızı ve bildirimleri düzenleyin/zamanlayın, doğru sürücüleri yükleyin ve sisteminizi güncel tutun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben format atacağım Win7 biliyorum yanlış konu ama buraya da sormak istedim. USB'yi görmüyor anakart. Napmam lazım ?
Windows 7 USB Tool ile yazdırdım ve Microsoftun sitesinden indirdim ISO'yu. USB Belleği iki tarafada taktım olmadı...
İndirmiş olduğunuz ISO kalıbının parametrelerini (MD5, SHA-1, SHA-256) paylaşır mısınız? Belki dosya tam inmemiş olabilir.

Konuya ilişkin başka bir başlık açarsınız, daha iyi olur. Çünkü bu başlık, Windows 10 işletim sistemi üzerine. İyi forumlar.

Son düzenleme:

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
26 Mayıs Salı Türkiye saati ile 16:00'dan sonra Windows 10 2004 (20H1) sürümü, Windows 10 yazılım indirme sayfasındaki yerini alacak. (Biraz kehanette bulunmuş olalım. :) )
Hala resmi bir açıklama bulunmamakla birlikte nihai sürümün Mayıs ayı sonuna kadar herkesin erişimine açık olması bekleniyor.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
26 Mayıs Salı Türkiye saati ile 16:00'dan sonra Windows 10 2004 (20H1) sürümü, Windows 10 yazılım indirme sayfasındaki yerini alacak. (Biraz kehanette bulunmuş olalım. :) )
Hala resmi bir açıklama bulunmamakla birlikte nihai sürümün Mayıs ayı sonuna kadar herkesin erişimine açık olması bekleniyor.
İşte buna çok sevindim. Sabırsızlıkla bekliyorum 2004 sürümünü. Ayrıca dün gelen bir güncelleme vardı.
1590005057849.png

Bundan bilginiz var mı? Tam olarak nedir bu?

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Listelenen işlemcilerden birine sahipsiniz o zaman.

Bu güncelleştirme bilgisayarın yeniden başlatılmasını istemiyor.
Yalnız bu güncelleştirmeyi yükledikten sonra; bağlı cihazlar platformu kullanıcı hizmeti, SySmain, Windows sistem koruması arka plan görevleri gibi bazı servislerde (dönüşümlü olarak) bir süre anormal disk kullanımları oldu, sonra kendiliğinden kayboldu.

+

Mikrokod güncelleme revizyonu ile önceki güncelleme revizyonu aynı, artık neyi güncellediyse anlamadım. ?

KB4497165.JPG

CPU Mikrokod Sürümü.jpg

Son düzenleme:

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
"Bilgisayar önyükleme yaptığında, önce UEFI mikrokodunu kontrol eder ve yükler. İşletim sistemi (Windows 10) devreye girdiğinde, Microsoft tarafından uygulanan mikro kodun UEFI olandan daha yeni olup olmadığını ve yeni sürümü yükleyip yüklemediğini kontrol eder. Yeni değilse, atlar ve önyükleme işlemine devam eder." Bkz. Bu durumda UEFI, aynı yüksek mikrokod revizyonuna sahip olmalı. Bundan dolayı benden yeniden başlatma istenmemiş olmalı lakin güncelleştirme başarıyla yüklendi kısmı komik, neden o zaman bu güncelleştirme bana sunuluyor ki. Her neyse artık. :)
128gb ssdyi ikiye bölüp Linux Mint kursam mı?
Güzel olur, mesela 30 GB ayırabilirsin.

Reaksiyon puanı
16,118
"Bilgisayar önyükleme yaptığında, önce UEFI mikrokodunu kontrol eder ve yükler. İşletim sistemi (Windows 10) devreye girdiğinde, Microsoft tarafından uygulanan mikro kodun UEFI olandan daha yeni olup olmadığını ve yeni sürümü yükleyip yüklemediğini kontrol eder. Yeni değilse, atlar ve önyükleme işlemine devam eder." Bkz. Bu durumda UEFI, aynı yüksek mikrokod revizyonuna sahip olmalı. Bundan dolayı benden yeniden başlatma istenmemiş olmalı lakin güncelleştirme başarıyla yüklendi kısmı komik, neden o zaman bu güncelleştirme bana sunuluyor ki. Her neyse artık. :)
Güzel olur, mesela 30 GB ayırabilirsin.
bakmak gerek.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
2004 sürümü çok sorunlu herkese açık olarak paylaşılsa dahi sorunları çok olduğu için insanlar sürüm düşürecekler. Ben 1909'a geri döndüm.

Mert0

Profesör
Reaksiyon puanı
1,702
Evet, ilk mavi ekranımı aldım. Olayı anlatıyorum. Adwclenar çalıştırdım. IObit ile ilgili bir şeyler buldu. Kapatacaktım, yanlışlıkla temel onarım çalıştır dedim. Sonuç hüsran.
Sistem geri yükleme yaptım hata verdi. Güncelleştirmeleri kaldır dedim, kaldıramıyor dedi. Çözüm ne olur?
@kilicbaligi

Son düzenleme: