Bilgisayar çalışıyor görüntü yok

Bu konuyu okuyanlar

atlantisprensi

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar merhaba. Ekte özellikleri görünen bilgisayarım bir kapandı bir daha açılmadı. Açılış tuşuna basıyorum bilgisayar çalışıyor ancak görüntü ekrana gelmiyor. Kablolar kontrol edildi. Sıkıntı yok. RAM'lari, ekran kartı çıkarılıp temizlenip takıldı. Sorunun Power suplyden olduğunu tahmin ediyorum. Başka hangi sorun neden olabilir?

İkinci bir sorum Power'ım 700W idi. Şimdi bu özellikte bir Power çok pahalı. 500-600W alsam ne değişir? Mesala oyunlarda sıkıntı çıkarır mı? Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-04-19-16-10-14-405.jpeg
    Screenshot_2020-04-19-16-10-14-405.jpeg
    38.9 KB · Görüntüleme: 95

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Arkadaşlar merhaba. Ekte özellikleri görünen bilgisayarım bir kapandı bir daha açılmadı. Açılış tuşuna basıyorum bilgisayar çalışıyor ancak görüntü ekrana gelmiyor. Kablolar kontrol edildi. Sıkıntı yok. RAM'lari, ekran kartı çıkarılıp temizlenip takıldı. Sorunun Power suplyden olduğunu tahmin ediyorum. Başka hangi sorun neden olabilir?

İkinci bir sorum Power'ım 700W idi. Şimdi bu özellikte bir Power çok pahalı. 500-600W alsam ne değişir? Mesala oyunlarda sıkıntı çıkarır mı? Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Sıkıntı çıkartmaz merak etmeyin.

Enes7889

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Aynı sorun bende de vardı. Buradan yardım alarak hallettim. Basit bir çözüm ama pc açılınca siyah ekrandayken windows+p tuşlarına basıp alt üst oka bas enterla bu diğer görüntü bağdaştırıcıları ya da monitörler gibi ekranlar arasına geçmeyi sağlıyor benimki böyle çözünmüştü. Ha sonra ekran kartım gg oldu şuan ekran kartıyla girincede benim görüntü olmuyor umarım seninki öyle değildir. Dahili ekran kartı ile girmeyi denermisin büyük ihtimal çözülecektir

atlantisprensi

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Sıkıntı çıkartmaz merak etmeyin.
700 w ile 600 veya 500 w arasındaki fark nedir o halde?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynı sorun bende de vardı. Buradan yardım alarak hallettim. Basit bir çözüm ama pc açılınca siyah ekrandayken windows+p tuşlarına basıp alt üst oka bas enterla bu diğer görüntü bağdaştırıcıları ya da monitörler gibi ekranlar arasına geçmeyi sağlıyor benimki böyle çözünmüştü. Ha sonra ekran kartım gg oldu şuan ekran kartıyla girincede benim görüntü olmuyor umarım seninki öyle değildir. Dahili ekran kartı ile girmeyi denermisin büyük ihtimal çözülecektir
Bilgisayarım masaüstü. Tek ekran kartım var.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895

Sistemlere göre değişkenlik gösterdiğinden alternatif çok. 50 şer watt olma sebebi bu. O sistem 500 bile yakmıyor.

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
O işlemciyi bana versene

Enes7889

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24

Sorun orda olabilir işte kesin öyledir demiyorum. Benim pc de ekranı olmayan bir monitörde gösteriyordu benimde masaüstü ve tek ekran kartı var dediğim şeyi yaptım ve düzeldiydi umarım seninkide böyle küçük bir sorundur masraf yapmak zorunda kalma

Sahset Hakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Kısa devde olmuş ola bilir güç kablosunu söküp on of tuşuna 10 sn basılı tut tekrar açmayı dene