Ram Çıkartıp Takamdan Ekrana Görüntü Gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

murat0623

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bilgisayarım çalışırken hiçbir sıkıntısı yok canavar gibi fakat ilk açılışta genellikle kasa çalışıyor; ekrana, klavye ve fareye sinyal gelmiyor.

Kasayı açıp ram çıkart-tak yapıyorum aynı zamanda anakarta biraz baskı uyguluyorum ram slotlarında temassızlık olabilir diye ve tam oturduklarından emin oluyorum ekrana görüntü geliyor sorun çözülüyor fakat 2-3 günde bir sürekli bunu yapmam gerekiyor. Hatayla karşılaşan var mı yardımcı olabilir misiniz ?

Bu arada denediklerim bazı uygulamalar ; PSU sağlam farklı psu ile denendi , ekran kartı da aynı şekilde sağlam denendi, anakarta ses uyarı cihazı takıldı hata algılamadı sinyal vermedi, bios sıfırlandı pil vs çıkartıldı. Tüm bağlantılar kablolar kontrol edildi. Kasaya bağlı usb girişleri çıkartılıp da denendi. Ramler tek tek denendi her bir slotta.

Benim görüşüm ya anakartım da arıza var çünkü ram slotlarına tersten baskı uygulayınca görüntü geliyor, ya da ramler çıkart tak yapınca görüntü geliyor ramler de sıkıntı var.
Ramler sıkıntılı olsa ara ara çalışma durumu yine de olur mu ?

Yardımcı olursanız sevinirim bu arada 3 servise götürdüm sorunu dahi tespit edemediler, ankarada düzgün bir servis tavsiyesi de bırakırsanız sevinirim. Bu arada bilgisayar Vatan'dan toplama garantisi doldu.

Ramlerim : GSKILL 8GB RipjawsV Kırmızı DDR4 2400MHz CL15 1.2V Single Ram (1067 mhz görüyor bios ekranında.)

CORSAIR 4GB (1x4GB) Vengeance DDR4 2400MHz CL16 Single Ram

Bu arada ram mhz 1067 mhz olarak görüyor görev yöneticisinde, 1200 görmesi gerekirken.

MustiRG07

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,798
Ramler tam oturmuyordur bazen çıkıyordur
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakart bozuk olabilir

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
ramlerin parlak kısımlarını sil silgi ile.

murat0623

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şunu da ekliyeyim bilgisayar 8 gb olarak görüyordu ram miktarını 4 gb donanıma ayrılmış olarak görüyordu bende silgiyle silip tekrar taktım ve düzeldi o sorunum daha sonraları bu görüntü gelmeme durumları başladı.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Şunu da ekliyeyim bilgisayar 8 gb olarak görüyordu ram miktarını 4 gb donanıma ayrılmış olarak görüyordu bende silgiyle silip tekrar taktım ve düzeldi o sorunum daha sonraları bu görüntü gelmeme durumları başladı.
slota silgi tozu kaçmış olabilir.

murat0623

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ramler tam oturmuyordur bazen çıkıyordur

Anakart bozuk olabilir
Tek tırnak ram slotları düzgünce oturtuyorum ama anlamadım sorunun nedenini .

ramlerin parlak kısımlarını sil silgi ile.
Denedim işe yarayan bir yol fakat sürekli çıkart tak yapmak can sıkıcı tam sebep bulup parçasını satın alıyım diyorum.

slota silgi tozu kaçmış olabilir.
Hava vurdum ama şase olabilir mi kasa da uzay kasa deneyeyim bir kaç gün ?