Realtek ses driver sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Enes7889

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Herkese iyi sağlıklı pazarlar diliyorum
Sorunum şu geçen hafta İobit driver booster yükledim ve baya bir driver güncelledim bunların arasında Realtek High Definition Audio Driver da var son sürüm olmasına rağmen pc yi açtığımda sağ altta ses iconunda kırmızı çarpı var ve yüklü ses çıkış aygıtı yok yazıyor. Sorunu bildiğim halde tarama vs yaptım ve kesin bir şekilde yapılan donanım değişikliği algılanmamış nedeni ise büyük ihtimal termal macun eskidiği için güncelleme sonrası pc birden kendini kapattıydı cpu ısınmasından dolayı. Macunu yeniledim dirveri baştan silip manuel yükledim ama sorun devam ediyor ardarda 2-3 kere kapatıp açınca düzeliyor ama sonra devam dediğim gibi son sürüm olduğundan eminim ve jak giriş yerleinde sıkıntı yok he birde düzeldiği zaman da ses iconunun yanına Realtek High Definition Audio Driver iconu geliyor şuan hiç görmüyor aygıtı yani.. Yardım ederseniz çok sevinirim iyi sağlıklı günler dileği ile

hakanyildirim1412

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Bu realtek bir ise yaramaz bir donanım. Bende de Realtek Ethernet kart sorunu var.ne yaptım sa bir türlü kurulmadı. Bence hic uğraşma yeni bir donanım al.Mesela usb girişli ses kartları var ucuz bir şey onlardan al.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bu realtek bir ise yaramaz bir donanım. Bende de Realtek Ethernet kart sorunu var.ne yaptım sa bir türlü kurulmadı. Bence hic uğraşma yeni bir donanım al.Mesela usb girişli ses kartları var ucuz bir şey onlardan al.
Realtek birçok ürüne sahip bir donanım geliştirme ve yazılım geliştirme firması, kaliteli degil denemez.
Herkese iyi sağlıklı pazarlar diliyorum
Sorunum şu geçen hafta İobit driver booster yükledim ve baya bir driver güncelledim bunların arasında Realtek High Definition Audio Driver da var son sürüm olmasına rağmen pc yi açtığımda sağ altta ses iconunda kırmızı çarpı var ve yüklü ses çıkış aygıtı yok yazıyor. Sorunu bildiğim halde tarama vs yaptım ve kesin bir şekilde yapılan donanım değişikliği algılanmamış nedeni ise büyük ihtimal termal macun eskidiği için güncelleme sonrası pc birden kendini kapattıydı cpu ısınmasından dolayı. Macunu yeniledim dirveri baştan silip manuel yükledim ama sorun devam ediyor ardarda 2-3 kere kapatıp açınca düzeliyor ama sonra devam dediğim gibi son sürüm olduğundan eminim ve jak giriş yerleinde sıkıntı yok he birde düzeldiği zaman da ses iconunun yanına Realtek High Definition Audio Driver iconu geliyor şuan hiç görmüyor aygıtı yani.. Yardım ederseniz çok sevinirim iyi sağlıklı günler dileği ile
surucuyu kaldırın ve Windows’un sürücü bulucusu ile yeniden kurun, IObit’in yazılımlarından bir hayır gelmez.

Enes7889

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Yanıtın için sağol dostum evet öyle ama yapacak bir şey yok alacak durumda değilim pek sınava hazırlanıyorum zaten de 3 ay daha dayansa. Şuan hallettim ama tekrar açtığımda yine öyle olucağından eminim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Realtek birçok ürüne sahip bir donanım geliştirme ve yazılım geliştirme firması, kaliteli degil denemez.

surucuyu kaldırın ve Windows’un sürücü bulucusu ile yeniden kurun, IObit’in yazılımlarından bir hayır gelmez.
Evet bende öyle düşündüm kaldırıp kendim kurdum şuan çalışıyor. Teşekkür ederim yanıtın için

hakanyildirim1412

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Hadi canım. Donanım görmesek.Realtek piyasa ya çıkalı kaç yıl oldu?Ben 20 yıldır bilgisayar kullanıcı ve tamircisiyim. Bence hiç uğraşma hiç olmayacak.Sebebine gelince realtek dandikligi. 40 lira civarı al bir tane usb girişli ses kartı.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Hadi canım. Donanım görmesek.Realtek piyasa ya çıkalı kaç yıl oldu?Ben 20 yıldır bilgisayar kullanıcı ve tamircisiyim. Bence hiç uğraşma hiç olmayacak.Sebebine gelince realtek dandikligi. 40 lira civarı al bir tane usb girişli ses kartı.
USB Dongle’dan kat kat iyidir beş para etmez Realtek yongası, o Dongle’lar uzun vadede hiç kullanışlı değiller ve ani kurtarmak dışında adam akıllı bir işlevleri yok.

Enes7889

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Bir sorum daha olacak işlemcim amd phenom II biliyorum ölü artık ama termal macun filan idare ediyoruz.
Sorun şu pc yi açtıpımda GPU fanı dönmüyor biraz bekleyip elimle döndürünce dönmeye başlıyor .dd
Yıllar önce evin yakınına yıldırım düştüydü kasada sıkıntılar olduydu sonra bu fanı aldım bunun bir çözümü varmıdır normal kullanırken bile pc 60-70 arası hızlı hızlı sekmeler açınca filan 90 ı geçiyor azcıcık zorlıyım anına elektirkler gitmiş gibi kapanıyor kapanması sorunu derece hızlı artması fanın buna yetişememesi mi yoksa yüksek derecelerde olması mıdır zorlamak derken half life 1 :D (Ekran kartını harici kullanmıyorum şoklandıydı önceden şimdi taktığımda ekran simsiyah bu işlemcinin dahili ekran kartındayım :( )
Ekran kartının böyle olmasının ve kendini kapatmasının bir çözümü varmıdır şimdiden teşekkürler..

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bir sorum daha olacak işlemcim amd phenom II biliyorum ölü artık ama termal macun filan idare ediyoruz.
Sorun şu pc yi açtıpımda GPU fanı dönmüyor biraz bekleyip elimle döndürünce dönmeye başlıyor .dd
Yıllar önce evin yakınına yıldırım düştüydü kasada sıkıntılar olduydu sonra bu fanı aldım bunun bir çözümü varmıdır normal kullanırken bile pc 60-70 arası hızlı hızlı sekmeler açınca filan 90 ı geçiyor azcıcık zorlıyım anına elektirkler gitmiş gibi kapanıyor kapanması sorunu derece hızlı artması fanın buna yetişememesi mi yoksa yüksek derecelerde olması mıdır zorlamak derken half life 1 :D (Ekran kartını harici kullanmıyorum şoklandıydı önceden şimdi taktığımda ekran simsiyah bu işlemcinin dahili ekran kartındayım :( )
Ekran kartının böyle olmasının ve kendini kapatmasının bir çözümü varmıdır şimdiden teşekkürler..
Bir kısa devre olabilir orada.

hakanyildirim1412

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
kardeşim sen ne yaparsan yap.Sen ne yaparsan yap hangi sürücüyü yuklersen yükle yine aynı sorunu alacaksın. Çünkü aynısı dedim ya benim başıma geldi.Ethernet kartını ne yaptımsa duzeltemedim.Kurmadigim driver, kullanmadigim yazilim kalmadi.Senin dedigin gibi sorun birdenbire oldu.bende yeni ethernet kartı aldım. Şimi canavar gibi.Bu donanım aniden arıza veriyor.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Zaten driver kurma işlemi maksimum 1 saat sürüyor. O 1 saatten tasarruf etmeye çalışırken, saçma sapan programlar yüzünden driverlar yanlış yüklenince bir de ek olarak düzeltmeye zaman harcıyorsunuz. Kesinlikle elle kurulması lazım tek tek. Özellikle dizüstülerde elle kurmak çok daha mantıklı. Modeli yazıp sonuna drivers yazıyorsunuz. Sonrasına kendi sitesinden sıra sıra kurabilirsiniz.

Enes7889

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Bir kısa devre olabilir orada.
Ekran kartından bahsediyorsunuz sanırım bende öyle düşünüyorum kendi fanı filan çalışıyor hadi o takılı olmasada çalışıyor ama pc ye takınca ekran simsiyah windows p tuşu filan denedim o ekrandayım ama görüntü yok. Dediğim gibi şoklu kullanıyordum zaten. Sanırım tek çözüm sınavı kazanmam

Zaten driver kurma işlemi maksimum 1 saat sürüyor. O 1 saatten tasarruf etmeye çalışırken, saçma sapan programlar yüzünden driverlar yanlış yüklenince bir de ek olarak düzeltmeye zaman harcıyorsunuz. Kesinlikle elle kurulması lazım tek tek. Özellikle dizüstülerde elle kurmak çok daha mantıklı. Modeli yazıp sonuna drivers yazıyorsunuz. Sonrasına kendi sitesinden sıra sıra kurabilirsiniz.
O kadar pişmanım ki bende dahili ekran kartında olduğum için 1440x900 de olması gerekirken 800x600 de çalışıyordu monitör bende o yüzden gaza gelip yaptuım şimdi çoğu sorun düzeldi çözünürlük vs filan ama bir daha tövbe kendim kuracağım okuyan arkadaşlar var ise ibret olsun kendiniz halledin inanın daha güvenli ve kolay..

hakanyildirim1412

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Kardeşim sorunun cevabını kendin veriyorsun zaten.Ekran kartı kendini ısınmadan dolayi resetliyor.Çözüm ise yeni bir fan.15 20 tl civari.Bulursun her yerde.En basitinden mahallede bir bilgisayarına git o bile takar fani.Yani ekran kartinin ısınmasindan dolayi o sorun var.

Enes7889

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Kardeşim sorunun cevabını kendin veriyorsun zaten.Ekran kartı kendini ısınmadan dolayi resetliyor.Çözüm ise yeni bir fan.15 20 tl civari.Bulursun her yerde.En basitinden mahallede bir bilgisayarına git o bile takar fani.Yani ekran kartinin ısınmasindan dolayi o sorun var.
İşlemci ısınması demek istedin sanırım ekran işlemci üzerinde çünkü ekran kartı kullanmıyorum. Yanıtların için teşekkür ederim ayrıca hepsini göz önünde bulunduracağım

hakanyildirim1412

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaslar driver programları iyidir.Ama Crack li driver programı kullanırsanız başka programlar yüklemesi normaldir.Tamam bütün driverlari kurmaz ama başka programda yüklemez.

Enes7889

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Arkadaslar driver programları iyidir.Ama Crack li driver programı kullanırsanız başka programlar yüklemesi normaldir.Tamam bütün driverlari kurmaz ama başka programda yüklemez.
Evet cidden işe yarıyor ama arkadaşın dediği ve benim yaşadığım gibi sıkıntılar olmaması için en iyisi elle yapmak özellikle ciddi driverları. Ayrıca ben pro kullanıyorum

hakanyildirim1412

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
İşlemci yerine tam oturması veya işlemci faninin Civata lari yeterince sıkı olmaya bilir.Bir kontrol et derim.Ayrıca termal macunu aşırı fazla sürdüğündede aynı sorunu verir.Termal macunu çok az surmelisin güzel kardeşim.

LisanSLI driver programı alın. Veya hediye lisans programı veren siteleri takip edin.İşinize yarar programlar bulabilirsiniz her zaman

mesela ben giveawayradar sitesi var onu takip ediyorum.Ayrıca tickkupon sitesi de çok güzel. tavsiye ederim herkese.

williacase

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Following quite a while of exploration and experimentation, I, at last, tackled my concern by refreshing my sound drivers in Windows. On the off chance that any other individual has this issue, at that point I trust these aides and ideally, ESET will fix this soon.
The issue was that I was unable to introduce or refresh my Windows 10 sound drivers except if I crippled HIPS in ESET NOD32 ANTIVIRUS first. This happened on two unique PCs; one had RealTek drivers; the other had Creative Labs drivers.

This is what I did:

1. Uninstall sound drivers in Windows' Device Manager

2.Handicap HIPS in ESET NOD32 AV (progressed settings)

3.Restart Windows

4.Check Windows' Device Manager and uninstall sound drivers if Windows auto-introduced its own drivers

5. Introduce my sound drivers

6. Empower HIPS in NOD32

7.Restart Windows