Tavsiyeniz var mı?

Bu konuyu okuyanlar

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Selam Arkadaşlar,

Bu aralar sıklıkla internette kopmalar yaşıyorum evden çalışmaya başladığımdan sıkıntı oluyor. Airtes5342 galiba modemim var. Uzun zamandır bu modemi kullanıyorum sıkıntı bundan kaynaklı olabilir mi? 300tl ye kadar 1 den fazla port girişi olan kablosuz modem tavsiyeniz var mı?

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Bi arkadaşım çok yakın zamanda üç antenli modelini aldı. Çok memnun. Bu üründe güzel olacağını düşünüyorum.
İkisinden biri olması lazım.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Keşke bizdede olsa bende alırdım bundan. Tp link kendi kendine kapanıyor kafayı yedi.
Bu Asus bana 5-7 yıl yeter belki
Valla bende 5 sene önce superonline taktırdım. Huawei modem verdiler. 5 senedir iyi gidiyordu da son zamanlarda aptallaşamaya başladı. Herhalde miladı o kadar.

dipsit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Selam Arkadaşlar,

Bu aralar sıklıkla internette kopmalar yaşıyorum evden çalışmaya başladığımdan sıkıntı oluyor. Airtes5342 galiba modemim var. Uzun zamandır bu modemi kullanıyorum sıkıntı bundan kaynaklı olabilir mi? 300tl ye kadar 1 den fazla port girişi olan kablosuz modem tavsiyeniz var mı?

Merhabalar şuan kampanyası ile 344 TL- 369tl Asus dsl n16ya göre çok avantajlı bir cihaz ve aradaki farka göz kırpmadan değer. 1200mbps dual band bir cihaz ve ethernet portları gigabit sır veri transfer hızı Asus a göre daha hızlı kalir. İncelemenizi tavsiye ederim.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Merhabalar şuan kampanyası ile 344 TL- 369tl Asus dsl n16ya göre çok avantajlı bir cihaz ve aradaki farka göz kırpmadan değer. 1200mbps dual band bir cihaz ve ethernet portları gigabit sır veri transfer hızı Asus a göre daha hızlı kalir. İncelemenizi tavsiye ederim.

N16 şuan indirimde 259tl onu almayı düşünüyorum ben tt netin eski abonesi olduğumdan 16mb hızım var zaten, yani değiştirme itiyacı hissetmiyorum bana yetiyor. Bu 2ghz veya 5ghz olması fark edeceğini sanmıyorum eder mi? Şuan bende airtes 5342 var yani evimizde bu modemin wifi çekiminden bile sıkıntımız yok aslında sadece eskidiğinden dolayı sıklıkla bağlantı kopar oldu son zamanlarda bundan dolayı değiştirmek istiyorum.

dipsit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
N16 şuan indirimde 259tl onu almayı düşünüyorum ben tt netin eski abonesi olduğumdan 16mb hızım var zaten, yani değiştirme itiyacı hissetmiyorum bana yetiyor. Bu 2ghz veya 5ghz olması fark edeceğini sanmıyorum eder mi? Şuan bende airtes 5342 var yani evimizde bu modemin wifi çekiminden bile sıkıntımız yok aslında sadece eskidiğinden dolayı sıklıkla bağlantı kopar oldu son zamanlarda bundan dolayı değiştirmek istiyorum.
dual band fark ediyor 5ghz destekli cihazları 5ghz den bağladığınızda aynı kabloyla bağlanmış gibi performans alırsınız.

bum bum ciao

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Selam Arkadaşlar,

Selam,

Evden çalışıyorum derken, ne yapıyorsun mesela? Creative bir ajanstasın da sürekli wetransfere dosya mı yüklüyorsun, gmail den maillerine mi bakıyorsun, öğretmensin zoom da yayın mı yapıyorsun? Biraz detaylandırabilir misin? Bir adet port ama gigabit mi fast ethernet mi? Evde kaç tane cihazın var? Bunların kaçı dualband destekliyor, hattın VDSL mi ADSL mi? Sorular uzar..

Sana uzun vadede ihtiyaçlarını karşılayabilecek F/P oranı yüksek Omni DSL önerebilirim. keenetic markasının extra dsl'i var bende fakat bütçenin biraz yukarısında

EmirhanTeira

Doçent
Reaksiyon puanı
507
Selam Arkadaşlar,

Sıkıntı modemden dolayı değil. Tüm Türkiye bildiğim kadarıyla bu sıkıntıdan muzdarip. Yoğunluktan dolayı. Tabi ben de çok anlamam bu işten :D

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Arkadaşın tavsiye ettiği asus n16 aldım kolayca kurulum yaptım

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
elektronik eşyalarda ,belli bazı parçalar zamanla ısınma sebebiyle işlevini yitiriyor,akım geçişlerinde kesilmelere sebep oluyor,ayrıca olur olmaz zamanda oluşan elektrik kesintileri de ömründen alıyor.
Bazı zamanlar modemin dışından elinizle dokunun ,ısınma var mı ,şüpheleniyorsanız modemi 5 dk kadar kapatın yeniden açıp,interneti takip edin değişme olacak mı