Wifi adaptör

Bu konuyu okuyanlar

Petito00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Merhabalar. Bi konu üzerinde kafayı yemek üzereyim resmen. Wifi adaptörleri... Her forumda öneri istiyorum ama karşılığında kablolu bağlantı öneriyolar fakat kablo çekemem . Şu anki adaptörümde sürekli kopmalar oluyor yüksek ping oluyor internette sıkıntı yok adaptörden kaynaklı şekilde.

ASUS USB-N14 300MBPS ÇİFT ANTENLİ KABLOSUZ-N USB ADAPTÖR -- .​

Böyle bir adaptör buldum herkes öneriyor fakat önermeyenler de oyunda ping ve kopmalardan dolayı önermiyor. Şu an ne yapmalıyım bilmiyorum eğer gene aynı sorunu alıcaksam boşuna para vermek istemiyorum . Ne yapmalıyım bi öneriniz var mı (rooter veya kablolu önermeyin lütfen)

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Anladığım kadarıyla siz bir adaptörden router performansı bekliyorsunuz, öyle birşey çok zor.

Tiffani

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Asus modelinin yanında uygun fiyatlı alternatif olarak bu modele de bakabilirsin

TP-LINK TL-WN8200ND 300 Mbps N Kablosuz 2x5dBi

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Merhabalar. Bi konu üzerinde kafayı yemek üzereyim resmen. Wifi adaptörleri... Her forumda öneri istiyorum ama karşılığında kablolu bağlantı öneriyolar fakat kablo çekemem . Şu anki adaptörümde sürekli kopmalar oluyor yüksek ping oluyor

Bunların olmaması için kablolu şart gibi birşey.

Petito00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Bunların olmaması için kablolu şart gibi birşey.
Hocam diyelim ki imkanımız yok. Modemim için dolabın üstüne kutu yaptırmıştık ve modem orada ve bu kutu açılır kapanır. Kutu derken karton değil tuğla tarzı birşey sert yani. Ayrıca bir dolap kapağı var ve ayrıca modemin bilgisayara uzaklığı 4 5 metre . Olması neredeyse imkansız ve ailem de istemez zaten böyle birşey tek şansım wifi adaptörü bunla da en azından 50 ms alıcak birşey istiyorum :(

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Hocam diyelim ki imkanımız yok. Modemim için dolabın üstüne kutu yaptırmıştık ve modem orada ve bu kutu açılır kapanır. Kutu derken karton değil tuğla tarzı birşey sert yani. Ayrıca bir dolap kapağı var ve ayrıca modemin bilgisayara uzaklığı 4 5 metre . Olması neredeyse imkansız ve ailem de istemez zaten böyle birşey tek şansım wifi adaptörü bunla da en azından 50 ms alıcak birşey istiyorum :(
Çok zor. :(

Petito00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Merhabalar. Bi konu üzerinde kafayı yemek üzereyim resmen. Wifi adaptörleri... Her forumda öneri istiyorum ama karşılığında kablolu bağlantı öneriyolar fakat kablo çekemem . Şu anki adaptörümde sürekli kopmalar oluyor yüksek ping oluyor internette sıkıntı yok adaptörden kaynaklı şekilde.

Böyle bir adaptör buldum herkes öneriyor fakat önermeyenler de oyunda ping ve kopmalardan dolayı önermiyor. Şu an ne yapmalıyım bilmiyorum eğer gene aynı sorunu alıcaksam boşuna para vermek istemiyorum . Ne yapmalıyım bi öneriniz var mı (rooter veya kablolu önermeyin lütfen)
He birde birşey daha soracağım. Anakarta takılanla kasaya takılanın ne farkı olur ?

Reaksiyon puanı
16,118
2015-10-17 22.14.05.jpg

modemin yerinin fotosunu at 2mp olsun çözünürlüğü 1Mb sınır...

Reaksiyon puanı
16,118
kutuları üzerinden al yangın tehlikesi oluyor de koymasınlar modemin üzerine bişey kapağı sökebilirsen sök hava almalı modem.

Reaksiyon puanı
16,118
WhatsApp Image 2020-12-04 at 19.24.32.jpeg
WhatsApp Image 2020-12-04 at 19.23.53.jpeg
WhatsApp Image 2020-12-04 at 19.24.06.jpeg

bizimki böyle duruyor buna rağmen ısınıyor modem ısınınca performansı düşüyor...

Petito00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Anladığım kadarıyla siz bir adaptörden router performansı bekliyorsunuz, öyle birşey çok zor.
Hocam bu gün geldi asus n14 wifi adaptörüm. 11 ms alıyorum kopma vs. Olmadı ayrıca modem uzakta olduğu için eski adaptör 4 diş çekiyor ve 2mb/s indiriyordu. Şu an 5 diş çekiyor 4mb/s indiriyor . Şu an gayet memnunum öneri isteyene bu adaptörü öneririm 250 TL'ye aldım fakat bunu kısa mesafeler için almanıza gerek yok. Normal orta derecede bir usb adaptör almanız yeterlidir. Benim odamdan modeme 8 9 metre vardı... Ve bu çok işime yaradı

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Hocam bu gün geldi asus n14 wifi adaptörüm. 11 ms alıyorum kopma vs. Olmadı ayrıca modem uzakta olduğu için eski adaptör 4 diş çekiyor ve 2mb/s indiriyordu. Şu an 5 diş çekiyor 4mb/s indiriyor . Şu an gayet memnunum öneri isteyene bu adaptörü öneririm 250 TL'ye aldım fakat bunu kısa mesafeler için almanıza gerek yok. Normal orta derecede bir usb adaptör almanız yeterlidir. Benim odamdan modeme 8 9 metre vardı... Ve bu çok işime yaradı
Hayırlı olsun, memnun kaldıysanız ne iyi. ?

MMTKR

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
520

hocam bizzat ben kullanıyorum evin arka odasında net eçkmiyordu durmadan kopuyordu şimfi sıkıntısız kullanıyorum LİNK oyun performasnı denemedim ama kopma olmaz