İMEİ Kayıt

Bu konuyu okuyanlar

Edaasahin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, İMEİ kayıt hakkında bir sorunum var belki yardımcı olabilirsiniz diye sormak istedim. Yurtdışından eşim İphone 11 pro max getirdi. İmei kayıt yapmaya çalışıyorum. Onun e devleti olmadığı ve yurtdışında olduğu için yapmadı. Ben yapmaya çalışıyorum ama olmuyor. Onun pasaportu üzerinden yapmak şart mı. Kendi bilgilerim üzerinden bir türlü halledemedim. Telefon onun pasaportu ile geldiği için mi yapamadım.Beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Bildiğim kadarıyla yeni yasa üzerine, kimin pasaportuna kayıtlıysa o kişi üzerinden kayıt edilebilir. Sanırm kayıt edilebilir cihaz sayısı da kişi başına 1 adet.

Bilmen gereken bir diğer konu aldığın model dual simli. Her iki sim'i de kaydetmen gerekecek tek sayfadan.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Cihaz sadece kayıt yapılan pasaport sahibin sahip olduğu hatlarda çalışabiliyor. Mesela x kişinin pasaportuna cıhazı kayıt ettirdin y kişisinin numarasıyla cihaz çalışmıyor. Bu konu önemli.

Edaasahin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cihaz sadece kayıt yapılan pasaport sahibin sahip olduğu hatlarda çalışabiliyor. Mesela x kişinin pasaportuna cıhazı kayıt ettirdin y kişisinin numarasıyla cihaz çalışmıyor. Bu konu önemli.
telefon şuan kimsenin üzerine kayıtlı değil. İmei kaydını yapamıyorum sorun o. E devletten kendi bilgilerimi pasaportum üzerinden yapıyorum ama kabul etmiyor. Telefon eşimin pasaportu ile Türkiye’ye giriş yaptığı için mi sorun oluyor. Galiba onun e devleti ile giriş yapmalıyım. Ama o yurtdışında ve e devlet şifresi önceden almamış. Buna bir çözüm var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bildiğim kadarıyla yeni yasa üzerine, kimin pasaportuna kayıtlıysa o kişi üzerinden kayıt edilebilir. Sanırm kayıt edilebilir cihaz sayısı da kişi başına 1 adet.

Bilmen gereken bir diğer konu aldığın model dual simli. Her iki sim'i de kaydetmen gerekecek tek sayfadan.
İki imei’ini de giriyorum o sorun değil. O Türkiye’de olmadan onun için e devlet şifresi almam ne kadar mümkün?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
telefon şuan kimsenin üzerine kayıtlı değil. İmei kaydını yapamıyorum sorun o. E devletten kendi bilgilerimi pasaportum üzerinden yapıyorum ama kabul etmiyor.
Sen son 120 gün içerisinde yurt dışına giriş çıkış yaptın mı?

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
telefon şuan kimsenin üzerine kayıtlı değil. İmei kaydını yapamıyorum sorun o. E devletten kendi bilgilerimi pasaportum üzerinden yapıyorum ama kabul etmiyor. Telefon eşimin pasaportu ile Türkiye’ye giriş yaptığı için mi sorun oluyor. Galiba onun e devleti ile giriş yapmalıyım. Ama o yurtdışında ve e devlet şifresi önceden almamış. Buna bir çözüm var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

İki imei’ini de giriyorum o sorun değil. O Türkiye’de olmadan onun için e devlet şifresi almam ne kadar mümkün?

Vekalet gerekebilir almak için.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Sanırım sizinki genel vekalete giriyor. Notere gidip söyleyeceksiniz ardından pttye gidip edevlet şifresini alacaksınız eşinizin. Sonrasında ise edevletine yani eşinizinkine girip kaydedeceksiniz.
Aceleye gerek yok 120 gün sanırım kayıt süresi.

Son mesajlar