Kasa Çalışıyor Görüntü Gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Warrior67

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Öncelikle herkese merhaba. Masaüstü bilgisayarımın kasası çalışıyor ancak ekrana görüntü gelmiyor. Birkaç yöntem denedim malesef yine bir sonuç alamadım. Denediğim yöntemler rami farklı slota takma bios pilini çıkarma ekran kartını onboarda bağlama. Malesef hiçbirinden bir sonuç alamadım. Umarım sizin yardımlarınızla bir çözüm bulurum. Şimdiden teşekkürler.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
PC'yi çalıştırdığınız da garip bir ses çıkıyor mu?
Kablo değiştirmeyi denediniz mi?
Ramlerin anakart ile bağlandıkları kısımları silgi ile nazik bir şekilde temizleyip tekrar takmayı da deneyebilirsiniz.

Teknoloji Doktoru

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
merhaba mutlaka bir yanlış bağlama söz konusudur. Veya eksik kablolama hatası yapmis olabilirsiniz. Anakart üzerindeki gerekli enerji girişlerinin dolu olduğundan emin olun. Herhangi bir donanım anakart yuvasına tam oturmamış da olabilir. İyice kontrol edin.

Warrior67

Asistan
Reaksiyon puanı
199
PC'yi çalıştırdığınız da garip bir ses çıkıyor mu?
Kablo değiştirmeyi denediniz mi?
Ramlerin anakart ile bağlandıkları kısımları silgi ile nazik bir şekilde temizleyip tekrar takmayı da deneyebilirsiniz.
Çıkmıyor. Silgiyle deneyeceğim dediğiniz yöntemi teşekkür ederim. Kablo değiştirmeyi denemedim.
Umarım olur.
merhaba mutlaka bir yanlış bağlama söz konusudur. Veya eksik kablolama hatası yapmis olabilirsiniz. Anakart üzerindeki gerekli enerji girişlerinin dolu olduğundan emin olun. Herhangi bir donanım anakart yuvasına tam oturmamış da olabilir. İyice kontrol edin.
Bunuda deneyeceğim teşekkürler. Bir daha bakarım kablolara.

Warrior67

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Dediklerinizi yaptım ama sonuç alamadım malesef. Power ledinin yanında p+, p- ledleri takılı değil sizce ondanmı acaba ve onları nasıl bağlarız?

Warrior67

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Başka yardım edebilecek varmı :)

Warrior67

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Başka bir yöntem söyleyebilecek varmı :)

Marsy

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Kasanın içinde çok toz vardır. Onları al. Hepsini, Olmazsa kaç tane ram varsa çıkar ve tak olmazsa, bilgisayarının ekran kartını sökerek anakart üzerindeki görüntü bağdaştırıcısından ekrana bağlantı yapmak lazım. Olması lazım, olmazsa profesyonel birisinden yardım istersen senin için daha iyi olur

Warrior67

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Kasanın içinde çok toz vardır. Onları al. Hepsini, Olmazsa kaç tane ram varsa çıkar ve tak olmazsa, bilgisayarının ekran kartını sökerek anakart üzerindeki görüntü bağdaştırıcısından ekrana bağlantı yapmak lazım. Olması lazım, olmazsa profesyonel birisinden yardım istersen senin için daha iyi olur
Teşekkürler yardımın için deneyeceğim :)

Marsy

Asistan
Reaksiyon puanı
174
Bişey değil :). Benim için yardım etmek bir zevk

Warrior67

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Malesef buda işe yaramadı arkadaşlar başka varmı yardım edebilecek?

rsullkya

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Eğer sorunu doğru olarak anladıysam ve ekran kartsız görüntü alma oluyorsa sadece işlemci ile. Ekran kartı anakart uyumsuzluğu olabilir bende aynı sorunu yaşamıştım. Eğer sorununuz çözülmediyse hangi yolları denediğinizi ve sonuç olarak ne durumda olduğunu yazarsanız yardımcı olabilirim

Warrior67

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Eğer sorunu doğru olarak anladıysam ve ekran kartsız görüntü alma oluyorsa sadece işlemci ile. Ekran kartı anakart uyumsuzluğu olabilir bende aynı sorunu yaşamıştım. Eğer sorununuz çözülmediyse hangi yolları denediğinizi ve sonuç olarak ne durumda olduğunu yazarsanız yardımcı olabilirim
Ekran kartsızda görüntü alamıyorum. Yukarıda yazılanların hepsini denedim ama bir türlü sorunu çözemedim malesef.

rsullkya

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Tüm kabloların doğru takıldığından ve slotlarda sıkıntı olmadığına eminsiniz değil mi. Monitör de sıkıntı olabilir mı başka pc denendi mi yani monitörde herhangi bir görüntü geliyormu. Hdmi özelliği televizyon felan varsa bir deneyin önce sorunun nereden olduğuna emin olup ona göre bisey demek daha doğru

Warrior67

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Tüm kabloların doğru takıldığından ve slotlarda sıkıntı olmadığına eminsiniz değil mi. Monitör de sıkıntı olabilir mı başka pc denendi mi yani monitörde herhangi bir görüntü geliyormu. Hdmi özelliği televizyon felan varsa bir deneyin önce sorunun nereden olduğuna emin olup ona göre bisey demek daha doğru
Eminim doğru takıldığından. Ekranda sorun yok denedim. Hdmi özelliği olan tvde denemedim. Onuda denemeye çalışırım.

rsullkya

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Yani tam anlamadan bisey de demek istemiyorum ama tahminimce bir uyumsuzluk var donanımlar arasında ki umarımda da öyledir basit yöntemlerle çözülme imkanı var. Her parçayı teker teker test etmek mantıklı hareket olur

Warrior67

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Yani tam anlamadan bisey de demek istemiyorum ama tahminimce bir uyumsuzluk var donanımlar arasında ki umarımda da öyledir basit yöntemlerle çözülme imkanı var. Her parçayı teker teker test etmek mantıklı hareket olur
Öyle bencede çünkü hepsini denedim yazılanların.

Warrior67

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Bir türlü çözemedim arkadaşlar. Varmı başka bir çözümü olan?

emir000

Profesör
Reaksiyon puanı
910
Başka bir yöntem söyleyebilecek varmı :)
Şöyle Yap Birde Kasanın Arkasındaki Güç Düğmesini Kapat Bilgisayara Görüntü Getiren Kabloyu Çıkar Sonra Ramleri Çıkar Ucunu hafifçe sil sonra tekrar tak eğer yine olmuyorsa format attırmalısın.

Berat6767

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Öncelikle herkese merhaba. Masaüstü bilgisayarımın kasası çalışıyor ancak ekrana görüntü gelmiyor. Birkaç yöntem denedim malesef yine bir sonuç alamadım. Denediğim yöntemler rami farklı slota takma bios pilini çıkarma ekran kartını onboarda bağlama. Malesef hiçbirinden bir sonuç alamadım. Umarım sizin yardımlarınızla bir çözüm bulurum. Şimdiden teşekkürler.
Aha Zonguldak lı

Warrior67

Asistan
Reaksiyon puanı
199
RAM tak çıkar yap
Şöyle Yap Birde Kasanın Arkasındaki Güç Düğmesini Kapat Bilgisayara Görüntü Getiren Kabloyu Çıkar Sonra Ramleri Çıkar Ucunu hafifçe sil sonra tekrar tak eğer yine olmuyorsa format attırmalısın.
Arkadaşlar dediklerinizi yaptım yine olmadı. Teşekkürler yardımınız için.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aha Zonguldak lı
Aynen zonguldak merkezdenim reis sen neresindensin :)