Donanım Kasa Çalışıyor Görüntü Gelmiyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Warrior67

Üyecik
Öncelikle herkese merhaba. Masaüstü bilgisayarımın kasası çalışıyor ancak ekrana görüntü gelmiyor. Birkaç yöntem denedim malesef yine bir sonuç alamadım. Denediğim yöntemler rami farklı slota takma bios pilini çıkarma ekran kartını onboarda bağlama. Malesef hiçbirinden bir sonuç alamadım. Umarım sizin yardımlarınızla bir çözüm bulurum. Şimdiden teşekkürler.

The Judge

𐰇𐰔𐰏𐰇𐰼𐰠𐰇𐰚
Yönetici
Moderatör
PC'yi çalıştırdığınız da garip bir ses çıkıyor mu?
Kablo değiştirmeyi denediniz mi?
Ramlerin anakart ile bağlandıkları kısımları silgi ile nazik bir şekilde temizleyip tekrar takmayı da deneyebilirsiniz.

merhaba mutlaka bir yanlış bağlama söz konusudur. Veya eksik kablolama hatası yapmis olabilirsiniz. Anakart üzerindeki gerekli enerji girişlerinin dolu olduğundan emin olun. Herhangi bir donanım anakart yuvasına tam oturmamış da olabilir. İyice kontrol edin.

Warrior67

Üyecik
PC'yi çalıştırdığınız da garip bir ses çıkıyor mu?
Kablo değiştirmeyi denediniz mi?
Ramlerin anakart ile bağlandıkları kısımları silgi ile nazik bir şekilde temizleyip tekrar takmayı da deneyebilirsiniz.
Çıkmıyor. Silgiyle deneyeceğim dediğiniz yöntemi teşekkür ederim. Kablo değiştirmeyi denemedim.
Umarım olur.
merhaba mutlaka bir yanlış bağlama söz konusudur. Veya eksik kablolama hatası yapmis olabilirsiniz. Anakart üzerindeki gerekli enerji girişlerinin dolu olduğundan emin olun. Herhangi bir donanım anakart yuvasına tam oturmamış da olabilir. İyice kontrol edin.
Bunuda deneyeceğim teşekkürler. Bir daha bakarım kablolara.

Warrior67

Üyecik
Dediklerinizi yaptım ama sonuç alamadım malesef. Power ledinin yanında p+, p- ledleri takılı değil sizce ondanmı acaba ve onları nasıl bağlarız?

Garbage

Asistan
Kasanın içinde çok toz vardır. Onları al. Hepsini, Olmazsa kaç tane ram varsa çıkar ve tak olmazsa, bilgisayarının ekran kartını sökerek anakart üzerindeki görüntü bağdaştırıcısından ekrana bağlantı yapmak lazım. Olması lazım, olmazsa profesyonel birisinden yardım istersen senin için daha iyi olur

Warrior67

Üyecik
Kasanın içinde çok toz vardır. Onları al. Hepsini, Olmazsa kaç tane ram varsa çıkar ve tak olmazsa, bilgisayarının ekran kartını sökerek anakart üzerindeki görüntü bağdaştırıcısından ekrana bağlantı yapmak lazım. Olması lazım, olmazsa profesyonel birisinden yardım istersen senin için daha iyi olur
Teşekkürler yardımın için deneyeceğim :)

rsullkya

Asistan
Eğer sorunu doğru olarak anladıysam ve ekran kartsız görüntü alma oluyorsa sadece işlemci ile. Ekran kartı anakart uyumsuzluğu olabilir bende aynı sorunu yaşamıştım. Eğer sorununuz çözülmediyse hangi yolları denediğinizi ve sonuç olarak ne durumda olduğunu yazarsanız yardımcı olabilirim

Warrior67

Üyecik
Eğer sorunu doğru olarak anladıysam ve ekran kartsız görüntü alma oluyorsa sadece işlemci ile. Ekran kartı anakart uyumsuzluğu olabilir bende aynı sorunu yaşamıştım. Eğer sorununuz çözülmediyse hangi yolları denediğinizi ve sonuç olarak ne durumda olduğunu yazarsanız yardımcı olabilirim
Ekran kartsızda görüntü alamıyorum. Yukarıda yazılanların hepsini denedim ama bir türlü sorunu çözemedim malesef.

rsullkya

Asistan
Tüm kabloların doğru takıldığından ve slotlarda sıkıntı olmadığına eminsiniz değil mi. Monitör de sıkıntı olabilir mı başka pc denendi mi yani monitörde herhangi bir görüntü geliyormu. Hdmi özelliği televizyon felan varsa bir deneyin önce sorunun nereden olduğuna emin olup ona göre bisey demek daha doğru

Warrior67

Üyecik
Tüm kabloların doğru takıldığından ve slotlarda sıkıntı olmadığına eminsiniz değil mi. Monitör de sıkıntı olabilir mı başka pc denendi mi yani monitörde herhangi bir görüntü geliyormu. Hdmi özelliği televizyon felan varsa bir deneyin önce sorunun nereden olduğuna emin olup ona göre bisey demek daha doğru
Eminim doğru takıldığından. Ekranda sorun yok denedim. Hdmi özelliği olan tvde denemedim. Onuda denemeye çalışırım.

rsullkya

Asistan
Yani tam anlamadan bisey de demek istemiyorum ama tahminimce bir uyumsuzluk var donanımlar arasında ki umarımda da öyledir basit yöntemlerle çözülme imkanı var. Her parçayı teker teker test etmek mantıklı hareket olur

stat counter