Oyun içi ani FPS dropları

Bu konuyu okuyanlar

Ryuzaki313

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar merhaba, monster marka dizüstü bilgisayar kullanıyorum. Bilgisayarım yaklaşık 5 senelik. Son günlerde sebepsiz yere oyunlarda fps dropları oluyor. Örnek olarak 2 yıldır aynı görüntü ayarlarında oynadığım dota2 de 70-80fps alırken birden 30a iniyor sonra hemen geri yükseliyor 70-80e. Sadece dota2 değil, aynı zamanda far cry 5 oynuyorum, onda da aynı problem var. Bu problem bir güncellemeden ya da önemli bir değişiklikten sonra olmadı, kendiliğinden gelişti. Driverlerım güncel yani sorun bundan kaynaklı olamaz. Bilgisayarımı en son temizleteli, macun vs yenileteli 3-4 ay oluyordur en az, bundan kaynaklı olabilir mi? Ya da anlattığım soruna sebep olabilecek şeyler nelerdir aklınıza gelen? Cevaplar için teşekkürler şimdiden

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Sıcaklık değerlerine bakabilir misiniz? Termal macun kalitesiz olabilir.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
Sonradan sorun olduysa virüs taraması da yapabilirsin.

Ryuzaki313

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Hocam söylediğiniz gibi baktım oyundayken 79 dereceyi görüyor sıcaklığı ilk 5 dakikada, sanırım normal değil. Bu macundan olduğunu mu gösterir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sonradan sorun olduysa virüs taraması da yapabilirsin.
Ücretli antivirüs yazılımı kullanıyorum, bitdefender. Senelerdir bunu kullanırım virüsle ilgili bir sorunum olmadı hiç. Ama dikkate alacağım, virüs taraması yaptıktan sonra sonucu yazarım tekrar. Cevap için teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hatta şuan tekrar baktım, oyundayken 93 dereceyi gördü. Bu şekilde oynamak ciddi zarar verebilir mi?

Son düzenleme:

Son mesajlar