Programcılık için bazı ipuçları istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

osman112

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hey arkadaşlar merhaba.bugün çıkmaza girdim sizden yardım istiyorum.
Şimdi benim amacım oyun yapmak aynı zamanda siber güvenlik le de ilgileniyorum .oyun yapmak için takipp ettiğim biri blender kullanın diyor blender öğrenmeye başlayınca blender dan animasyonda yapmak istiyorum bunları birbirinden ayıramıyorum yani
Şİmdi isterseniz soruları sorabilirim
Siber güvenlik , oyun yapımcılığı ve animasyonu bir arada götürebilir miyim şöyle düşünüyorum bilgisayar la ilgili olduğum için öğrenme aşamasında pes etmessem öğrenince keyif alacağım için yapabilirim diye düşünüyorum . Sizce götürebilir miyim ?

Bİ de bana bi yol gösterbilen çıkar mı ilk önce blender da hem tasarım hem animasyon yapmak istiyorum. Daha sonra oyun SEKTÖRÜNE Giriyim diye düşünüyorum .Dosyaları internetten almak yerine kendim hızlıca tasarlarım . vEYA OYUN sektöründe başarılı olamassam sadece tasarım ve animasyon yaparım diye düşünüyorum .
Yalnız yine aklımda 2 soru var.
unreal engiNE kullanmak için python öğrenmek mi. UNİTY KULLANMAK İÇİN C# ÖĞRENMEK Mİ. ?

Bİ DE SİBER GÜVENLİK UZMANI OLMAK VAR YANİ YAŞIM KÜÇÜK FİKİRLERİM BÜYÜK NE YAPAYIM ?
yOL GÖSTEREN ÇIKAR KISACA ÖZETLEMEK GEREKİRSE
SİBER güvenlik, aynı program üzerinden hem animasyon hem tasarım ve oyun yapımcılığı BUNLARI BİR ARADA GÖTÜREBİLİR MİYİM?
OYUN İÇİN UNİTY KULLANMAK İÇİN C# ÖĞRENMEK Mİ YOKSA UNREAL ENGİNE KULLANMAK İÇİN PYTHON ÖĞRENMEK M.
İngilizce meselesine gelirsek yani biraz biliyorum ama altyazı olursa on da da tam bir anlam çıkaramıyorum yani türkçe kaynak gösterirseniz çok mutlu olurum

bunları çok üst düzey de bilmeme gerek yok yani takım halinde çalışılacağı için hepsinden üst düzey gerek yok ama tek başıma da başımın çaresine bakmak istiyorum.yani arkadaşlarım şerefsiz çıkarsa falan,

-Buraya kadar okuyandan Allah razı olsun biliyorum sorularım çok ama yanıtlayan çıkar umarım

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Dereyi görmeden paçayı sıvamak.