GPU/Ekran Kartı Sürücüsü Güncellemek İsteyenler!

Bu konuyu okuyanlar

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
GPU sürücüsü arayan arkadaşlar, aşağıda belirttiğim form ile birlikte cevap yazarsanız, bu konu üzerinden yardımcı olabilirim.

Sürücü için gerekli bilgiler:
İşletim Sistemi : .................... (Örn: Windows 10 64/32 Bit)
Donanım Türü : .................... (Örn: GPU)
Markası : .................... (Örn: Nvidia,AMD)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şu DDU ile temiz kurulum meselesini anlatsan güzel olur

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Konu ile alakalı mı bilmiyorum ama elimde GTX 275 var en son sürücü sanırım 2016 çıkmış bende şuan en son çıkan 2016 sürümü kurulu şuan yepyeni sürücüler çıkarıyor nvidia şuan en güncel 2019 sürümünü nasıl kurabilirim sisteme ? Bir kere denedim donanım bulunamadım dedi ne yapabilirim ?

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Konu ile alakalı mı bilmiyorum ama elimde GTX 275 var en son sürücü sanırım 2016 çıkmış bende şuan en son çıkan 2016 sürümü kurulu şuan yepyeni sürücüler çıkarıyor nvidia şuan en güncel 2019 sürümünü nasıl kurabilirim sisteme ? Bir kere denedim donanım bulunamadım dedi ne yapabilirim ?
Kart eski olduğu için Nvidia sürücü desteğini kesmiş,en son sürüm 2016. 2019 filan yok yani :)

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Ben Geforce Experience dahil hiçbir türlü ekran kartımı güncelleyemedim. Nasıl denediysem, hepsinde kurulum başarısız hatası verdi. DDU ile kaldırdım, tekrar denedim olmadı, Geforce Experience'dan denedim olmadı, Nvidia'nın kendi sitesinden indirdim hatta en son sürüm dışında daha eskilerden de indirdiklerim vardı, onları da denedim, hepsinde aynı sorun; ''Kurulum başarısız'' diyor ve asıl sorun şu ki; ilk başta temiz kurulum yapmıştım ve laptopta şu anda Nvidia ekran kartının sürücüsü hiç yok, sadece İntel ekran kartının var.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
İstersen aygıt yöneticisinden .inf açıp bakabilirsin. Senin ve benim ekran kartım yok o listede.

Nerden bakıcam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben Geforce Experience dahil hiçbir türlü ekran kartımı güncelleyemedim. Nasıl denediysem, hepsinde kurulum başarısız hatası verdi. DDU ile kaldırdım, tekrar denedim olmadı, Geforce Experience'dan denedim olmadı, Nvidia'nın kendi sitesinden indirdim hatta en son sürüm dışında daha eskilerden de indirdiklerim vardı, onları da denedim, hepsinde aynı sorun; ''Kurulum başarısız'' diyor ve asıl sorun şu ki; ilk başta temiz kurulum yapmıştım ve laptopta şu anda Nvidia ekran kartının sürücüsü hiç yok, sadece İntel ekran kartının var.

GPU da sorun olabilir.

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Nerden bakıcam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

GPU da sorun olabilir.
GPU'da sorun olacağını sanmıyorum, daha dün normaldi, güncellemeyi indirdim, ondan sonra sorun oluştu. Donanımsal değil de yazılımsal bir sorun var büyük ihtimal.

empiresemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşletim Sistemi : Windows 7 Professional 64 bit
Donanım Türü : GPU
Markası : Nvidia Geforce GT 730

DDU ile nvidianın dosyalarını sildim fakat nvidianın sürücü yükleme sayfasından yüklemeye çalıştığımda "Bu Nvidia grafik sürücüsü, Windows'un bu sürümüyle uyumlu değildir." hatası alıyorum.Belki yeni sürümde hata vardır diye eski sürümleri de yüklemeye çalıştım fakat eski sürümlerde de hata veriyor.Windows Update zaten otomatik olarak güncel olarak kaldığı için o da pek fayda etmedi.

s.png

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381

DDU ile nvidianın dosyalarını sildim fakat nvidianın sürücü yükleme sayfasından yüklemeye çalıştığımda "Bu Nvidia grafik sürücüsü, Windows'un bu sürümüyle uyumlu değildir." hatası alıyorum.Belki yeni sürümde hata vardır diye eski sürümleri de yüklemeye çalıştım fakat eski sürümlerde de hata veriyor.Windows Update zaten otomatik olarak güncel olarak kaldığı için o da pek fayda etmedi.

Ekli dosyayı görüntüle 81901
Bilgisayarın ekran kartını görmüyor sanırım. Benim laptopta da aynı sorun vardı, servise yolladım, ekran kartında bi sorun yok demişlerdi, format atınca düzelmişti.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Bu sorunuda ağabeyim yaşıyor. Laptop GTX 1650'de. Windows Update kendi eski olsa da kurabiliyor fakat yeni sürümde aynı fotoğraftaki gibi. Bende çözümünü bilmiyorum.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711

Ekli dosyayı görüntüle 81901

Bu sürümü kur kartın 431.36 sürümünü desteklemiyor.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711

Windows 10 son sürüme temiz format atıp önce intel grafik sürücüsünü ardından nvidia grafik sürücüsünü kendiniz yükleyin.

Aydırca Nvidia sitesinden sürücüyü indirirken M ibaresi olan sürümü indirin yanlışlıkla M ibaresi olmayan indirilebiliyor bazen.
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:

empiresemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Bu sürümü kur kartın 431.36 sürümünü desteklemiyor.
Bu attığınız yerden indirdim fakat yaklaşık 1 saatten uzun süredir "Kurulum işlemi hazırlanıyor" kısmında duruyor.Hiçbir değişiklik de olmadı.Acaba bu normal mi ?

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Windows 8.1 64 Bit
Ekran kartı
AMD RADEON HD 5450 1 gb