AMD Radeon R5 M330 Sürücü Güncelleme Sonrası Takılma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Bundan yıllar önce onun hakkında Bir Laptop'un Bip Sesi Çıkarabileceği Nasıl Anlaşılır? isimli eski bir konumu açtığım dizüstü bilgisayarıma yaklaşık 1 yıl önce Windows 10 2004 sürümünü yükledim. Ancak daha güncelleme yüklenirken takılmalar başladı. Güncelleme yüklendikten ve bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra da takılmalar devam etti. Kısa bir süre sonra ekran yanıp söndü (ekran kartı sürücüsünü güncelleyince oluşan yanıp sönmeler). Daha sonra takılmaların nedeninin ekran kartı (AMD Radeon R5 M330) sürücüsü olduğuna karar verdim ve ekran kartı sürücüsünü değiştirdim (elimde olan eski bir sürüm ile). Sürücüyü değiştirdikten sonra mavi ekran verdi ve yeniden başlattıktan sonra takılma sorunundan bir eser kalmadı. Ancak ekran kartı sürücüsünü daha yeni bir sürüme güncelledikten sonra takılmalar tekrar başlıyor. Hatta bu durum Windows 10 20H2 sürümüne geçtiğimde bile devam etmektedir. Ayrıca bu durumdan dolayı Blender programının 2.90 sürümünden sonrasını artık kullanamaz hale geldim (2.91 ve üzeri sürümünde programı açınca program çöküyor ve programı PowerShell ile çalıştırınca EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION hatası veriyor). Bu sorunu çözmek için ne yapmalıyım?

MortalFEAR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, bende de aynı model ekran kartı var ve sürücülerini güncelledikten sonra bilgisayarım 2 saniyede bir donuyor şunada amdnin paylaştığı bütün sürümleri yükledim ama hala aynı sorun var nasıl çozebilirim yardımcı olursan sevinirim.

Coix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0