Dikkat !!! Aras Kargo Dolandırıcılık 30.05.2019

Bu konuyu okuyanlar

syahmt24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Letgo ve sahibinden com üzerinden satışa çıkardığım sıfır kapalı kutu iPhone XS max marka cep telefonu için İstanbul'dan bir alıcı ile anlaştım. İstanbul'da bir tanıdığınız varsa güvenli alışveriş açısından yüz yüze alışverişi yapalım diye konuştuk ve fiyatta anlaştık. 28.05.2019 tarihinde telefonu Aras Kargo Erzincan eriza şubesine teslim ettim. İstanbul Zeytinburnu S.... işkembe işletme sahibi eniştem z. k. Ye 9164520023737 takip kargo numarası ile gönderdim. Telefonumu alan şahısa kargonun ulaştığı gün 30.05.2019 tarihinde sabah kargoyu alacağı restoranı ve ismi söyledim. Bu dolandırıcı şahıs Aras Kargo dericiler şubesine gidip kuryenin bilgilerini almış ve gönderdiğim adres olan Sarıhan İşkembeye 150 metre kala kuryeyi arayıp kargom var deyip kargoyu teslim almıştır. Kurye kimlik sormadan ve gönderdiğim adrese götürmeden Kargomu başkasına teslim etmiştir. Olay üstüne şube müdürü beni arayıp özür dilemiş hatalarını kabul etmiştir ve daha acısı aynı olayın 1 ay önce başlarına geldiğini belirtmiştir. Bu kargo firması ve şubesi 1 ay önce aynı yöntemle dolandırıldıkları halde sorumsuz davranarak ve hiçbir önlem almayarak İstanbul'un göbeğinde Kimliksiz teslimat yaparak şahsımıda mağdur etmiştir. Şube yetkilileri tarafımı arayıp savcılığa suç duyurusunda bulunmak için yardımlarımı istemiştir bende gerekli yardımda bulundum. Şahsımda yaşadığım ilde telefonun IMEI'si ile suç duyurusunda bulunmuş ve telefonun kullanılamaz hale getirilmesi için kolluk kuvvetlerine gerekli başvuruyu yapmıştır. Yaklaşık 25 gündür 5 kere Aras Kargo müşteri hizmetlerini aramama, 1 kere mail atmama, 3-4 kerede araskargo.com canlı destekten yazmama rağmen bu kargo firması tarafıma dönüş yapmamıştır. Şubeniz Savcılığa giderken suçunu kabul ediyor dilekçede bunu belirtiyor. Şahsım yasal yollara başvurup telefonun kaydını sildirip sonrada kapanması için dilekçe vermiştir, mağduriyetim ve kargo firmasının hatası net ortadadır. Kargo firması tanzim işlemini uzatarak veya yapmayarak veya arayıp bilgi dahi vermeyerek mağduriyetimi dahada artırmıştır.
Zaten bu olay başıma geldikten sonra internette araştırdım aras kargonun kimliksiz teslimatı yüzünden benim gibi bir çok arkadaş mağdur olmuş ve aras kargo hala önlem almamıştır.
Arkadaşlar yeni yöntem dolandırıcılık aman siz dikkat edin. telefonum sıfır kapalı kutuydu piyasa fiyatı 15 bin tl civarıydı. ama hakkımı sosyal medyadan adliyeye her platformda arayacağım dolandırıcılar bile aras kargoyu tercih ediyor firma 2 yıldır bu olaylar başına geldiği halde önlem almıyor bide ne dönüş yapıyor ne de mağduriyet gideriyor elimizden geldiğince duyuralım arkadaşlar.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
araskargo 15bin tl ödeme yapmadı mı ?

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Türkiye'de firmalar acayip amatör.

Beş lira ödememek için firma itibarlarını yerle bir ediyorlar.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Sizin burada davayı hırsız yerine Aras kargoya açmanız gerekirdi. Sizin adınıza suçlu hırsız değil, kargo şirketi. Kargo şirketine göre suçlu hırsız. Sonuçta seni mağdur eder hırsızdan önce Aras kargo.

syahmt24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben sadece telefon kullanılmasın diye suç duyrusunda bulundum evet aras kargoyu dava edeceğim bırakın telefonun prasını 30 gündür ne arayan var ne soran
araskargo 15bin tl ödeme yapmadı mı ?
merhaba kardeşim hayır 25 gündür ne arayan var ne soran
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sizin burada davayı hırsız yerine Aras kargoya açmanız gerekirdi. Sizin adınıza suçlu hırsız değil, kargo şirketi. Kargo şirketine göre suçlu hırsız. Sonuçta seni mağdur eder hırsızdan önce Aras kargo.

Son düzenleme: