"OKULDAN" nefret ediyorum.

Bu konuyu okuyanlar

YazZa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhabalar. Ben yeni bir okula başladım doğal olarak. 9.sınıfım. Kendi isteğimle nitelikli olduğu için proje ihl tercih ettim. Sonradan pişman oldum. Ve şuan okuldan ve içindeki her şeyden nefret ediyorum. Zaten ihl istemiyordum. Şuan çok iyi bir anadolu lisesine gidebiliyorum. Ne yapmalıyım? Babam da kabul etmiyor. Artık ders bile işlemek istemiyorum. Çünkü geçen sene kendimi çok sıktım.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
İlk yıllarda bunlar normaldir, biraz git alışacaksın. Zaman geçirmek için kendine düzgün insanlar bulup ortam oluştur, dost düşman edin sevgili yap hocalarla samimiyet kur (Samimi hoca olayı meslek liselerinde çalışıyordu diğerlerinde çalışır mı bilemem).

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
İnsanlara hiçbir şey beğendiremeyiz elbette. Belki nefret ediyorsun lakin sonrasının getirisini bilemezsin belkide senin için bir deneyim olacaktır ama okumaktan nefret etme.

YazZa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk yıllarda bunlar normaldir, biraz git alışacaksın. Zaman geçirmek için kendine düzgün insanlar bulup ortam oluştur, dost düşman edin sevgili yap hocalarla samimiyet kur (Samimi hoca olayı meslek liselerinde çalışıyordu diğerlerinde çalışır mı bilemem).
erkek yok ki okulda

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
İhl sistemine hep karşıydım şimdi süründürürler sizi böyle. Nefret dolu bir gençlik yetişiyor.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Ailenizin üniversite hayali varsa istemediğin okulda başarılı olamayacağın yönde anne babanı ikna etmelisin. Yoksa aile yapınızı öngörerek yapacak hiçbir şeyin olmadığını düşünüyorum.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
erkek yok ki okulda
O zaman kız arkadaşlarınla takıl, saydıklarım arasında illa sevgili yapman şart değil ki. Zamanla alışacaksın, bunlar sadece zamanı hızlandırmak için.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Okul ortamı iyi ama sistem rezalet

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Merhabalar
Bu sene ite kaka git sonra ailene okulun iyi olmadığını iyi bir üniversite kazanman için daha iyi bir anadolu lisesine geçmen gerektiğini söyle 9. Sınıf bittiginde direk naklini iste..

Bende 9. Sınıfta istemeden ve akraba baskısıyla ihl kazanmış, arapçadan ve afedersiniz (benim eski lisem ve genel çoğunluktan bahsediyorum) embesil insan topluluğundan,amacı belirsiz,bilgisiz basmakalıp bilgilerde din algısı oluşmuş ve sağda solda hertürlü pisliği yapabilecek aileside ihl de okuyor diye sanki terbiyeli namuslu bir evlat yetiştirdiğini zannedicek bir tablodan bıkmış ve ailemi karşıma alarak okuldan bir an önce gitmek istediğimi belirtmiştim...

Orta Üstü bir anadolu lisesine geçtim ve şuan Paü de bilgisayar müh. okuyorum hayatımda verdiğim en iyi karardı.. Her soruya eleştiriye açığım

YazZa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar
Bu sene ite kaka git sonra ailene okulun iyi olmadığını iyi bir üniversite kazanman için daha iyi bir anadolu lisesine geçmen gerektiğini söyle 9. Sınıf bittiginde direk naklini iste..

Bende 9. Sınıfta istemeden ve akraba baskısıyla ihl kazanmış, arapçadan ve afedersiniz (benim eski lisem ve genel çoğunluktan bahsediyorum) embesil insan topluluğundan,amacı belirsiz,bilgisiz basmakalıp bilgilerde din algısı oluşmuş ve sağda solda hertürlü pisliği yapabilecek aileside ihl de okuyor diye sanki terbiyeli namuslu bir evlat yetiştirdiğini zannedicek bir tablodan bıkmış ve ailemi karşıma alarak okuldan bir an önce gitmek istediğimi belirtmiştim...

Orta Üstü bir anadolu lisesine geçtim ve şuan Paü de bilgisayar müh. okuyorum hayatımda verdiğim en iyi karardı.. Her soruya eleştiriye açığım
bir sene değil bir ay bile dayanamam ki şu okula nereye baksam saçma insanlar görmekten kafayı yedim artık babama ne desem kabul eder 1.sınavlardan sonra nakil aldırabilir miyim ki?

cprpszx13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
dostum nakil her ayın sonunda oluyor kendini soyutlamaya çalış sadece derslerine odaklan bak şimdi o liseden gidemesen bile şimdiden böyle günlük 1 saat çalış ilerde mesela üni de düzgün bir çevren olur kendini ve geleceğini düşün onlar gider geride sadece sen kalırsın kendine bir hedef belirle ilgi duyduğun birşey olsun bu onun için çabala ve gerçekten iste en önemlisi gerçekten istemek en az 23 gün daha o okulda kayıtlısın naklin alınmadıgı sürece bardağın dolu tarafına bak diyeceğim ama bu durumu bende yaşadım ve yaşıyorum tek yaptıgım şey paso soru çözmek yüzlerini gördükçe küfür ediyorum ama ne yaparsın bir yere kadar gidecek buda son bulacak ve son buldugunda benim elimde birşeyler kalmalı yukarda dedigim gibi UÇURUMUN KENARINDA HERKES YANLIZDIR GECE YATAĞINA GİRDİGİNDE TÜM DOĞRULARLA BERABER YATAĞA GİRERSİN O GÜN YAŞADIGIN HERŞEY İLE SEN O YATAĞA GİRDİGİNDE KENDİNE ŞU SORUYU SORACAKSIN BUGÜN OLMAK İSTEDİGİM ŞEY HAYALLERİM İÇİN NE YAPTIM NE KADAR İLERLEDİM YADA GERİLEDİM Mİ İŞTE SENİ O TOPLULUKTAN AYIRACAK EN TEMEL ŞEY GELECEĞİNİ VE SEVDİKLERİNİ DÜŞÜNMEK OLACAK EĞER GERÇEKTEN O TOPLULUKTAN BİR PARÇA OLMADIGINA İNANIYORSAN ÇABALARSIN.ŞİMDİ BEN BU SİTEYE 10 GÜNDE 1 GİRİP SANA MESAJ YAZIYORSAM BUNUN BİR NEDENİ VARDIR SENİ BİR YERDE BEKLEYEN BİRİSİ VAR BELKİ DOKTOR OLACAKSIN SENİ BEKLEYEN HASTA BİR ÇOCUK VAR BELKİ BİR HAKİM OLACAKSIN YARGI DAĞITACAKSIN BELKİ BİR PSİKOLOG BELKİ BİR MÜHENDİS AMA NE OLURSAN OL SENİ BEKLEYEN İNSANLARIN OLDUGUNU UNUTMA İNSAN VE İNSANLIĞA SAYGI DUYMAYI HER ZAMAN HATIRLAMAN DİLEĞİYLE İYİ GECELER UMARIM SENİN İÇİN HAYIRLISI OLUR

Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhabalar. Ben yeni bir okula başladım doğal olarak. 9.sınıfım. Kendi isteğimle nitelikli olduğu için proje ihl tercih ettim. Sonradan pişman oldum. Ve şuan okuldan ve içindeki her şeyden nefret ediyorum. Zaten ihl istemiyordum. Şuan çok iyi bir anadolu lisesine gidebiliyorum. Ne yapmalıyım? Babam da kabul etmiyor. Artık ders bile işlemek istemiyorum. Çünkü geçen sene kendimi çok sıktım.
Açık lise tercihini deneyebilirsin sana nasıl olur bilmiyorum ama avantajları bol ilgini çekerse diye yazim benim muzirliklerimden avantajları
1 sınav kitaplarını sen seçersin
2 stajı kafana göre yaparsın ben 6 ayda 3 kere gittim stajımı verdim.
3 devamsızlıkta sıkıntı çıkmaz lise 3 te 3 ay devamsızlık yaptım hoca devamsız yazmadı ayrıca dönem tatillerinide fazladan günler olarak acımasızca kullandım.
4 sınavlarda artı puanın olur bende programlama ve bilisim için pc açıp kopya çekmek serbestti ve ayrıca iyi öğrenci isen yanlışlarını doğru yapan hocalarada gelirsin
5 derste oyun oynayabilirsin hocalar kızmaz ben most wanted ve cs 1.6 kurmustum arkadaslarla oynuyorduk sırf bu yüzden 1 haftanın 5 gününün 2 günü full oyuna kaptırdığımızdan ders işleyecek zaman kalmamıstı. Ama her zaman değil
6 derste gülüp eğlenirsiniz oyunlar oynar sakalasırrsınız eğlenceyi geçer hatta sınavdada gülüp eğlenirsiniz hocanın önünde yan arkadasınızın sınav kağıdına bakabilirsiniz hoca kızmaz gerçi bunlar örgün öğretimde yok
7 örgün öğretimde haftalarca çalısıp alamayacağın notları açık lisede 1 günden kısa sürede alırsın diploma notunu hayvani derecede arttırır
8 ders saatini sınav saatini sen seçersün ama meb sınavları değil basarısız olduğunuz sınavı tekrar yaptırırsınız ben kopya çekemediğim bir sınavdan 80 aldım diye tekrar yaptırdım sınıftakilerde düsük almıstı benden sonraki 45 almıstı ikincisine 100 puan almıstım unutmadan seçmeli dersleri seçersen 4senelik liseli 3 senede bitirirsin ben öyle yaptım