Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Kullananlar Kulübü

M

Murat Burç

SDN Okuru
Note 4'de 2. günü zorlayan Samsung şimdi amirallerinde pil sorunu ile anılıyor. Çok trajikomik.

burakaltun

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Sırf bu batarya sorunu için herşey full açık 4.5G falan düz format sonrası sadece WhatsApp kurdum ve gördüm ki ne kadar çok uygulama okadar şarj sıkıntısı eh arka planda durdurmak da yetmedi tam 1 hafta test ettim bu telefonu böyle kabul ettim.

Canımı sıkan mevzu redmi note 4x 800 tl lik telefon işlemci ve yazılım farkını kenara koydum iş telefonu üstelik tam 3 gün gidiyor şarjı s4 de son verdiğim samsung kullanımı s8 ile devam edeyim dedim sanırım hata etmişim full kullanımda 4saat25dk yı geçemedim ne yapalım aldık bir kere olmadı geçen de dedim root atar RR rom kurarım net söylüyorum anca böyle 2 gün görürüm. RR rom çok güzel rom işini yapıyor koskoca samsung bunu beceremiyor.
Abi telefon 1 saatte nerdeyse doluyor tak fise arada nedennbukadar takiyosunuz sarj olayina

onur.ka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
samsung s8 kullaniyorum bazen video cekmek isteyince kayit basarisiz diye hata veriyor ayni zamanda snapchat ta da video cekemiyorum hic karsilasan oldumu boyle bir sorunla
--- Gönderi Güncellendi ---
samsung s8 kullaniyorum bazen video cekmek isteyince kayit basarisiz diye hata veriyor ayni zamanda snapchat ta da video cekemiyorum hic karsilasan oldumu boyle bir sorunla

kartaltibet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Ben de (s8+) 5 saate yakın ekran süresi alıyorum bazen 4 saat civarı oluyor ama şu da çok etkili sürekli mobil veri ile internet kullanımı olunca bataryayı resmen sömürüyor bende olduğu gibi. Wi-fide ise çok daha fazla batarya sürelerinin alınacağını düşünüyorum.

burakaltun

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Elimde acilmamis s8 alcantara klif var isteyen olursa forumdan birine 100tl veririm

burakaltun

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Dm atsin isteyen
c082c082d72dda2199cd1cdc87d45e0d.jpg

yavuz2424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Amma taktınız şu şarj konusuna telefonu elinizden düşürmüyor sunuz 2gün şarj bitmesin diyorsunuz 2017 yılında çıkan hangi telefonun şarj zi uzun dayanıyor ki abuk subuk kurup arka planda çalışan u,ygulamar 'dan bi haberiz . Sabah yüzde yüzden alıyorum telefon u mobil veri gün boyu açık konum açık parlaklık yüzde 50 watsab ile gün boyu iletişim halinde 2 saate yakın giden veya gelen arama ile görüşme haber siteleri vs kullanmak tayım eve akşam saat 8 civarı eve geldiğinde şarj yüzde 20 ile 15 arası kalıyor günü rahat rahat kurtarıyor . S8+

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşlar telefonumda hızlı şarj sorunu var. Takıyorum kablo şarjı yazıyor 6 kere kabloyu çıkarıp takıyorum anca öyle hızlı şarja geçiyor. Kabloda kesinlikle sorun yok olsa kablo şarjıda olmaz zaten.
bende dün telefonu garantiye verdim hem amoled yanığı hemde seninde yaşadığın bu sorun yüzünden

2 kabloyla denedim aynı,yavaş şarj oluyor ama hızlı olmuyor,pc bağlantısı kopup duruyor kabloyu bastırınca hem hızlı şarj oluyor hem pc bağlantısını görüyor ama bastırmayı bırakınca yavaş şarja dönüyor veya pc bağlantısı kesiliyor.

telefonun şarj girişindeki dişlerde sıkıntı var servise vermeni öneririm sorun donanımsal

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
bende dün telefonu garantiye verdim hem amoled yanığı hemde seninde yaşadığın bu sorun yüzünden

2 kabloyla denedim aynı,yavaş şarj oluyor ama hızlı olmuyor,pc bağlantısı kopup duruyor kabloyu bastırınca hem hızlı şarj oluyor hem pc bağlantısını görüyor ama bastırmayı bırakınca yavaş şarja dönüyor veya pc bağlantısı kesiliyor.

telefonun şarj girişindeki dişlerde sıkıntı var servise vermeni öneririm sorun donanımsal
Amoled yanığını kabullendiler mi?

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
henüz bilmiyorum serviste bir arkadaşım var onun aracılığı ile yolladım benim için sorun olmayacaktır tanıdık olduğundan dolayı ama normalde de benim hatam değil amoled yanığı mecbur kabul edecekler.

Royal99

Asistan
Reaksiyon puanı
25

Seninkisi servisten gelince ne işlem yapmışlar haber edersen sevinirim.

TheMetehan06

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Yakın zamanda telefon almayı düşünüyorum. S8 de adaylar arasında. Arkadaşlar, bu telefonu kullananlar olarak bana bu telefonda gördüğünüz eksiklikleri ve yaşadığınız problemleri anlatabilir misiniz? Ekran yanması olsun donma kapanma vs olsun yaşayan tecrübe edeniniz var mı?

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Yakın zamanda telefon almayı düşünüyorum. S8 de adaylar arasında. Arkadaşlar, bu telefonu kullananlar olarak bana bu telefonda gördüğünüz eksiklikleri ve yaşadığınız problemleri anlatabilir misiniz? Ekran yanması olsun donma kapanma vs olsun yaşayan tecrübe edeniniz var mı?
ekran yanması bende oldu ama kronik değiş öyle çok kişide yok amoled ekranlarda olabiliyor bu risk hep vardı yine var.
şarj girişinde sorun oldu pc bağlantısı ve hızlı şarjı algılamıyordu b iki sorun için garantiye yolladım yukarda da dediğim gibi ama benim şansızlığım öyle kronik hatalar değil her telefonda çıkabilecek sorunlar.

tavsiye ederim yaşadığım sorunlara rağmen,telefona insanın baktıkça bakası dokundukça dokunası geliyor :D

TheMetehan06

Asistan
Reaksiyon puanı
26
ekran yanması bende oldu ama kronik değiş öyle çok kişide yok amoled ekranlarda olabiliyor bu risk hep vardı yine var.
şarj girişinde sorun oldu pc bağlantısı ve hızlı şarjı algılamıyordu b iki sorun için garantiye yolladım yukarda da dediğim gibi ama benim şansızlığım öyle kronik hatalar değil her telefonda çıkabilecek sorunlar.

tavsiye ederim yaşadığım sorunlara rağmen,telefona insanın baktıkça bakası dokundukça dokunası geliyor :D
Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için :)

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Kronik sorun yaşamadım , tabi - lerinden bahsedeyim .

Ses çıkışı iyi ama amiral gemisi demessin
Ön kamera beni tatmin etmedi
Yandaki ses kısma açma tuşları güzel tasarlanmamış
Parmak izi okuyucusu güzel konumda değil
Çok narin bir cihaz
Instagram vs. uygulamalarda açı çok çok çok dar yani çekilmek istemessin .

Onun dışında harika , ben biraz ince ayrıntılarıda kapsadım . Belki soğuttum seni ama fiyat segmentinde en iyisi yinede .

TheMetehan06

Asistan
Reaksiyon puanı
26

Çok narin bir cihaz

Onun dışında harika , ben biraz ince ayrıntılarıda kapsadım . Belki soğuttum seni ama fiyat segmentinde en iyisi yinede .

Teşekkür ederim yorumunuz için. Benim merak ettiğim de aslında o detay eksiler.

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Tek kronik sorunu Ekran yanması ki o da çoğu Amoled ekranlı telefonda var ( İphone X de dahil). Onun haricinde şu sıralar yazılım kaynaklı Hızlı şarj sorunu var ama düzeltirler diye düşünüyorum. Bir de şarj olarak 4 saat ekran süresi alan var. Ben en az 5-5.30 saat alıyorum fakat kullanıma göre değişiyor.

Çok narin bir cihaz

Ön kamera ve parmak izi konumu haricinde katılıyorum. Ön kamera hangi telefonun ön kamerasından kötü ? :D

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Tek kronik sorunu Ekran yanması ki o da çoğu Amoled ekranlı telefonda var ( İphone X de dahil). Onun haricinde şu sıralar yazılım kaynaklı Hızlı şarj sorunu var ama düzeltirler diye düşünüyorum. Bir de şarj olarak 4 saat ekran süresi alan var. Ben en az 5-5.30 saat alıyorum fakat kullanıma göre değişiyor.

Ön kamera ve parmak izi konumu haricinde katılıyorum. Ön kamera hangi telefonun ön kamerasından kötü ? :D
hızlı şarj yazılımsal değil hocam şarj kablosunun ucunu bastırınca hızlı şarj oluyor,pc bağlantısıda oluyor ama bırakınca temassızlıktan yavaş şarja dönüyor.
servisten bu akşam alacağım telefonu,yazılımsal mı değil mi belli olur

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
hızlı şarj yazılımsal değil hocam şarj kablosunun ucunu bastırınca hızlı şarj oluyor,pc bağlantısıda oluyor ama bırakınca temassızlıktan yavaş şarja dönüyor.
servisten bu akşam alacağım telefonu,yazılımsal mı değil mi belli olur
Yok seninkini bilmiyorumda son 2 3 haftadır güncellemeden sonra hızlı şarj olmuyor diyenler var onu dedim.

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Arkadaslar telefonu servisten aldim.amoled yanigi ve yavas sarj birde ses kısma açma tuşu ara sıra takılıyor şikayetiyle vermiştim.

Ekranı 1 gunde değiştiler sarj soketini değiştiler artik hızlı şarj oluyor tuşları ve kadarıda değiştiler 1krs ödemedim bilginize.

Hızlı şarjı yazılımsal sorun sanan arkadaslar bosuna güncelleme beklemesin

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arkadaslar telefonu servisten aldim.amoled yanigi ve yavas sarj birde ses kısma açma tuşu ara sıra takılıyor şikayetiyle vermiştim.

Ekranı 1 gunde değiştiler sarj soketini değiştiler artik hızlı şarj oluyor tuşları ve kadarıda değiştiler 1krs ödemedim bilginize.

Hızlı şarjı yazılımsal sorun sanan arkadaslar bosuna güncelleme beklemesin
Şuan memnunsunuz sıkıntı yok dğeil mi?

Son düzenleyen moderatör:

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,458

Ekran yanığı uzun kullanımdan sonra belli olmaya başlıyor yani siz ekranı full parlaklığa alıp telefonu aşırı yorarsanız 10 ay sonra yanıkları görmeye başlarsınız merak etmeyin cihaz donmaz hafif takılmalar olabilir Oda Android'in kusurları

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358

S7 nin kinden daha dar çekiyor , bizzat denedim belki ayarlarda sıkıntı olabilirdi o anda ancak arka plandaki ışığı patlatıyordu S7 beni daha net alıyordu .

M

Murat Burç

SDN Okuru
S7 nin kinden daha dar çekiyor , bizzat denedim belki ayarlarda sıkıntı olabilirdi o anda ancak arka plandaki ışığı patlatıyordu S7 beni daha net alıyordu .
S7, Note 8'den de geniş çekiyor. Note 5 hepsinden geniş çekiyordu sanırım. Gittikçe daralıyor niyeyse.
Ama o ışık patlatma meselesini ben fark etmedim.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,458
S7, Note 8'den de geniş çekiyor. Note 5 hepsinden geniş çekiyordu sanırım. Gittikçe daralıyor niyeyse.
Ama o ışık patlatma meselesini ben fark etmedim.

Bir şey sorucam Ön kamerada Flaş patlaması sadece s8 ve note 8 ailesinde yok öyle değil mi