Hangisini almalıyım beyler ?

Hangisi daha iyi ?

• Kullanılan toplam oy
    14

furkan.y22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Sayın cemaat-i müslimin, safları sık ve düzgün tutalım, Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.

Hayırlı cumalar beyler. Telefonları buldum. Gözünüz aydın.

Önerilerinizi bekliyorum. Yazdıktan sonra birkaç sorum olcak. Hazırsanız başlıyorum.

Tercih sıram:

1- Asus Zenfone 3 : Telefonun bataryası, tasarımı ve kamerası çok iyi. Diğerlerinden daha uygun fiyatlı. Kafamdaki tek soru bazı ağır oyunları kaldırır mı ? (Modern Combat, Pes 17, Asphalt 8) Yanıtlarsanız sevinirim

2- Sony Xperia XZ: Bu forumda da çok methedildi. Başarılı kamera, güçlü işlemci, Oreo'yu kesin alması. Garip bi şekilde tasarımı benim hoşuma gitti, sağlam bi his veriyo. Depolaması ve rami Asus'a göre az ama işlemcisi güçlü. Eğer Asus o oyunları kasmadan oynatır derseniz bulaşmıcam

3- OnePlus 3T : Forumda bu telefon hakkında başlık bulamadım. Saf android ve güçlü işlemci diyolar. Kamerası da fena değilmiş. Bilinmedik markalardan biraz ağzım yandı. Bu telefon hakkında bilgi sahibi olanlar lütfen yazsınlar

4- Samsung A5 2017: Bu telefonu biraz öylesine koydum. Çünkü daha önce çok samsung kullandım. Ben a3 2016'nın kamerasını beğenmiştim. Eğer kamerası iyi, işlemcisi de yukarıda yazdığım oyunları kaldırabilecek düzeydeyse bunu da düşünebilirim

Hangisini almam gerektiğiyle ilgili yorumlarınızı bekliyorum. Ayrıca sorularıma da cevap verirseniz mutlu olurum

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
a serisinin ön kamerası 40 cm sonrasında flu yapıyo sabit odağı var. parmak izide çok iyi çalışmıyo. op 3 al ama kamerası orta karar. zf3 kamera daha iyi

xz ye o parayı verebiliyosan bütçe aralığın farklı sanırım

furkan.y22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
a serisinin ön kamerası 40 cm sonrasında flu yapıyo sabit odağı var. parmak izide çok iyi çalışmıyo. op 3 al ama kamerası orta karar. zf3 kamera daha iyi

xz ye o parayı verebiliyosan bütçe aralığın farklı sanırım
XZ 1900 tl. Hani Asus'un üzerine biraz daha koyup alınacak cinsten
Aslında o fiyata s7 ve Htc 10 var ama farklı bi şey denemek istedim. Yine de ilk tercihim şu anlık Asus

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
Hocam htc 10un bataryası diğerleri gibi değil. xz 1900 ise güzelmiş. 1900 e s7 alabiliyosan al. alamıyosan ve marka takıntın yoksa zf3 derim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Zenfone 3 ve A5 17 diğerleri yanında bir hiç. Zf3 iyi HOSTA bence A5 17 çöp.
Xz vs OP3T arasında ben OP3T alabilirdim belki
S7 ilk tercihim olurdu klasik cevaplar işte OP3T S7 HTC 10
HTC 10un panel farklılıkları falan varmış ona da pek yaklasmazdim.

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
op3t de iyidir. kamera orta seviye kalır ama şarj ve stabilite çok iyi

wolkhy33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu seçenekler arasında en iyisi Sony Xperia XZ gibi duruyor. ZF3 tavsiye etmem kesinlikle. Bütçen esnek ise şiddetle Xioami Mi 6 veya Huawei P10 tavsiye ederim.

furkan.y22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bu seçenekler arasında en iyisi Sony Xperia XZ gibi duruyor. ZF3 tavsiye etmem kesinlikle. Bütçen esnek ise şiddetle Xioami Mi 6 veya Huawei P10 tavsiye ederim.
Neden ZF3 tavsiye etmiyosun hocam ?
--- Gönderi Güncellendi ---
Samsung'dan farklı bi şey kullanmak istiyorum hocam. OP3T'ye ısınamadım. XZ arkadaşımda var o da pek memnun değil. Asus beni üzer mi?
Kamerası ve arayüzü hakkında bayağı olumlu görüşler var. 64 gb dahili hafıza da cabası. SD 625 modern combat gibi 3 oyunu kaldırabilir mi ? Bunu cevaplarsanız sevinirim

M

Murat Burç

SDN Okuru
Neden ZF3 tavsiye etmiyosun hocam ?

Samsung'dan farklı bi şey kullanmak istiyorum hocam. OP3T'ye ısınamadım. XZ arkadaşımda var o da pek memnun değil. Asus beni üzer mi?
Kamerası ve arayüzü hakkında bayağı olumlu görüşler var. 64 gb dahili hafıza da cabası. SD 625 modern combat gibi 3 oyunu kaldırabilir mi ? Bunu cevaplarsanız sevinirim
Alma diyorum işte 820li cihazlar varken 625li cihaz almak nedir saçmalama adreno 530 snaodragond ailesindeki diğer tüm GPUlari ezip geçiyor bariz bir şekilde
Tamam oynatır güzel oynatır ama adreno 530 yanında hepsi bir hiç. Bırak şu ZF3 sevdasını

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Şu oyunu kaldırır mı sorusu telefonlarda biraz saçma kaçıyor. Orta seviye işlemciler bile en iyi grafikli oyunu 60fps de açıyor. Zaten mobil için doğru dürüst grafikli bir oyun gelmedi. Asus Zenfone 3 Al geç keyfine bak.

furkan.y22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Kamerası ve arayüzü hakkında bayağı olumlu görüşler var
Alma diyorum işte 820li cihazlar varken 625li cihaz almak nedir saçmalama adreno 530 snaodragond ailesindeki diğer tüm GPUlari ezip geçiyor bariz bir şekilde
Tamam oynatır güzel oynatır ama adreno 530 yanında hepsi bir hiç. Bırak şu ZF3 sevdasını
Son olarak kesin bi şekilde xz mi diyosun yoksa op3t mi? Kesin bi şekilde ama

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Bir saniye Asus Zenfon'u kaça alacaksın?

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,401

Zenfone da oyun oynamazsın sadece kamera ve sosyal medya için almış olursun OnePlus 3T de hem güzel çekimler yaparsın kamerasında sosyal medyada takılmadan stabil çalışmakta yüksek grafiklerde oyun oynayabilirsiniz sorunsuz

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,401
Şu oyunu kaldırır mı sorusu telefonlarda biraz saçma kaçıyor. Orta seviye işlemciler bile en iyi grafikli oyunu 60fps de açıyor. Zaten mobil için doğru dürüst grafikli bir oyun gelmedi. Asus Zenfone 3 Al geç keyfine bak.

Evet açıyor 3 aylığına ondan sonra fasafiso
İyi işlemci şart artık illaha arkadaş ara sıra oyun oynayacaktır o yüzden OP 3T daha uygun

M

Murat Burç

SDN Okuru

İki kat RAM var 3T'de kamerası güzel XZ'ye yetişebilir mi bilemem ama güzel OP3T alırdım sanırım.

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
1900-2000 lira arası p9 var xz den de asustanda iyi
2100 liraya mi6 var
Bunlarada bi bak derim