Hangi İşletim Sistemini Yüklemeliyim ?

Hangisi ?

• Windows 7

• Windows 10

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

SaintJermen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Saçma bir soru olmuş olabilir, defalarca konusu açılmış olabilir lakin özellikle kullanıcılarından her iki işletim sisteminin artılarını ve eksilerini yorum olarak belirtmelerini rica ediyorum, en fazla tercih edilen ve tavsiye edilen işletim sistemini yüklemek istiyorum ve kararsız kaldım.

Teşekkürler..

stormstorm

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Bence Windows 10 yükle En yeni özellikler Windows 10 da Ben Windows 10 Pro 64 bit kullanıyorum. Windows 7 kullandığım zamanlarda driverları kurmak çok uzun sürüyordu Windows 10 da driverları kurmak çok kolay.

Scalh

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Windows 10 güvenlik açısından daha iyi.

SaintJermen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bence Windows 10 yükle En yeni özellikler Windows 10 da Ben Windows 10 Pro 64 bit kullanıyorum. Windows 7 kullandığım zamanlarda driverları kurmak çok uzun sürüyordu Windows 10 da driverları kurmak çok kolay.

Bence windows 10 yükle çünkü windows 10 daha yeni daha hızlı daha güncel ve sürekli güncelleme alıyor.

En Hızlı Windows Sürümü Hangisi? - ShiftDelete.Net

Windows 10 güvenlik açısından daha iyi.

Peki benim bilgisayarımın (laptop) özellikleri şöyle. Bu bilgisayara Windows 10 kurulabilir mi ? Kasma donma vs yaşar mıyım ? Düşük hatta vasat gelebilir lakin okulum dolayısıyla yeni pc şu an toplamam mümkün değil. Anca 2-3 sene sonra.

Ram: 8 Gb.
İşlemci: 2.50 GHz
Ekran Kartı: Nvidia 2 Gb
Hdd: 250 Gb.

stormstorm

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Peki benim bilgisayarımın (laptop) özellikleri şöyle. Bu bilgisayara Windows 10 kurulabilir mi ? Kasma donma vs yaşar mıyım ? Düşük hatta vasat gelebilir lakin okulum dolayısıyla yeni pc şu an toplamam mümkün değil. Anca 2-3 sene sonra.

Ram: 8 Gb.
İşlemci: 2.50 GHz
Ekran Kartı: Nvidia 2 Gb
Hdd: 250 Gb.
Bence sorun yaşamazsın. Kurulabilir

eronis

Dekan
Reaksiyon puanı
4,382
Güncel yazılım kullanmak her zaman önerimdir :)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Ben WX10 kullanıyorum çok memnunum. Kullanımı kolay ve en güncel. Win7 zamanında iyi idi. Artık tedavülden kalkacak. Ama W10 artık sürekli kalacak ve daha da iyi olacak. Bu yüzden oyumu W10 olarak kullandım.

SaintJermen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bence sorun yaşamazsın. Kurulabilir

Güncel yazılım kullanmak her zaman önerimdir :)

Aynen haklısın.
Windows 10da sorun yaşamazsın sistemin gücü yeterli

Güncel yazılım her zaman iyidir katılıyorum :)

Ben WX10 kullanıyorum çok memnunum. Kullanımı kolay ve en güncel. Win7 zamanında iyi idi. Artık tedavülden kalkacak. Ama W10 artık sürekli kalacak ve daha da iyi olacak. Bu yüzden oyumu W10 olarak kullandım.

O halde Win10 kuracağım :) Destekleriniz için teşekkürler ^^

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Windows 10 da windows storede var. Android deki birçok güzel oyun ce uygulamayı windows storedede bulabiliriz.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Üstelik Windows 10 bütün sürücüleri otomatik bulur ve yükler. 7'de sürücülerle cebelleşirdik :D
Evet benim wifi adaptörüm vardı ona windows 7 de driver yüklemeyle uğraşırdım ama windows 10 da ben hiç uğraşmıyorum otomatik yüklüyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
Eğer çok oyun oynayan biriysen windows 10 da oyun çubuğu da vardı. Bu özellik sayesinde ekran görüntüsü alıyorduk ekran videosu çekiyorduk.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,444
işlemcin nedir bir söylermisin ramlar ddr4 mü

SaintJermen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
işlemcin nedir bir söylermisin ramlar ddr4 mü

DDR3 ram, işlemcim intel, aslında pc eski, Toshiba Satellite C660-2TM modeli. 2-3 seneye yeni bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum ancak şu an okulum nedeniyle bunu yapamayacağım.

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Teknoloji gelişirken, geri gitmek çok mantıksız. Artık bir çok uygulama ve oyunlar windows 10'a uyumlu haldedir. Microsoft windows 7 için temel desteği kesti fakat Uzatılmış destek kapsamında 2020'ye kadar bazı güncellemeler verilecek daha sonrasında ise tamamen win 7 desteği sonlandırılacak. Bu yüzden win 10 yüklemeni öneririm.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Teknoloji gelişirken, geri gitmek çok mantıksız. Artık bir çok uygulama ve oyunlar windows 10'a uyumlu haldedir. Microsoft windows 7 için temel desteği kesti fakat Uzatılmış destek kapsamında 2020'ye kadar bazı güncellemeler verilecek daha sonrasında ise tamamen win 7 desteği sonlandırılacak. Bu yüzden win 10 yüklemeni öneririm.
Kesinlikle katılıyorum.

SaintJermen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

eronis

Dekan
Reaksiyon puanı
4,382
Eğer çok oyun oynayan biriysen windows 10 da oyun çubuğu da vardı. Bu özellik sayesinde ekran görüntüsü alıyorduk ekran videosu çekiyorduk.
Ama o oyun çubuğu, oyun modu vs. zımbırtılar bazı oyunlarda FPS'e pis darbe vuruyor. Kullanılmasa daha iyi :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Ben Windows 7 kullanıyorum.
Ben Windows yükledikten sonra çeşitli özelleştirmeler, ayarlar vb. şeyler yapmak ihtiyacı hissediyorum.
Bana göre Windows 7 kurulumundan sonra yapılması gerekenler Windows 10 kurulumundan sonra yapılması gerekenlerden daha az.

Windows 7 hala kullanılabilir bir işletim sistemi.
Ancak normal ev kullanıcıları için güncel olan(ki buradan kastım sadece güncellik değil güvenlik yönünden de güncel olan) işletim sistemi daha iyi olabilir.
Açıkçası Windows 10'daki Mağaza'yı beğeniyordum. Ama artık öyle değil. Bu arada Windows 7'de Mağaza olmamasından da yakınmıyorum. :)

eronis

Dekan
Reaksiyon puanı
4,382
Açıkçası Windows 10'daki Mağaza'yı beğeniyordum. Ama artık öyle değilim.
Günün yorumu :D "Artık öyle değilim, çok pis bağımlılık yaptı ben de bıraktım. Kötü alışkanlık :D" Gerçekten de mağaza uygulamaları hep kırık dökük, çöp uygulamalar :D

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Günün yorumu :D "Artık öyle değilim, çok pis bağımlılık yaptı ben de bıraktım. Kötü alışkanlık :D" Gerçekten de mağaza uygulamaları hep kırık dökük, çöp uygulamalar :D
Hocam nedense bugünlerde bazı şeylerin vakit kaybı olduğunu düşünüyorum. Kim bilir belki de bu sebepten o yorumu yapmışımdır. :)

Quilliam

Doçent
Reaksiyon puanı
86
Bir de windows 10'nun güncelleştirmeleri sormadan otomatik yüklemesi var? Galiba microsoft herkesin hızlı interneti var zannediyor.