Kamera olarak Mi5s Plus, Mi6, Mate9, P10

Kamera yönüyle tercihiniz hangisinden yana olurdu ?

• Mi 5s Plus

• Mi6

• Mate9

• P10

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

kursatpinar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu telefonlardan birini almayı düşünüyorum. Kamera olarak sizin seçiminiz ne olurdu ? Şimdiden yorum yapanlara teşekkürler.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kafanda kamera varsa huawei modelleri gerçekten yalnız gündüz iş görüyor gece özellikle videoları tırt aslında fotoğraflarıda tırt S7 Edge gece bariz önde S7 Edge netleme olarak , OIS olarak da bariz önde. Huaweilerin avantajları optik zoom ve bokeh gündüz bokehi iyi yapıyorlar gece de iyi yapıyorlar ama fotoğraf kumlanıyor.

Xioamilerin kameraları iyi fakat daha çok kameraları ile değil de düşük fiyata sunduğu yüksek donanım ile anılıyorlar. Kamera odaklı cihazlar değil.

Uzun lafın kısası kamera arıyorsan S7 Edge veya S8e gideceksin

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
Kafanda kamera varsa huawei modelleri gerçekten yalnız gündüz iş görüyor gece özellikle videoları tırt aslında fotoğraflarıda tırt S7 Edge gece bariz önde S7 Edge netleme olarak , OIS olarak da bariz önde. Huaweilerin avantajları optik zoom ve bokeh gündüz bokehi iyi yapıyorlar gece de iyi yapıyorlar ama fotoğraf kumlanıyor.

Xioamilerin kameraları iyi fakat daha çok kameraları ile değil de düşük fiyata sunduğu yüksek donanım ile anılıyorlar. Kamera odaklı cihazlar değil.

Uzun lafın kısası kamera arıyorsan S7 Edge veya S8e gideceksin

Peki çokmu kötü huaweiler ? s7 edge ile ilgili pek konuşmaya gerek duymuyorum zaten aşmış seviyede kendisi de mate 9 u felan merak ediyorum huawei ye sempatim var birazda ama s7 edge bi başka olay ya

M

Murat Burç

SDN Okuru
Peki çokmu kötü huaweiler ? s7 edge ile ilgili pek konuşmaya gerek duymuyorum zaten aşmış seviyede kendisi de mate 9 u felan merak ediyorum huawei ye sempatim var birazda ama s7 edge bi başka olay ya
Videoyu nasıl telafi edersin bilmiyorum. Fotoğraf için ise sağlam durursan cihaz kendini biraz daha toplar tripod alıp pro moda geçersin uzun pozlama yaparsın o zaman istediğin sonuçları alırsın.(Hani şu araba ışıkları böyle uzuyor ya öyle fotoğraflarıda uzun pozlama yapıyor yani hareketli fotoğraflarda o efekti alırsın.)

Bak benim dediğim Tırt S7 Edge yanında Sonuçta amiral gemisi F değeri düşük olsa bile diğer donanımları kuvvetli fotoğrafta yine memnun olursun varıpta çoğu zaman zifi karanlıkta çekmezsin sokak ışığı falan olur , S7 Edgeyi Adamlar bi defa yapmış LG , G6yı çıkardı geçemedi(Hoş LG G6 , V20yi de geçemedi ) , XZP düşük ışıkta geçemedi benim hafiften gördüğüm
Senin bütçen 2100 daha fazlası yok git ithalatçı Mate 9 al kullan gece özellikle FHD60 FPS çekmediğin sürece normal kullanıcı için amiral gemisi olduğu için çok sorun çıkarmaz işin fotoğraf olur zaten.

Benim yaptığım işin Huaweiyi gömme tarafı apple bile f1.8e çekti (ne kadar iyi çekiyor tartışılır). Bunlar Plusu satmak içni sadece P10 plus da F1.8e çekti .

nextman

Müdavim
Reaksiyon puanı
567
Mate 9 kullanan biri olarak fotoğraf kalitesi beni tatmin etti. Hatta örnek fotoğraflar görmek isterseniz instagramda hürdoğan keskin takip edin derim ,montaj olsa da gayet güzel fotolar çekildiğini kanıtlar nitelikte bence .çok profesyonel olsun isteyen DSLR alsın derim :)

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
Videoyu nasıl telafi edersin bilmiyorum. Fotoğraf için ise sağlam durursan cihaz kendini biraz daha toplar tripod alıp pro moda geçersin uzun pozlama yaparsın o zaman istediğin sonuçları alırsın.(Hani şu araba ışıkları böyle uzuyor ya öyle fotoğraflarıda uzun pozlama yapıyor yani hareketli fotoğraflarda o efekti alırsın.)

Bak benim dediğim Tırt S7 Edge yanında Sonuçta amiral gemisi F değeri düşük olsa bile diğer donanımları kuvvetli fotoğrafta yine memnun olursun varıpta çoğu zaman zifi karanlıkta çekmezsin sokak ışığı falan olur , S7 Edgeyi Adamlar bi defa yapmış LG , G6yı çıkardı geçemedi(Hoş LG G6 , V20yi de geçemedi ) , XZP düşük ışıkta geçemedi benim hafiften gördüğüm
Senin bütçen 2100 daha fazlası yok git ithalatçı Mate 9 al kullan gece özellikle FHD60 FPS çekmediğin sürece normal kullanıcı için amiral gemisi olduğu için çok sorun çıkarmaz işin fotoğraf olur zaten.

Benim yaptığım işin Huaweiyi gömme tarafı apple bile f1.8e çekti (ne kadar iyi çekiyor tartışılır). Bunlar Plusu satmak içni sadece P10 plus da F1.8e çekti .

Ben tam anlayamıyorum hocam sizi. ne tripodu ne ışıklı arabası bunlar cep telefonu ve hiç biri sıradan bir dslr kadar iyi çekemez zaten o mercek ve lens yok hiç bir telefonda neden bu kadar abartıyor insanlar cep telefonu kamera işini anlamıyorum

ben arkadaşlarımla fotoğraf çekilicem yada bi deniz kıyısı, sahili çekicem vs. fazlasını beklemekse garip geliyo ne olursa olsun hocam.

S7 edge tabiki mükemmel bi olay ama hani mate 9 da fena değil sanki

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
mi6 iyi değil (kamerada) mi5splus daha iyi ama mate9 alıpta işlemcisiyle rezil olmakta var..

M

Murat Burç

SDN Okuru
S7 edge tabiki mükemmel bi olay ama hani mate 9 da fena değil sanki
Valla kendi düşüncen hocam düşük ışıkta S7ye küfrettiğim oldu illa mate 9a fena değil diyeceksek gündüz iyi gece de amiral gemisi yapıyor birşeyler
Youtubeye gir bir kaç örnek izle mate 9dan karar ver beğenirsen alırsın mutsuz da olmazsın.
Telefon kameralarını hafife alıyorsun DSRL değil tabi üşengeçsin sanırım biraz ben sadece Pro modda biraz uğraşırsan daha iyi sonuç alırsın diyorum

Son düzenleyen moderatör:

Sinan705

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
S7 ''Edge'' diye belirtmeyin arkadaş ayar oldum ya. S7 demeniz yeterli sanki Edge modeli düz modelinden daha iyi kameraya sahip.

Reaksiyon puanı
222
mi5s plusın kamerası mi5s den bile kötü mi 6 daha güzel
mi6 iyi değil (kamerada) mi5splus daha iyi ama mate9 alıpta işlemcisiyle rezil olmakta var..

Ön kamera için p10 arka kamera için mate 9 öneririm ama genel anlamda mate 9 daha oturaklı tasarım vs.

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
Valla kendi düşüncen hocam düşük ışıkta S7ye küfrettiğim oldu illa mate 9a fena değil diyeceksek gündüz iyi gece de amiral gemisi yapıyor birşeyler
Youtubeye gir bir kaç örnek izle mate 9dan karar ver beğenirsen alırsın mutsuz da olmazsın.
Telefon kameralarını hafife alıyorsun DSRL değil tabi üşengeçsin sanırım biraz ben sadece Pro modda biraz uğraşırsan daha iyi sonuç alırsın diyorum

Hocam hiç birimiz pro fotoğrafçı değiliz. he eğer öyleysen gidip cep telefonu ile çekmezsin zaten. mantık olarak :) ben gündüz gördüğüm mate 9 çok iyiydi geceyede bakmalı tabi.

keşke edge 2300 civarı olsada satın alabilsem
--- Gönderi Güncellendi ---
S7 ''Edge'' diye belirtmeyin arkadaş ayar oldum ya. S7 demeniz yeterli sanki Edge modeli düz modelinden daha iyi kameraya sahip.

yahu ne diycem. normal s7 den farklı işte

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hocam hiç birimiz pro fotoğrafçı değiliz. he eğer öyleysen gidip cep telefonu ile çekmezsin zaten. mantık olarak :) ben gündüz gördüğüm mate 9 çok iyiydi geceyede bakmalı tabi.

keşke edge 2300 civarı olsada satın alabilsem
--- Gönderi Güncellendi ---

yahu ne diycem. normal s7 den farklı işte
Sen mate 9u al 2100e ön kamera işin zaten fazlasıyla tatmin eder.
S7 ile S7 Edge arasında 3 fark var ekran boyutu edge ekran ve 600 mah batarya gerisinde tamamen aynılar. Kamera dahil.

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
S7 ile S7 Edge arasında 3 fark var ekran boyutu edge ekran ve 600 mah batarya gerisinde tamamen aynılar. Kamera dahil.

yahu param olsa s7 edge alırım ama arada 600 tl fark var. mate 9 u savunduğumdan demiyorum ama 600 tl farkı edicek kamera farkı yok diyorum benide anla bütçe olarak bak

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75

yahu param olsa s7 edge alırım ama arada 600 tl fark var. mate 9 u savunduğumdan demiyorum ama 600 tl farkı edicek kamera farkı yok diyorm

M

Murat Burç

SDN Okuru
yahu param olsa s7 edge alırım ama arada 600 tl fark var. mate 9 u savunduğumdan demiyorum ama 600 tl farkı edicek kamera farkı yok diyorm
Mate 2900 S7 edge 2750 yalnız resmi garantili olarak aynı şartlarda bak . Bak valla sıkıldım bitirelim bu konuşmayı

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Mate 9 alın kardeşim.Su Türk gençliği artık samsungun zamanla aşınma kasma donma gibi sorunlardan çok çekti.Artik bir değişiklik yapın kendinize gidin istediğiniz markayı alın.Sahsi görüşüm Huawei Mate 9..

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yav he he aşınma donmaymış yersen:D
Düşük ışıkta hiçbir samsung amirali ile yarışmayacak kamera için Mate 9 alın
İki üç Huawei fanboyunun lafına bakmayın :D
Mate 9 kim S7 Edge yanında yav:D

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Gidin ikisinide elinize alın ben savunmam olanı söylerim.Ama dikkat edin siz elinize alın.Yillardir gençleri verem eden samsung gibi onun sizin elinize vermesine izin vermeyin

M

Murat Burç

SDN Okuru
Huaweiyi yıllar önce hatırlayan var mı ? Huawei hep böyle miydi ? :D:D Birden piyasaya muhteşem bir giriş mi yaptı ? (şuan bile muhteşem vb laflar kesinlikle huawei için kullanılamaz:D:D)
Huawei P10 diye bi telefon çıkardı kendi işlemci mi yapıroum diyor . Çıktığı zaman Amiral gemileri içindeki en güçsüz işlemciyi kullanıyor adamlar bunların bi P10 fiyaskosu var biliyorsunuzdur:D Pazar lideri samsungun S8inin 4400den çıkmasından cesaret alıp bizde yukarı çıkaralım limit yok deyip Kirin 960lı cihazı 3600den sürdüler.:D:D Diğer rezil tarafı Mate 9dan hiçbir şekilde üstün olmayan cihazın Mate 9dan 600 TL pahalı çıkması:D:D
Huawei kalitesiymiş geçiniz efendim geçiniz:D Huawei çıktığı zaman bi en güçlü işlemcilerle girsin bi defa en iyi kameraları yapsın o zaman Huawei kalitesinden bahsederiz. Düşük ışıkta FHD60 FPS çekerken kanser olan cihazlar bunlar :D
Huawei kaliteli cihazlar üretiyor mu ? Amiral gemileri için evet üretiyor. Huawei iyi cihazlar üretiyor mu ? Evet . Huawei çok iyi cihazlar üretiyor mu ? Hayır. Huawei kesinlikle daha en üst segmente çıkmadı. P10 ve Mate 9için kesinlikle gerçek bu dediklerim
Edep yoksunuları hasta oldukları huaweiyi savunmak için ele vermek vb ifadeleri kullanırlar böylelerinden uzak durun :D
Yav huawei kim Samsungun yanında oyuncak oyuncak:D:D

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Bu açıklamayı ancak ve ancak Samsung satıcısı yapabilir.Karar yüce Türk milletinin :)

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
Arkadaşlar ne gerek var yahu telefon işin bu kadar tartışmaya