İPhone 7 plus mı huawei mate 20 lite mı

Bu konuyu okuyanlar

baskocakburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba, benim telefonum huawei mate 20 lite, bir yakınım İPhone 7 plus 128 verecek bana çok cüzi bir fiyata telefonda çok temiz ancak kıyaslıyorum internetten mate 20 lite özellik olarak daha iyi ama herkes İPhone diyor, bilemediğim marka faktörü hariç birşeyler mi var? Sizin tercihiniz ne olurdu?
Şimdiden desteğiniz için teşekkür ederim.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
7 Plus eskidi ama özellik ve yazılım desteği bakımından Mate 20 Lite'dan daha iyi olduğunu iddia edebilirim.Ancak maksimum 2 sene daha güncelleme alır.Hızlı şarj olmaması ve ekran kasa oranı haricinde güzel cihaz öneririm.Geçilmeye değer mi o konuda düşündürücü eğer Mate 20 Lite modelinden yana bir şikayetin yoksa cihaz değiştirme planın yoksa almasan da olur.

Reaksiyon puanı
6,405
Mate 2 lite kal iphone 7 plus artık öldü resmen telefon 2 yıl sonra güncelleme gelmez WhatsApp bile kullanamazsın.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Şunu da ifade edeyim 5s hala daha kullanıldığı gibi 7 Plus modelini de güncelleme kesilse bile kullanmaya devam edebilirsin zaten yedek parça konusunda da bollukta.Zaten kişisel düşüncem geçmişte çok satan bir model olduğundan öyle kolay kolay hemen bırakmazlar.Tek fark yıl geçtikçe açılma hızları yavaşlıyor yüklenmeler biraz daha sürüyor.

BarKoda1010

Profesör
Reaksiyon puanı
353
Ağır oyunlar oynamıyorsan 7 Plus derim. abi ayfon yeaa xd

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
İphone 7 plus hala iyi. Performans ve kamera üzmez. Hatta mate 20 lite dan daha iyi bile denebilir. Ama tasarım çok vasat ya. Ben sırf tasarım için almazdım. Ekran çerçeveleri çok kalın. Üstelik pilin dayanma süresi de az. Hele 2. el ise daha da sakat. Ben olsam 2. el android alırdım. 0 telefon alacak olsaydım o fiyatlarda xiaomi redmi note 8 veya realme 6 alırdım.

Taaa 2016 yılında çıkmış telefonu almak mantıksız. Mesela bluetooth versiyonu 4.2 Kablosuz kulaklık alırsanız sorun çıkartır. Çünkü çoğu kulaklık 5.0 veya 5.1 için tasarlanmış. Bunun gibi ufak tefek detaylar yüzünden eski model almamak lazım.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
çok ısınıyor hocam, ağır oyunlar için gpu'su yetersiz artık kabul etmek lazım
İşte o konuda çok haklısın baya ısınıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

çok ısınıyor hocam, ağır oyunlar için gpu'su yetersiz artık kabul etmek lazım
Hatta özellikle şarjda oynadığım zaman bazen alev topu gibi yanıyordu korkuyordum patlar mı diye düşünüyordum :D

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Arkadaşlar merhaba, benim telefonum huawei mate 20 lite, bir yakınım İPhone 7 plus 128 verecek bana çok cüzi bir fiyata telefonda çok temiz ancak kıyaslıyorum internetten mate 20 lite özellik olarak daha iyi ama herkes İPhone diyor, bilemediğim marka faktörü hariç birşeyler mi var? Sizin tercihiniz ne olurdu?
İki cihaz arasında 7 plus daha iyi olsada 7 plus bu saatten sonra almanı tavsiye etmem.İphone alacaksan 8 in altına inme derim.

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
mate 20 lite bir kac sene sonra orta segment olduğunu hissettirebilir. 7 plus ise evet eskidi ama ios sayesinde stabilitesini koruyan bir cihaz. Ekrani, pili ve çerçeveli eski gündem bir cihaz kullanır dert etmem diyorsaniz ben 7 plus diyorum.

panzr

Profesör
Reaksiyon puanı
1,483
İkisi de alınmaz. Bunların yerine Realme 6 Pro, Xiaomi Mi Note 10 Lite, iPhone 8 ya da biraz daha ekleyip iPhone SE 2020 alabilirsin.