iPhone Se mi ? Sony Xpreia Xz mi ? Yoksa Xiaomi Mi6 Mı?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ibrahimakdag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok kararsız kaldım.
İphone se
Xperia Xz
Xiaomi mi6

2000 tl civarına bu üçünden birini alır mıydınız ? Yoksa 1500 civarına Sony Xperia X , Xiaomi mi5s mi alırdınız?

İsteğim ön ve arka kamerası iyi , sosyal medyada gezebileceğim , ortalama grafik oyun oynayabileceğim , sesi iyi bir telefon

M

Murat Burç

SDN Okuru
XZnin sesi kötü diyorlar . XZ Donanım.olarak SE ile aynı güçte bir işlemciye sahip SEnin on kamera rezalet . Şimdi en iyi arka ön kamera dersen XZ onun altında arka ve ön kamera çok daha güçlü donanım daha iyi ses dersen Mi6
SEyi direk ele

ibrahimakdag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
XZnin sesi kötü diyorlar . XZ Donanım.olarak SE ile aynı güçte bir işlemciye sahip SEnin on kamera rezalet . Şimdi en iyi arka ön kamera dersen XZ onun altında arka ve ön kamera çok daha güçlü donanım daha iyi ses dersen Mi6
SEyi direk ele

Teşekkür ederim.Muhtemelen Sony Xperia Xz alıcam. Babama da telefon alıcaz 1500'e kadar ona ne önerirsiniz ? Mi5 prime olur mu ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Teşekkür ederim.Muhtemelen Sony Xperia Xz alıcam. Babama da telefon alıcaz 1500'e kadar ona ne önerirsiniz ? Mi5 prime olur mu ?
Mi5sin arka kamera sensörü daha iyi olduğu için OİS(videoda sarsıntıyı önleyen bir parça ) çok önemli değilse mi5s alın .
Mi6 biraz daha mantıklı geliyor bana sd835 yüzünden onu da kendiniz karar verin aslında zor karar bilemedim 6gb ram var birde

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Çok kararsız kaldım.
İphone se
Xperia Xz
Xiaomi mi6

2000 tl civarına bu üçünden birini alır mıydınız ? Yoksa 1500 civarına Sony Xperia X , Xiaomi mi5s mi alırdınız?

İsteğim ön ve arka kamerası iyi , sosyal medyada gezebileceğim , ortalama grafik oyun oynayabileceğim , sesi iyi bir telefon
O parayı hiç birine de vermem giderim HB Huawei mate 9 alırım ya da s7 alırım kafam rahat eder en azından

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
SE 'yi direkt olarak kesinlikle gözden çıkar .

Sana 3 şık .

- İthalatçı garantili dert etmiyorsan ve Xiaomi ye güveniyorsan ki bence güvenilir marka düşünmeden Mi 6 al
- İthalatçıya güveniyorsan Huawei Mate 9 al
- Yok ona buna güvenmem diyorsan XZ al

despotango

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Xz al kafan rahay olsun..gayet güzel ve sağlam bir cihaz [emoji41]

nights35

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Bence XZ al çünkü xiaomi'lerin arayüzü akıcı değil diyorlar.. Ve Se'ye hiç bakma bile.

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
bende xz dıyorum ama mı 6 da düşündürüyor ama tasarım olarak mı6 nın xz nin gerisinde kaldıgını düşünüyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu XZ al geç diye kestirip atılacak bir durum değil kalkıp fanboyluk konuşturmayın beyler .
3gb vs 6gb üstelik mi6 LPDRR4X RAM Android'in de cashleme özelliği malum
820 vs 835 farkı da var kamerayı daha düşük kamera almayı kabul Edip güç isteyen birine XZ diyemezsiniz
--- Gönderi Güncellendi ---
Bence XZ al çünkü xiaomi'lerin arayüzü akıcı değil diyorlar.. Ve Se'ye hiç bakma bile.
Stabil sadece ilk sürümlerde sıkıntı oluyor akıcı cihazlar sıkıntı yok

hakantrkm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Saf Android cihaz kullandım nexus 4, şu anda mi4 kullanıyorum, mı arayüzü çok akıcı

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Çok kararsız kaldım.
İphone se
Xperia Xz
Xiaomi mi6

Evet iPhone sevip kullanmama rağmen maalesef bunu SE modeli için söyleyemeyeceğim.Xz 'nin hoparlörü kötü birde aşırı ısınıyor diye biliyorum.

Bende Xiaomi Mİ6 öneriyorum.

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Çok kararsız kaldım.
İphone se
Xperia Xz
Xiaomi mi6

SE tabiki diğerlerinle kıyaslaman hata

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Çok kararsız kaldım.
İphone se
Xperia Xz
Xiaomi mi6

İphone se hariç hepsi fiyatının karşılığını verir. Ama benim gönlüm Mİ 6 dan yana

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
ikisini üst üste koy bi SE etmez her konuda batarya olsun hız olsun arka kamera olsun uzun kullanım olsun garanti olsun ikisinide versen tks etmem SE yi onlarla

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Arka kamera olsun derken ?
Farkinda mısın görmedin mi bilmiyorum ama orda Xperia XZ var .
tamam bi tek arka kamerası ustun 23 mp diyor ama yalan 23 mp kamera dıyorlar kkıyasladığındaa bakıyorsun 5mple yarışıorlar ben şuan hiç bi telin 20 mp kamerası olduğuna inanmıyorum taş çatlasa 12 13 mp diğer herseyde SE ıkısınden üstünlüğü ortada
SEyi direk ele
aynı güçte bir işlemciyemi sahip ? 835 zaten çöp 820mi A9dan iyi ? bak burda beni şimdi gülme krizine sokma :D:D:D:D:D:D:D:D

M

Murat Burç

SDN Okuru
tamam bi tek arka kamerası ustun 23 mp diyor ama yalan 23 mp kamera dıyorlar kkıyasladığındaa bakıyorsun 5mple yarışıorlar ben şuan hiç bi telin 20 mp kamerası olduğuna inanmıyorum taş çatlasa 12 13 mp diğer herseyde SE ıkısınden üstünlüğü ortada
Hiç bir telefonun 20 MP kamerası olduğuna inanmıyorum nedir yav bu ne saçmalık ?

Mi6 batarya olarak 7 plusdan daha üstün diğer her şeyde SE üstün nedir ?

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
SEyi direk ele
aynı güçte bir işlemciyemi sahip ? 835 zaten çöp 820mi A9dan iyi ? bak burda beni şimdi gülme krizine sokma :D
Hiç bir telefonun 20 MP kamerası olduğuna inanmıyorum nedir yav bu ne saçmalık ?
senın 820 ile A9u aynı güçte görmen saçmalık olmuyorda 20mp kamera yok dıyorum omu sana garip gelıyor :D

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
ikisini üst üste koy bi SE etmez her konuda batarya olsun hız olsun arka kamera olsun uzun kullanım olsun garanti olsun ikisinide versen tks etmem SE yi onlarla
İxperia xz'nin arka kamerası SE'den daha iyi ve daha net diyafram açısında daha düşük.

Bilen bilir iPhone savunurum ama SE en kötüsü Ve en kötüsüne bu iyi diyemem
Apple iPhone SE (64 GB) - Sony Xperia XZ Karşılaştırması - Epey

Kamera konusunda Sony xperia xz ile iPhone SE'yi Yanyana tutan telefondan anlamıyordur.

Kaynak : epey

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
aynı güçte bir işlemciyemi sahip ? 835 zaten çöp 820mi A9dan iyi ? bak burda beni şimdi gülme krizine sokma :D

senın 820 ile A9u aynı güçte görmen saçmalık olmuyorda 20mp kamera yok dıyorum omu sana garip gelıyor :D
İlk yazdığın mesajda şaka yapıyorsun sanmıştım , ciddi ciddi ya bilgin yok ya da Apple fanboyusun .

Mp nin nerdeyse zaten hiçbir önemi yok kameralar için . 12 Mp yeterli .

Telefon 41 Mp olup çokta kötü çekebilir .

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Mİ 6 diye diye 2500 yaptınız şu telefonu tebrikler :D İlk duyrulduğunda 1300 Tl den çıkacaktı Çinden. Vergilerle 1700-1600'e koparırız diyorduk. Şu an bana f/p canavarı diyip durmayın fiyatını tam da hakediyor. 2500 TL ithalatçı garantili bir telefona göre özellikleri normal. Ha fiyatı ilerde düşerse onu bilemem.

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
İxperia xz'nin arka kamerası SE'den daha iyi ve daha net diyafram açısında daha düşük.

Bilen bilir iPhone savunurum ama SE en kötüsü Ve en kötüsüne bu iyi diyemem
Apple iPhone SE (64 GB) - Sony Xperia XZ Karşılaştırması - Epey

Kamera konusunda Sony xperia xz ile iPhone SE'yi Yanyana tutan telefondan anlamıyordur.

Kaynak : epey
bi tek kameraya bakıpta telefon alcaksan kameramanmısın sen telin 820 işlemcisi var o işlemciyle sen daha telefonun kamerasına dokunsan cayır cayır yanar sanki bılmıyoz işşlemcileri hiç test etmedik tek kamerayla kıyaslayan telden hiç anlamıyordur
İlk yazdığın mesajda şaka yapıyorsun sanmıştım , ciddi ciddi ya bilgin yok ya da Apple fanboyusun .

Mp nin nerdeyse zaten hiçbir önemi yok kameralar için . 12 Mp yeterli .

Telefon 41 Mp olup çokta kötü çekebilir .
tamam işte bende onu demeye çalışıyorum bilader 50 mp olsada kötü gösterir bu başka bişeye bağlı çözünürlüğü kalitesi vs sensörmü diyorlar her neyse ona bağlı birşey ve o xznin kamerası çok iyi diyen arkadaş 23 mp yazdığuı için yerlere göklere sığdıramıyor telefonu ve ona bakarsak bir insanın gözü 575 mp benim gözüm 575 mp görüyorsa yemişim 23 mp kameranın kalitesini herşey mp değil

M

Murat Burç

SDN Okuru
Mİ 6 diye diye 2500 yaptınız şu telefonu tebrikler :D İlk duyrulduğunda 1300 Tl den çıkacaktı Çinden. Vergilerle 1700-1600'e koparırız diyorduk. Şu an bana f/p canavarı diyip durmayın fiyatını tam da hakediyor. 2500 TL ithalatçı garantili bir telefona göre özellikleri normal. Ha fiyatı ilerde düşerse onu bilemem.
Sahte bir şişme
S7 2350 , S7 Edge 2750 TL XZ 2250 HTC 10 o fiyatlarda hepsi TR garantili Mate 9 falan da var ve özellikle Mi5s 1250 TL , vb vb alternatifi çok .

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Sony Xperia X - Apple iPhone SE (64 GB) Karşılaştırması - Epey

Kaynak
bi tek kameraya bakıpta telefon alcaksan kameramanmısın sen telin 820 işlemcisi var o işlemciyle sen daha telefonun kamerasına dokunsan cayır cayır yanar sanki bılmıyoz işşlemcileri hiç test etmedik tek kamerayla kıyaslayan telden hiç anlamıyordur

tamam işte bende onu demeye çalışıyorum bilader 50 mp olsada kötü gösterir bu başka bişeye bağlı çözünürlüğü kalitesi vs sensörmü diyorlar her neyse ona bağlı birşey ve o xznin kamerası çok iyi diyen arkadaş 23 mp yazdığuı için yerlere göklere sığdıramıyor telefonu ve ona bakarsak bir insanın gözü 575 mp benim gözüm 575 mp görüyorsa yemişim 23 mp kameranın kalitesini herşey mp değil

Bir defa senin SE dediğin modelde 3D Touch özelliği yok.Pili dayanıksız.Kamerası 1.2 mp , Diyafram açıklığı son derece yüksek,Düşük Işık'ta vasat zaten yüksek ışıktada vasat kusura bakma ama 2.400 TL verip çok daha iyisini alırım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...