İphone SE 2020 vs Xiaomi Mi Note 10 Lite

Kaansenn34

Profesör
Çok nadir oyun oynuyorum telefonda.Genelde sosyal medya youtube falan.SE'nin boyutu sanırsam iphone 6 ile aynı.1000 TL'ye yakın fark var arada ama şuan SE'ye yakın gibiyim.Aldım mı 5 sene kullanmak istiyorum çünkü
Adsız.png

SE(2020) ile çektiğim fotoğrafları buraya .HEIC formatında kayıpsız koymak istiyorum ancak koyamıyorum.Fotoğraf ve video deneyimi bakımından merakın var ise senin için atabilirim. :)

brkyuzxn52

Öğrenci
Ekli dosyayı görüntüle 119269
SE(2020) ile çektiğim fotoğrafları buraya .HEIC formatında kayıpsız koymak istiyorum ancak koyamıyorum.Fotoğraf ve video deneyimi bakımından merakın var ise senin için atabilirim. :)
İşlemci dışında kağıt üstünde mi note 10 lite her şeyde üstün aslında.Kamera testlerine baktım gece modu hariç iphone 11le yarışıyor telefon
Ekli dosyayı görüntüle 119269
Bir şey daha soracağım şarjı 1 gün gidiyor mu

Son düzenleme:
İşlemci dışında kağıt üstünde mi note 10 lite her şeyde üstün aslında.Kamera testlerine baktım gece modu hariç iphone 11le yarışıyor telefon

Bir şey daha soracağım şarjı 1 gün gidiyor mu
İşlemci dışında kağıt üstünde Mi Note 10 lite herşeyde üstün.😁😁Şaka yapıyorsun herhalde 😁😁 Se 2020 işlemci dışında hoparlör tarafında da daha iyi.Mi Note 10 lite da mono hoparlör varken Se 2020 de stereo hoparlör var.Se 2020 arka kamerada video performansında Mi Note 10 lite ı 4 e böler 5 le çarpar.Fotoğraf tarafında renk doğruluğu,hdr, portre gibi noktalarda Se 2020 daha iyi.Se 2020 nin geride olduğu iki nokta var: 1-Ekran 2-Batarya Batarya performansı oyun oynamazsan normal kullanımda günü çıkartıyor.

Kaansenn34

Profesör
Hocam telefonsuz kaldım ya 6yı sattım telefon lazım
Bir de şunu da hesaba katmanı öneririm mesela hala iPhone 6'yı satabiliyorsun ancak Android tarafında maalesef cihazların değeri 2 sene içinde yok oluyor ya da aşırı düşüyor.Apple maalesef 3-4 sene bile geçse hala elinden yüksek fiyatla hatta aldığın değerin üstünde çıkarabilirsin.

brkyuzxn52

Öğrenci
Bir de şunu da hesaba katmanı öneririm mesela hala iPhone 6'yı satabiliyorsun ancak Android tarafında maalesef cihazların değeri 2 sene içinde yok oluyor ya da aşırı düşüyor.Apple maalesef 3-4 sene bile geçse hala elinden yüksek fiyatla hatta aldığın değerin üstünde çıkarabilirsin.
1700e 0 almıştım 2-3 sene önce 1400e ikinci elini sattım hocam :D

Batarya dışında SE 2020 çok daha iyi. Kullanıcısı olarak tavsiye ederim. Kamerada NeuralCam ile gece çekimi de halledersiniz ve 11 ile neredeyse aynı kamera performansını yakalayabilirsiniz. Ek olarak SE (2020)'nin uzun güncelleme desteği de ortada. İşlemci olarakta Apple A13 yeni iPhone'lar tanıtılana kadar en güçlü işlemci. Mi Note 10 Lite performans olarak yanından bile geçemez.

Ek olarak 1821mah batarya ile oyun oynamazsanız 6 saat civarı ekran süresi alabilirsiniz. Üstte kullanmayanların %288 fazla gibi demelerine kulak asmayın yani.

brkyuzxn52

Öğrenci
3900e Mi note 10 lite aldım arkadaşlar.Miu 11 olarak geldi ve herkesin yazdığı geç parmak izi okuma ile sensör sorununu daha yaşamadım.Miu 12ye güncelliyorum bakalım ne değişecek.Sadece sanki şarj biraz hızlı gitti gibi geldi.

margarin

Doçent
Günaydın :)
Değer tabii ki. Telefonun tek eksiği sizin de dediğiniz gibi pili ama günlük kullanımda günü ar zor çıkarır yine de.

Eğer alacaksanız da bence biraz acele edin. Çünkü ayın 13'ünde tanıtım var ve büyük ihtimalle zam olacak.

Kullanan arkadaşımız da çağıralım bir Ona da danışın. @Sıradan Kullanıcı
İPhone 12 Mini için bekliyordum. 11 mi alayım yoksa bekleyeyim mi sizce?

İPhone 12 Mini için bekliyordum. 11 mi alayım yoksa bekleyeyim mi sizce?
Beklemeni tavsiye ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

3900e Mi note 10 lite aldım arkadaşlar.Miu 11 olarak geldi ve herkesin yazdığı geç parmak izi okuma ile sensör sorununu daha yaşamadım.Miu 12ye güncelliyorum bakalım ne değişecek.Sadece sanki şarj biraz hızlı gitti gibi geldi.
Se 2020 gibi bir canavar varken Mi Note 10 lite alman bence hata ama kararını verip almışsın.Hayırlı olsun.Güncellemeden sonra yedek alıp cihazı sıfırlamanı tavsiye ederim.

brkyuzxn52

Öğrenci

Se 2020 gibi bir canavar varken Mi Note 10 lite alman bence hata ama kararını verip almışsın.Hayırlı olsun.Güncellemeden sonra yedek alıp cihazı sıfırlamanı tavsiye ederim.
Neden sıfırlamamı söylediniz zaten sadece sosyal medya ve whatsapp indirdim gerek var mı sıfırlamaya ya

Cihaz o kadarda kötü değil gibi ya.Aşırı gömüldü sanki