S3 Pil Ömrü Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Burning Blue

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
  • Beyler şimdi benim samsung s3 üm var.Telefonum rootlu.Ben pili 1 gün dayandıramıyorum.Ne yaparsam yapim işe pek yaramadı.Her şeyi denedim.Ama hala ekran % 74 pil harcıyor
  • Ekran zaman aşımını 15 yaptım.
  • Parlaklığı sıfır yaptım.
  • Animasyonları kapattım.
  • Hesap senkronizasyonunu kapattım.
  • Root boosteri kullandım fakat telefonumu yavaşlattı.
  • Başka ne yapabilirim.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bunu alın burdan, al al al!
Neden böyle yazıyorsunuzz.Belli ki konuyu açan arkadaş yardım almak istiyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
  • Beyler şimdi benim samsung s3 üm var.Telefonum rootlu.Ben pili 1 gün dayandıramıyorum.Ne yaparsam yapim işe pek yaramadı.Her şeyi denedim.Ama hala ekran % 74 pil harcıyor
  • Ekran zaman aşımını 15 yaptım.
  • Parlaklığı sıfır yaptım.
  • Animasyonları kapattım.
  • Hesap senkronizasyonunu kapattım.
  • Root boosteri kullandım fakat telefonumu yavaşlattı.
  • Başka ne yapabilirim.
Samsung Galaxy S3'ün pili 2000mAh olduğundan şarjı fazla dayanmıyor bence.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@BarKoda1010 Hem 5 nesil önceki telefon diye şarjı 1 gün çıkaramaz mı?Mesela en az 10 yıllık Nokia telefonlar neden bir kaç gün şarj ömrüne sahipti(tabi hepsi için demiyorum9.

BarKoda1010

Müdavim
Reaksiyon puanı
353
Ne yani 5 nesil önceki telefon diye çöpe mi atsın?Nedir bu hep en son çıkan ve en iyi olana sahip olma düşüncesi.

Çöpe atsın demedim gelişen android sistemindeki uygulamalar sürekli daha fazla perfromans istiyor doğal olarakta güç tüketiyor, işletim sistemi güncellenmese bile uygulamalar güncellendiği için daha fazla şarj yiyor. S3 zamanında da iyi şarj performansı vermiyordu zaten arkadaşın başına gelenler doğal.

@BarKoda1010 Hem 5 nesil önceki telefon diye şarjı 1 gün çıkaramaz mı?Mesela en az 10 yıllık Nokia telefonlar neden bir kaç gün şarj ömrüne sahipti(tabi hepsi için demiyorum9.

Çıkaramaz :D nokia mevzusuna gelince o zamanlar android yoktu uygulama yükleme mantığı olmadığı için zaten stabil kapalı sistemlerdi ve ona görede optimizasyonu vardı o telefonların ayrıca sadece telefon işleri gördükleri için öyle uzun gidiyordu eğer oyun oynamaya başlarsan ve ekranı açık tutarsan onlardada şarj max 2-3 saatte bitiyordu. Bugün herhangi bir telefonu aynı mantıkla yani sadece arama yapmak için kullanırsan 1 hafta gider hatta daha fazla :) Böyle bir karşılaştırma yapmak çok mantıksızdır arkadaşın yerinde olsam elimde powerbank yada şarj aletiyle gezerim :D

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Çöpe atsın demedim gelişen android sistemindeki uygulamalar sürekli daha fazla perfromans istiyor doğal olarakta güç tüketiyor, işletim sistemi güncellenmese bile uygulamalar güncellendiği için daha fazla şarj yiyor. S3 zamanında da iyi şarj performansı vermiyordu zaten arkadaşın başına gelenler doğal.

Çıkaramaz :D nokia mevzusuna gelince o zamanlar android yoktu uygulama yükleme mantığı olmadığı için zaten stabil kapalı sistemlerdi ve ona görede optimizasyonu vardı o telefonların ayrıca sadece telefon işleri gördükleri için öyle uzun gidiyordu eğer oyun oynamaya başlarsan ve ekranı açık tutarsan onlardada şarj max 2-3 saatte bitiyordu. Bugün herhangi bir telefonu aynı mantıkla yani sadece arama yapmak için kullanırsan 1 hafta gider hatta daha fazla :) Böyle bir karşılaştırma yapmak çok mantıksızdır arkadaşın yerinde olsam elimde powerbank yada şarj aletiyle gezerim :D
Zaten S3'ün şarj performansı iyi değil.Bunu nereden mi biliyorum?Önceden dayım kullanmıştı ve şimdi de babam kullanıyor.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
O teledon amoled ekran eğer telefona siyah duvar kağıtları greenify ve amplify kurarsanız sorununuz büyük ölçüde hallolur

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
gt-s5360 da 1200mAh batarya var o spotify tarafından sömürülüyor black sabbath çalıyor yetiyor...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
yeni batarya alıp kullan rafta beklemeyen bul.

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Konu yanlış bölüme açmışsınız
Android
Kurallara dikkat edin

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Batarya mAh dolayı ve android işletim sisteminin çok fazlaa şarj yemesinden dolayı bu durum. Pek yapılabilecek birşey yok. Hattta şahsen o pil ömrü uzattırıcı uygulamalar arkaa planda sürekli çlaıştığı çin daha fazla pilden yiyor.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Batarya mAh dolayı ve android işletim sisteminin çok fazlaa şarj yemesinden dolayı bu durum. Pek yapılabilecek birşey yok. Hattta şahsen o pil ömrü uzattırıcı uygulamalar arkaa planda sürekli çlaıştığı çin daha fazla pilden yiyor.
Ama Greenify arka planda çalışan bazı uygulama ve oyunları uyutarak şarjın çabucak bitmesini biraz da olsa önleyebilir.

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Ama Greenify arka planda çalışan bazı uygulama ve oyunları uyutarak şarjın çabucak bitmesini biraz da olsa önleyebilir.
Şuanda android kullanmıyorum tam hangi uygulamalar var bu konuda çok hakim değilim fakat kullandığım zamanlarda pişman ediiyordu.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
bir ara gt-s5360'ın olağan sıfırlamasını yapıcam o zaman atarım onu gerçi whatsapp halen çalışıyor 2.3.6 desteği yok yüklenmicek san ki...
Bir de şöyle bir şey var.Greenify ile uygulamaları uyutursanız Whatsapp da seçilmişse veya seçmişseniz Whatsapp da uyutulur ve Whatsapp bildirimlerini alamayabilirsiniz.Bunun için Greenify'nin Whatsapp'ı seçmemesine dikkat edin.İyi günler.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
telin gmail'ini tablete aktarmam gerek whatsapp tablette çalışmam diyor göreceğiz...
daha düşünme aşamasında olabilir de olmayabilirde.