İphone 6S vs 7

İphone 6s vs 7

• İphone 6s 32 GB

• İphone 7 32 GB

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

gurkankartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Arkadaşlar bu iki telefonun arasındaki farkları hepimiz az çok okuyup gördük biliyoruz, gerçekten 6s'den farklı kılan kesinlikle 7 almak lazım dedirten bir farkı var mı sadece? Kullanan arkadaşlar yazarsa tecrübelerini daha yararlı olur forum için.

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Hocam kullanmadim ama ilk kez almisken en güncelini almak daha iyi olur.Ama arasindaki para farkini veremem diyorsaniz 6s alin pisman olmazsiniz.Yada ben kapasiteyi cok doldururum herseyo yuklerim dersen 6s in yüksek kapasiteli versiyonunu alabilirsin.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kullanıcısı değilim ama
7nin gece çekimleri daha başarılı
Ayrıca 7 daha uzun süre stabil kalacaktır

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Hocam nacizane tecrübelerime dayanarak birkaç tavsiyede bulunayım.

6s Benchmarklarda olsun ya da hız konusunda olsun üzecek bir telefon değil.
2 fark şu olur.
7 plus alırsan.

1. Çift kamera.

2. Renk Scalası daha geniş bir ekran derim.

Performans konusunda %15 fark var ki anlayabileceğiniz bir fark yok.

Ha bunun yanında eksileri de var. İşlemci konusunda şu an iphone bir açıklama yapmadı ama tıslama yapıyor. Bu mesela benim için önemli bir detay.

Yine kulaklık lightining ile birleşti. Üst düzey kulaklık kullanamıyoruz bu tel ile. Bu da yine başka bir saçmalık.

Bir de bu şahsi yorumum. Yeni çıkarılan bu tuş sisteminin fazla uzun ömürlü olmayacaği kanaatindeyim. Gerçi apple müşteri memnuniyeti konusunda üzmez ve değişim yapacaktır. Ama yine de şahsi fikrim bu.

gurkankartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Hocam kullanmadim ama ilk kez almisken en güncelini almak daha iyi olur.Ama arasindaki para farkini veremem diyorsaniz 6s alin pisman olmazsiniz.Yada ben kapasiteyi cok doldururum herseyo yuklerim dersen 6s in yüksek kapasiteli versiyonunu alabilirsin.
Teşekkürler

Hocam nacizane tecrübelerime dayanarak birkaç tavsiyede bulunayım.

6s Benchmarklarda olsun ya da hız konusunda olsun üzecek bir telefon değil.
2 fark şu olur.
7 plus alırsan.

1. Çift kamera.

2. Renk Scalası daha geniş bir ekran derim.

Performans konusunda %15 fark var ki anlayabileceğiniz bir fark yok.

Ha bunun yanında eksileri de var. İşlemci konusunda şu an iphone bir açıklama yapmadı ama tıslama yapıyor. Bu mesela benim için önemli bir detay.

Yine kulaklık lightining ile birleşti. Üst düzey kulaklık kullanamıyoruz bu tel ile. Bu da yine başka bir saçmalık.

Bir de bu şahsi yorumum. Yeni çıkarılan bu tuş sisteminin fazla uzun ömürlü olmayacaği kanaatindeyim. Gerçi apple müşteri memnuniyeti konusunda üzmez ve değişim yapacaktır. Ama yine de şahsi fikrim bu.
Teşekkür ederim güzel bi değerlendirme olmuş. Tuş olayın da ben sizle aynı görüşteyim.

Kullanıcısı değilim ama
7nin gece çekimleri daha başarılı
Ayrıca 7 daha uzun süre stabil kalacaktır
Bunlar benim için önemsiz detaylar, konu bireysel değil genel bi konu herkesin görüşü farklıdır, teşekkür ederim.

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Batarya.
Suya Dayanıklılık Sertfikası.
A10 Fusion İşlemci.
Optik İmaj Sabitleyici

Eğer 6S kullanıcısı iseniz geçiş yapmayın ama 5,5S,6 kullanıcısı iseniz geçiş yapabilirsiniz.

gurkankartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Teşekkürler

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Batarya.
Suya Dayanıklılık Sertfikası.
A10 Fusion İşlemci.
Optik İmaj Sabitleyici

Eğer 6S kullanıcısı iseniz geçiş yapmayın ama 5,5S,6 kullanıcısı iseniz geçiş yapabilirsiniz.

Evet. OiS konusunda iOS çok başarılı:) plus modellerinde vardı ki 7 de de peyda oldu. Basit gibi dursa da çok önemli bir detay. 6s Plus ile çekilmiş 4-5 videom var araç içinde. 60 Fps çekmiştim. Gerçekten hayvan gibi şiyapmış:) yani en ufak bir sarsılma olmaz mı.

gurkankartal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Evet. OiS konusunda iOS çok başarılı:) plus modellerinde vardı ki 7 de de peyda oldu. Basit gibi dursa da çok önemli bir detay. 6s Plus ile çekilmiş 4-5 videom var araç içinde. 60 Fps çekmiştim. Gerçekten hayvan gibi şiyapmış:) yani en ufak bir sarsılma olmaz mı.
Ben zaten 6s almayı düşünüyorum yine de bi sormayı düşündüm, hem forumdaki arkadaşlarda bilgilensin diye :)