Windows 10 parola kısmında donma sorunu

TheEnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar merhaba herkese iyi günler,

Benim sıkıntım Casper notebook'u ama Windows 10 temiz kurulum yaptım. Ama Windows açılırken hem geç açılıyor hem de tam Windows logosu gittiğinde parola kısmında siyah ekranda takılı kalıyor. Ancak ben laptop'un güç düğmesine basıp uyku moduna aldığımda ve tekrar açtığımda ancak öyle geliyor parola ekranı ve giriyorum. Girdikten sonra hiç bi sıkıntı yok akıcı şekilde kullanıyorum ara ara kasıyor oda normal bence. Güncellemeler yapıldı, driverler Driver Pack Solutions programı ile son güncel driverlar da yüklendi sorun nerede anlıyamıyorum. Lütfen yardım eder misiniz ? Ayrıyeten başlangıç onarmayı da denedim ama onarılamadı yazısını aldım işe yaramadı .

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
En iyisi Win7 bence ona geç.;)Bu arada geçmiş olsun.:(

Ahmet_Özdemir

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Driver Pack Solutions gibi programlar sağlıklı driver kurulumu yapamıyorlar. Driver'ları tek tek sitelerinden indirip kur.

En son hangi işlemi yaptıktan sonra böyle bir sorunla karşılaştın? Sistem dosyaların da bozulmalar olabilir.

master1354

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Driver Pack Solutions gibi çöp yazılımları tavsiye etmiyorum. Manuel olarak kurun herzaman. HDD'de sorun olabilir.
Bunu yükleyip healt kısmından bir resim verebilir misiniz ?
HD Tune website
Sonrasında bakalım ve temiz kurulum yapıp hiç bir şey yüklemeden gözlemleyin. Ben gerekirse size yardımcı olurum sürücü konusunda.
Son olarak casper pişmanlıktır. Şimdi BIOS güncelle diyeceğim ama Casper BIOS güncellemesini vermiyor.

TheEnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Driver Pack Solutions gibi çöp yazılımları tavsiye etmiyorum. Manuel olarak kurun herzaman. HDD'de sorun olabilir.
Bunu yükleyip healt kısmından bir resim verebilir misiniz ?
HD Tune website
Sonrasında bakalım ve temiz kurulum yapıp hiç bir şey yüklemeden gözlemleyin. Ben gerekirse size yardımcı olurum sürücü konusunda.
Son olarak casper pişmanlıktır. Şimdi BIOS güncelle diyeceğim ama Casper BIOS güncellemesini vermiyor.

Teşekkürler ilgilendiğiniz için dediğiniz programı indirdim ve benchmark ve error scan (scan'da beklemeye dayanamadım :) sanırım hepsi yeşil gelicekti ) test sonuçlarının ekran görüntüsü ;
Evet maalesef casper pişmanlık..BIOS güncel olsa acaba çözülür mü diye kendi kendime soruyorum aslında.Bu boot sorunundan nasıl kurtulabilirim önerileriniz neler acaba ? bu arada USB den temiz kurulum yapmıştım.Benim CPU Fan filan arada hızlanıp bi süre öyle çalışıp geri sessiz konuma geçiyor sebebi ne olabilir ?

Ekli dosyalar

• benchmark.jpg
    benchmark.jpg
    113.9 KB · Görüntüleme: 416
  • error scan.jpg
    error scan.jpg
    142.4 KB · Görüntüleme: 641

TheEnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Driver Pack Solutions gibi programlar sağlıklı driver kurulumu yapamıyorlar. Driver'ları tek tek sitelerinden indirip kur.

En son hangi işlemi yaptıktan sonra böyle bir sorunla karşılaştın? Sistem dosyaların da bozulmalar olabilir.

Programın bi sıkıntısını yaşamadım otomatik bulup en güncel uygun versiyonlarını indirip kuruyor.
İşte sorun da burda Casper da benim notebook'un modelinde windows 10 driver güncellemesi yok en son windows 8 de bırakmışlar o yüzden indiremedim :) Temiz kurulum yaptım bilgisayar yeniden başlatıldı standart başlarken yapılan ayardan sonra açıldı tekrar yeniden başlatıp açıldığında windows logosundan sonra donma yaşandı.USB den format attım bu arada. Sorun ne olabilir ?

TheEnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
En iyisi Win7 bence ona geç.;)Bu arada geçmiş olsun.:(

Çözemessek sorunu en son çare Win7 ye geçicem yapıcak bişi yok ama bende win10 sevdim açıkcası uzun sure win7 kullanımından sonra çok iyi geldi geçmek istemiyorum :)

master1354

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Hd tune ile healt kısmındanda bir resim paylaşırmısın. Windowsu kurduktan sonra bir şey yükledin mi ? Elinde olan windowsun oynanmamış olduğuna eminmisin ? Son olarak bıos ayarlarınındefaulta alıp kaydet. Sonta windows 10 u usbye yazdır temiz kurulum yap. Sonrasında hiç bir şey yükleme. Ben yardımcı olacağım size

TheEnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hd tune ile healt kısmındanda bir resim paylaşırmısın. Windowsu kurduktan sonra bir şey yükledin mi ? Elinde olan windowsun oynanmamış olduğuna eminmisin ? Son olarak bıos ayarlarınındefaulta alıp kaydet. Sonta windows 10 u usbye yazdır temiz kurulum yap. Sonrasında hiç bir şey yükleme. Ben yardımcı olacağım size

Hayır kurduktan sonra birşey yüklemedim.Eminim microsoft'dan indirdim.Bu sefer DVD ye yazayım diyorum geçen sefer Rufus programı ile usbye yazmıştım belki dosyalar hasar görmüş olabilir aklıma takıldı.Donma sorunundan ziyade geçde açılıyor.

Ekli dosyalar

• healt.jpg
    healt.jpg
    100 KB · Görüntüleme: 583

master1354

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Rufusla yazınca sorun olmaz. Hdd de sorum yok. Sistem özeliklerini yazarmısın

TheEnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
  • SİSTEM ; ACPI x64 tabanlı bilgisayar
  • ANAKART ADI : Pegatron A15 Series Notebook
  • ANAKART ÇİPSETİ : Intel Cougar Point HM65, Intel Sandy Bridge
  • RAM : 4 GB DDR3 RAM 1600 (800) Mhz
  • İŞLEMCİ : Intel(R) Core(TM) i5-2450M CPU @ 2.50GHz, 2494 MHz
  • EKRAN : Intel(R) HD Graphics Family Yaklaşık Top Bellek: 1664 MB

master1354

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Aida64 ile BIOS sürümüne bakıp buraya yazar mısın ?

master1354

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Emin olmak adına birdr aıda64 raporu paylaşır mısın ?

TheEnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Ekli dosyalar

• rapor1.jpg
    rapor1.jpg
    185.7 KB · Görüntüleme: 446
  • rapor2.jpg
    rapor2.jpg
    174.7 KB · Görüntüleme: 730

master1354

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Bu arada AIDA raporu resim olarak değil raporu uplod edeceksiniz ama neyse
İlk bu aracı indirin
MEGA
Sonra bu aracı indirin
http://files.extremeoverclocking.com/bdc86eb1ed2989c30dcd1902e84939ae/bootdisks/win98boot.zip
Son olarakta bunu indirin
Technopat.Pegatron.A15.BIOS.Update.rar

boş bir usb takın bilgisayarınıza
Simdi ilk verdiğim hp programını çalıştırın ve quick format ve fat düzenini seçin. İkinci verdiğim 98 dosyalarını winar ile klasöre çıkartın.
Create a DOS startup disk'i seçip ikinci indirdiğin ve klsöre çıkarttığını göster ve start de.
Sonrasında son indiriğin dosyaları USB'ye at. USB takılı iken bilgisayarını yeniden başlat. ve boot et USB den.
Dos ekranı gelince 'tp'yaz enterle. Onay için 'Y'harfine bas.
Bir kaç dakika bekleyin bilgisayarı kesinlikle kapatmayın. BIOS güncellenecektir.

master1354

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Bu arada aıda raporunu resim olaral değil komple raporu upload edecektim ama gerek yok. Sonucu bildirirsin.

TheEnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İlk bu aracı indirin
MEGA
Sonra bu aracı indirin
http://files.extremeoverclocking.com/bdc86eb1ed2989c30dcd1902e84939ae/bootdisks/win98boot.zip

Simdi ilk verdiğim hp programını çalıştırın ve quick format ve fat düzenini seçin. İkinci verdiğim 98 dosyalarını winar ile klasöre çıkartın.
Create a DOS startup disk'i seçip ikinci indirdiğin ve klsöre çıkarttığını göster ve start de.
Sonrasında son indiriğin dosyaları USB'ye at. USB takılı iken bilgisayarını yeniden başlat. ve boot et USB den.
Bir kaç dakika bekleyin bilgisayarı kesinlikle kapatmayın. BIOS güncellenecektir.

Bıos güncelledikten sonra anakarttan dijital key siliniyor dimi ?

TheEnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İlk bu aracı indirin
MEGA
Sonra bu aracı indirin

BIOS güncelledikten sonra orjinal key anakarttan siliniyor değil mi?

master1354

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Windows keyi mi ? O ise silinebilir tam emin değilim.

TheEnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Windows keyi mi ? O ise silinebilir tam emin değilim.

evet mesaji sonradan gördüm iki defa yazım . Açıkcası çekiniyorum bıos güncellemekten olası ters durumda naparım :) Sorun çözülür mü sizce güncelleyince?

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Bios update sonrası key silinir benzer konularda birçok arkadaş şikayet etmişti silinirse sistemi aldığınız yer ile irtibata geçmek zorunda kalırsınız.

master1354

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Çözülür diye umut ediyorum. Dediklerimi doğrunyaparsan sorun olmaz. Bir ara aynı analarta sahip bilgisayarı olan arkadasım windows 8.1 e geçtikten sonra ıntel gpu sürücüsünü kurunca siyah ekranda kalıyordu ve bıos update ile çözmüştüm. Bunun fibi farklı bir kaç örnek daha var...

TheEnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bios update sonrası key silinir benzer konularda birçok arkadaş şikayet etmişti silinirse sistemi aldığınız yer ile irtibata geçmek zorunda kalırsınız.

Peki silindiğinde windows'u çeşitli programlar la etkinleştirmek mümkün sağlıklı olur mu sizce

master1354

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Ben tavsiye etmiyorum. Windows 10 indirin, en fazla sağ tarafta etkinleştir yazısı çıkıyor. Çol rahatsız ederse çözeriz :)

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Peki silindiğinde windows'u çeşitli programlar la etkinleştirmek mümkün sağlıklı olur mu sizce

Silinmeden öğrenme yöntemleri var örnek videoyu izleyin ayrıyeten enpedi adresindeki makaleleri gözden geçirin yararınıza olur :)