6S Plus mı Almalıyım Yoksa Note 5 mi?

Bu konuyu okuyanlar

applevarisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok sık telefon kullanıcısı olmama ragmen elimde ki cihazın akıcı olmasını istiyorum. Sanal ortamı aktif olarak kullanmaktayım. Performans benim için önceliktir. Hangi cihazı tercih etmeliyim?

emirsacu

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Merhabalar,
öncelikle iki cihazda farklı işletim sistemlerini kullandığını söylemek isterim.
iOS ve Android hatta sistemler karşılaştırılmayacak şeylerdir diye geliyor bana.
hangi sistemi istiyorsanız ona göre yorum yapabilir herkez.

applevarisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar,
öncelikle iki cihazda farklı işletim sistemlerini kullandığını söylemek isterim.
iOS ve Android hatta sistemler karşılaştırılmayacak şeylerdir diye geliyor bana.
hangi sistemi istiyorsanız ona göre yorum yapabilir herkez.

applevarisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikli olarak cevap verdiğini için teşekkürler. Açıklama da yazdığım üzere üst düZey bir kullanıcı değilim. Normal şartlatda telefondan ciddi anlamda üst düzey beklentim yok. Beni yolda bırakmasın ve dahası, akıcı olarak işlem yapabilsin. Sanal alemi sık kullanmamdan mütevellit fotoğraf çekip paylaşmayı seviyorum. Ek olarak her iki işleyim sistemi için de kısa bir açıklama yapan olursa sevinirim

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
arada 1000 liradan fazla fark olduğu için note 5

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Çok sık telefon kullanıcısı olmama ragmen elimde ki cihazın akıcı olmasını istiyorum. Sanal ortamı aktif olarak kullanmaktayım. Performans benim için önceliktir. Hangi cihazı tercih etmeliyim?

Merhaba,

Iki urunun kendilerince iyi olduklari noktalar var. Kategorilere gore urunlerin birbirlerine gore iyi olduklari noktalar;

Performans: Iki cihazda cok guclu fakat iphone 6s plus note 5'e gore daha guclu bir islemciye sahip. Bu konuda iphone 6s plus daha basarili.

Ekran: Bu konuda note 5 daha barili.

Kamera: Bu konuda note 5 daha basarili.

Tasarim/kasa malzeme kalitesi: Iki urununde kasa mazeleme kalitesi basarili. Note 5'in kasa/ekran orani daha basarili. Note 5 ile 6s plus kasa olarak ayni boyutlarda ama note 5 ayni buyukluge daha buyuk ekran sundugu icin bu konuda daha basarili. Ayrica note 5 5.7" ekran boyutuna ragmen tek elle kullanimi daha kolay.

Pil: Iphone 6s plus bu kojuda daha basarili.

Ozetle;

Daha uzun sure stabil bir sekilde bir kullanim, pil performansi cok iyi bir urun istiyorsaniz iphone 6s plus tercih edin.

Ekran kasa orani daha iyi, kamerasi daha iyi, ekrani daha iyi, hizli sarj ve kablosuz sarj teknolojileri olan bir urun istiyorsaniz note 5 tercih edin.

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
Merhaba,

Iki urunun kendilerince iyi olduklari noktalar var. Kategorilere gore urunlerin birbirlerine gore iyi olduklari noktalar;

Performans: Iki cihazda cok guclu fakat iphone 6s plus note 5'e gore daha guclu bir islemciye sahip. Bu konuda iphone 6s plus daha basarili.

Tasarim/kasa malzeme kalitesi: Iki urununde kasa mazeleme kalitesi basarili. Note 5'in kasa/ekran orani daha basarili. Note 5 ile 6s plus kasa olarak ayni boyutlarda ama note 5 ayni buyukluge daha buyuk ekran sundugu icin bu konuda daha basarili. Ayrica note 5 5.7" ekran boyutuna ragmen tek elle kullanimi daha kolay.

Ozetle;

Daha uzun sure stabil bir sekilde bir kullanim, pil performansi cok iyi bir urun istiyorsaniz iphone 6s plus tercih edin.

Ekran kasa orani daha iyi, kamerasi daha iyi, ekrani daha iyi, hizli sarj ve kablosuz sarj teknolojileri olan bir urun istiyorsaniz note 5 tercih edin.
görkem bey cok haklısınız bu arada benım konumada bi bakarsanız sevinirim :)
1500 2100 lira bandında alacak bir telefon bulamıyorum

applevarisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba,

Ozetle;

İlginiz ve bilgileriniz için teşekkürler

applevarisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
uzun ömürlü, satış sonrası hizmet süper, uzun yıllar sonra daha stabil, daha güvenli, acil bir durumda satmak istersen değeri fazla düşmez.
Tavsiyeleriniz için teşekkürler, tavsiyelerinizi göz önünde bulunduracağım.

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Nickin bile iphone diye bağırıyor :)

applevarisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Doğrudur Shiftdelete editörlerinden kerem ve ardenin uphone 5se için düzenledikleri bir 5 çayı proğramı vardı. O proğramdan sonra bu nickle foruma kayıt oldum. Androidi o kadar övdüler ki applevarisi yazmak geldi içimden

Kasaaçıcı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bence Sony Xperia Z5 alın. Kamerası da çok iyi.
Samsung ve iPhone dışında da markalar var, bunları görmezden gelmeyelim :)

Sh3kiL

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
Para sorun degilse 6plus al bence fiyat farki cok sonucta .

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Eyvallah haklısınız, maddi durumda önemli tabi.
Hocam ikiside ortada burakmıycak telefonlar pil süreleri ikisininde eşit nerdeyse kameraları yan yana koyduğunda farkedilmiyor bile donamıma gelince zaten sık telefon değiştiriyormuşun bu şıkta elendi geriye kaldı yazılım profesyonel bir kullanıcı isen androidde yapamıyacağın hiçbişey yok çok eğlenirsin ve sonra ios sana çöp gibi gelir ama yok deyilsen ios daha şık hoşuna gidecektir;)

applevarisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam ikiside ortada burakmıycak telefonlar pil süreleri ikisininde eşit nerdeyse kameraları yan yana koyduğunda farkedilmiyor bile donamıma gelince zaten sık telefon değiştiriyormuşun bu şıkta elendi geriye kaldı yazılım profesyonel bir kullanıcı isen androidde yapamıyacağın hiçbişey yok çok eğlenirsin ve sonra ios sana çöp gibi gelir ama yok deyilsen ios daha şık hoşuna gidecektir;)
Aynen hocam profesyonel kullanıcı değilim her iki platformunda avantajları var. Seçim yapmak zor gerçekten

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
ios kapalı bir işletim sistemi Android ise açık kaynak kodlu telefondan zevk almak istiyorsan Android al yok ben monoton takılırım dersen ios al 3 ay iPhone 6 plus kullandım pişman oldum şu an note 5 var oh be diyorum seni bilmem ama ben Android olmayan telefon kullanamıyorum adamlar zil sesine bile 30 saniye süre koymuş o kadar pintiler ki telefona virüs girecek diye ödleri patlıyor stabilize olarak iPhone da da sorunlar var ara ara kasılmalar mevcut ama şunu unutma çoğu konuda kısıtlama altındasın Android de ise kısıtlama yok

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Siz cebinizi düşünün bence 6s+ sık değişim için hakketmiyor o parayı

applevarisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ios kapalı bir işletim sistemi Android ise açık kaynak kodlu telefondan zevk almak istiyorsan Android al yok ben monoton takılırım dersen ios al 3 ay iPhone 6 plus kullandım pişman oldum şu an note 5 var oh be diyorum seni bilmem ama ben Android olmayan telefon kullanamıyorum adamlar zil sesine bile 30 saniye süre koymuş o kadar pintiler ki telefona virüs girecek diye ödleri patlıyor stabilize olarak iPhone da da sorunlar var ara ara kasılmalar mevcut ama şunu unutma çoğu konuda kısıtlama altındasın Android de ise kısıtlama yok
Telefonda akıcılık taraftarıyım. Para veriyoruz sonuçta. Note 5 te kasılma mevcut mu hocam

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Cebini düşüneceksen 6s plus almalısın satarkende zorlanmazsın androidlerde fiyatların nasıl düştüğünü herkes biliyo...