6S Plus mı Almalıyım Yoksa Note 5 mi?

Çok sık telefon kullanıcısı olmama ragmen elimde ki cihazın akıcı olmasını istiyorum. Sanal ortamı aktif olarak kullanmaktayım. Performans benim için önceliktir. Hangi cihazı tercih etmeliyim?

emirsacu

Asistan
Merhabalar,
öncelikle iki cihazda farklı işletim sistemlerini kullandığını söylemek isterim.
iOS ve Android hatta sistemler karşılaştırılmayacak şeylerdir diye geliyor bana.
hangi sistemi istiyorsanız ona göre yorum yapabilir herkez.

Öncelikli olarak cevap verdiğini için teşekkürler. Açıklama da yazdığım üzere üst düZey bir kullanıcı değilim. Normal şartlatda telefondan ciddi anlamda üst düzey beklentim yok. Beni yolda bırakmasın ve dahası, akıcı olarak işlem yapabilsin. Sanal alemi sık kullanmamdan mütevellit fotoğraf çekip paylaşmayı seviyorum. Ek olarak her iki işleyim sistemi için de kısa bir açıklama yapan olursa sevinirim

...Görkem...

Profesör
Çok sık telefon kullanıcısı olmama ragmen elimde ki cihazın akıcı olmasını istiyorum. Sanal ortamı aktif olarak kullanmaktayım. Performans benim için önceliktir. Hangi cihazı tercih etmeliyim?

Merhaba,

Iki urunun kendilerince iyi olduklari noktalar var. Kategorilere gore urunlerin birbirlerine gore iyi olduklari noktalar;

Performans: Iki cihazda cok guclu fakat iphone 6s plus note 5'e gore daha guclu bir islemciye sahip. Bu konuda iphone 6s plus daha basarili.

Ekran: Bu konuda note 5 daha barili.

Kamera: Bu konuda note 5 daha basarili.

Tasarim/kasa malzeme kalitesi: Iki urununde kasa mazeleme kalitesi basarili. Note 5'in kasa/ekran orani daha basarili. Note 5 ile 6s plus kasa olarak ayni boyutlarda ama note 5 ayni buyukluge daha buyuk ekran sundugu icin bu konuda daha basarili. Ayrica note 5 5.7" ekran boyutuna ragmen tek elle kullanimi daha kolay.

Pil: Iphone 6s plus bu kojuda daha basarili.

Ozetle;

Daha uzun sure stabil bir sekilde bir kullanim, pil performansi cok iyi bir urun istiyorsaniz iphone 6s plus tercih edin.

Ekran kasa orani daha iyi, kamerasi daha iyi, ekrani daha iyi, hizli sarj ve kablosuz sarj teknolojileri olan bir urun istiyorsaniz note 5 tercih edin.

Alio6

Doçent
Merhaba,

Iki urunun kendilerince iyi olduklari noktalar var. Kategorilere gore urunlerin birbirlerine gore iyi olduklari noktalar;

Performans: Iki cihazda cok guclu fakat iphone 6s plus note 5'e gore daha guclu bir islemciye sahip. Bu konuda iphone 6s plus daha basarili.

Tasarim/kasa malzeme kalitesi: Iki urununde kasa mazeleme kalitesi basarili. Note 5'in kasa/ekran orani daha basarili. Note 5 ile 6s plus kasa olarak ayni boyutlarda ama note 5 ayni buyukluge daha buyuk ekran sundugu icin bu konuda daha basarili. Ayrica note 5 5.7" ekran boyutuna ragmen tek elle kullanimi daha kolay.

Ozetle;

Daha uzun sure stabil bir sekilde bir kullanim, pil performansi cok iyi bir urun istiyorsaniz iphone 6s plus tercih edin.

Ekran kasa orani daha iyi, kamerasi daha iyi, ekrani daha iyi, hizli sarj ve kablosuz sarj teknolojileri olan bir urun istiyorsaniz note 5 tercih edin.
görkem bey cok haklısınız bu arada benım konumada bi bakarsanız sevinirim :)
1500 2100 lira bandında alacak bir telefon bulamıyorum

Merhaba,

Ozetle;

İlginiz ve bilgileriniz için teşekkürler

Doğrudur Shiftdelete editörlerinden kerem ve ardenin uphone 5se için düzenledikleri bir 5 çayı proğramı vardı. O proğramdan sonra bu nickle foruma kayıt oldum. Androidi o kadar övdüler ki applevarisi yazmak geldi içimden

Bence Sony Xperia Z5 alın. Kamerası da çok iyi.
Samsung ve iPhone dışında da markalar var, bunları görmezden gelmeyelim :)