6s Plus mı S7 Edge mi?

Bu konuyu okuyanlar

Atamer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkeze iyi akşamlar uzun süredir bu iki telefon hakkında araştırma yapıyorum ikisi arasındayım s7 edge almak istiyorum fakat klasik samsung zaten geç gelen android güncellemeleri seneye s8 çıktığında hiç gelmiycek ve telefon arayüzünden dolayı kasıcak azda olsa iphone'a gelince bataryasını sevemedim çok hızlı tükeniyor durumlar böyle sizce ne yapayım dostlar ?

Atamer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yardım ederseniz sevinirim :/

Osmancankuzu05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
6s plus yurtdışından mi alicaksiniz yoksa Türkiye de 3 binliraya yakın para mı vericeksiniz ?

Atakan Erdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Boyut önemlimi ? S7'nin şarjı daha iyi fakat genel bakımda iphone 6s plus alır bence.

uzakturker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Youtube shiftdelete.net kanalında 6S plus ve Note5 karşılaştırması var. O videoyu izlemen çok yardımcı olur bence. Bu arada ben de akıllı telefon almayı düşünüyorum,ama yurtdışından alma opsiyonun da varsa 6 s plus derim. çünkü işletim sistemi ve ram yönetimi açısından apple en iyisi. bu yüzden şarj konusunda da sıkıntı yaşamazsın

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Herkeze iyi akşamlar uzun süredir bu iki telefon hakkında araştırma yapıyorum ikisi arasındayım s7 edge almak istiyorum fakat klasik samsung zaten geç gelen android güncellemeleri seneye s8 çıktığında hiç gelmiycek ve telefon arayüzünden dolayı kasıcak azda olsa iphone'a gelince bataryasını sevemedim çok hızlı tükeniyor durumlar böyle sizce ne yapayım dostlar ?

Merhaba,

Iphone 6s plus ios sistemi sayesinde ve guclu donanimi ile size yuksek performansli ve uzun sure stabilitesini koruyan bir kullanim sunar. 3D touch gibi guzel bir ozellige de sahip. Batarya konusunda iphone'larin plus modelleri oldukca iyi pil sureleri sunuyor. O nedenle 6s plus pil konusunda sizi memnun eder.

Samsung s7 edge, edge ekrani sayesinde şık bir tasarima sahip bir urun. Ayrica ekran konusunda 2k super amoled paneli ile hem canli hemde net hemde guc tasarruflu bir ekrana sahip. Exynos 8890 islemcisi ve 4gb ram'i ile guclu bir yapida. En iyi noktasi kamerasi. Cok iyi fotolar cektigini belirtmekte fayda. Var. Batarya konusunda 6s plus gibi oldukca basarili hatta kismen 1 tık onde olabilir kullanima bagli olarak.

Tavsiyem;

Eger uzun sure stabil, hizli guncelleme alan, daha kararli bir cihaz almak istiyorsaniz iphone 6s plus alin. Ama en az 64 gb alin.

Eger kamerasi, ekrani, bataryasi daha iyi bir urun almak istiyorsaniz samsung s7 edge alabilirsiniz.

Beklentiniz hangi yondeyse ona yonelin bence.

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
6s plus ın bataryası kötü değilki...Android gibi durduk yerde şarj yemiyor ios...Geceden sabaha ne kadar fark var bi araştır ios ile android arasında...

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798

size şunu demek isterim her şey güncelleme değil 5.1 de stabil çalışacaksa bir cihaz sorunlu 6.0ın gelmesi size hiç bir şey kazandırmaz. bu sebeple yazılıma pek sıkıntı etmeyin bence hani saf android olsa yenilik gelecek diye beklenir bkz:multi screen ama bunun gibi saf android de olmayan özellikler zaten firmaların çoğu arayüzleri ne öyle yada böyle ekleniyor.

sonuç olarak illa sürekli güncelleme gelsin birşeyler indireyim vs derseniz apple bu konuda başarılı ama şöyle bir sıkıntı var bazen güncelleme yaramayabiliyor. illa ki telefon satmak isteyecekler bunlar bunun için de eski cihazı öyle yada böyle kullnılmaz hale getirmeleri gerek !

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
kamera,pil ekran vs gibi etmenlerde s7 edge daha önde güncelleme ve uzun süre stabil olması ise 6s plus önde...

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
Android alipta guncellemeyi mi sorun ediyorsunuz:) atarsin bir gelmis ulke romunu olur biter.
S7 edge ekran batarya kamera ve tasarim olarak bana gore onde
Titanyum grisini al ve keyfine bak

ts_rec

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar samsung s7 edge ithalatçı garantisi ile 2.575 TL ye satın aldım. öncesinde 6s plus 64 gb kullanıyordum. 6s plus gerçekten harika bir cihaz. şarjı kullanıma bağlı olarak oyun oynamazsanız 48 saat oynarsanız 24-26 (8 saat ekran kullanım süresi) saat civarı kullanabiliyorsunuz. aradaki farkları çok net bir şekilde söyleyeceğim:

1-daha önce samsungun note serisi dışında telefonunu kullanmayacağıma söz vermiştim kendi kendime. note 5 de kullandım bu arada. note 5 de bile saçma sapan takılmalar oluyordu. kullanım olarak da en fazla 19 saat alabiliyordum (oyun oynamadan). fakat s7 edge de kesinlikle takılma falan yok. çok stabil diye aldığımı iphone ios 9 dan sonra s7 den daha fazla takılma yaşadığımı söyleyebilirim.

2-pil konusunda kesinlike s7 edge önde. resmen iphone vari bir cihaz olmuş. durduğu yerde şarjı bitme olayı çok çok az. ayrıca hızlı şarj ve wireless şarj özelliği var.

3-estetik kabul etmek lazım iphone çok basit tasarımda çok estetik hissini uyandırabiliyor. fakat s7 estetik açısından çok çok daha önde. çünkü aynı ekranı daha küçük bir kasaya sığdırmışlar. ve malzeme kalitesi çok çok iyi. ayrıca edge ekranları da cabası. normal de cihaz kalınlaşmış ama estetik o kadar güzel ki sanki incelmiş zannediyorsunuz. ilave olarak tek elle de çok rahat kullanabiliyorsunuz. dolayısıyla estetik açısından da s7 edge önde.

4-ekran arkadaşlar normalde ben amoledi çok sevmiyorum. yalnız s7 nin ekranı farklı bir şey olmuş. iphonun ekranını çok sevmeme rağmen kesinlikle s7 önde tartışmasız.

5-fiyat 64 gb iphone 6s plus 3.850 tl. fakat s7 edge yi 2.575 civarında satın alabiliyorsunuz. dolayısıyla s7 bu konu da da önde.

6-kamera kamerası çok çok güzel. çok hızlı netliyor. ve gündüz ve gece çekimleriyle iphonun çok çok önünde. ben iphonun video kaydını çok beğeniyordum. özellikle 3 mikrofon sayesinde ses kaydını. fakat s7 edge de seslerin kaydedilmesi açısından en kötü iphone kadar iyi. ama ön kamera olarak 6s plus ı ben daha çok beğeniyorum. daha gerçekçi. s7 edge de sanki makyaj yapmış gibi çıkıyor ön kamera fotoğrafları.fakat netice itibarıyla kamera açısından da s7 edge önde

7-hoparlör ve ses çıkışı cihazın belki de tek kötü yanı. hoparlör ses çıkış gücü ve kalitesi iphonenin çok gerisinde. kulaklık ses çıkışı kalitesi de bu şekil de. dolayısıyla 6s plus bu konu da çok önde

8-parmak izi okuyucusu bu konuda başa baş gibiler. note 5 in parmak izi okuyucusu çok çok kötüydü. yalnız s7 edge de bunu düzeltmişler. dolayısıyla başa baş.

sonuç olarak; ben yeni telefon alacak olsam hiç düşünmez s7 edge alırım. en az 1.000 TL de cebim de kalır. (s7 edge yi seçmem de ki nedenlerden biri değil fiyat. fiyat sonuçlardan biri). herşeyi net bir şekilde yazmaya çalıştım. inş. faydalı olur.

X bilinmeyen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İphone u yarın bir gün satmak istediğinde çook kolay ve az zararla satarsın. Ama android herhangi bir cihazın sattığında zararın daha fazla olur. O yüzden benim millete tavsiyem genel de şöyle oluyor 2000 tl üstü para vereceksen git iphone al.

Şimdi elinde iphone 5s ve samsung galaxy s5 oluduğunu düşün. Hangisine daha kolay alıcı bulursun?

ts_rec

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence bu mantık yanlış. cihazı özellikleriyle değerlendirmek lazım. ayrıca iphone nun 5s den sonra kat ettiği yol samsungun s5 den sonra kattettiği yolun çok çok gerisinde. ben note 5 cihazımı 2.400 e alıp 2.000 tl ye sattım. ayrıca tüketici davranışıdır. fiyat yükseldikçe bir meatnın 2. el alıcısı düşer. yani 3.850 tl lik cihazı 2. el de 3.000 e zor satarsın. ben alacak olsam da 3.000 tl 2. el telefona vereceğine sıfır 2.575 e s7 edge alırım diye düşünürüm şahsen.

X bilinmeyen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
başka bir örnek daha veriyim.
LG g4 VS iphone 6 :)) fiyatlarına bir bak.

Madem kesenin ağzını açacan prestijli bir telefon al. Haa s7 nin güzel özellikleri var. Ama telefon ne biliyim elinde eskiyor. İphone şıklığını koruyor. Mercedes benz gibi bir şey. Kaç sene geçerse geçsin araba eskimiyor.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
6s plus çok uzun süre dayanır ve stabildir.Uzun süre kullanırsınız.Bataryası da çok iyi.Ben olsam 6s plus alırdım.Son model takıntın yoksa rahat 4 sene çıkarır bence.

ts_rec

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lg g4 ile s7 edge i karşılaştırmak haksızlık olur. samsungun eski modelleri için sana katılıyorum kesinlikle. ama s7 edge eski samsunglarla alakası yok. ki ben yukarı da da yazdım. kendi kendime almıyacağıma dair söz vermiştim. ama s7 edge 6s plus dan daha kısa ömürlü olur demek hiç doğru olmaz.

X bilinmeyen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
O bu değil de 3500 tl az para değil arkadaşlar. Telefona o kadar para verilmez el insaf yaa. Haa zenginsin ona bişiy demem. Zaten zengin biri de buraya gelip de şunu mu alıyım şunu mu demez, gider alır beğenmezse atar başkasını alır :) (Bana göre zenginlik ölçütü budur)

Değerini korusa neyse. Ya da tamam değerini korumasın ama şöyle içesine 5-6 yıl kullanabilsen neyse, ama öyle olmuyor işte 2 sene sonra çöp. Akıllı telefon piyasasını geriden takip edin. Tavsiyem budur. Orta segment telefon alın tepe tepe kullanın. Yani öyle bir telefon alın ki yere düştüğünde arkasına bakmayacağınız, içinizin acımayacağı bir telefon olsun.

Sonuç olarak para kazanmak kolay iş değil, hayatınızdan fedakarlık ediyorsunuz.

bkz.