Windows7Ultimate Format Yardım

Bu konuyu okuyanlar

OmerFarukPikachu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selamun Aleyküm sanırım konu yanlış yerde üzgünüm yeniyim.Moderatörler konuyu yönlendirirse sevinirim.

Ben laptobuma format atmak istiyorum cd var atmayı da biliyorum ama format sonrası bazı şeyler yüklemem gerekiyor sanırım bu konuda hiçbir bilgim yok ne yüklemeliyim ve bu yüklenmesi gereken şey ne ise yarıyor sölerseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Ekran kartı, directx aklıma gelen bazı programlar. Ayrıca herşey silineceği için google chrome, ms office, antivirüs programı gibi şeyler de yüklenmesi lazım.

OmerFarukPikachu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
peki
Ekran kartı, directx aklıma gelen bazı programlar. Ayrıca herşey silineceği için google chrome, ms office, antivirüs programı gibi şeyler de yüklenmesi lazım.
ya driverler? en gerekli olmassa bazı şeylerin eksik olacağı driverler var sanırım onlar ne söyler misiniz? (pc Asus x54c)

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Format sonrası sürücüleri yüklemen lazım ve kullanmak istediğin yazılımları yüklemelisin. Laptop marka ve modeline göre üretici firmanın sitesinden destek kısmından uygun sürücüleri indirebilirsin.

OmerFarukPikachu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Format sonrası sürücüleri yüklemen lazım ve kullanmak istediğin yazılımları yüklemelisin. Laptop marka ve modeline göre üretici firmanın sitesinden destek kısmından uygun sürücüleri indirebilirsin.
dediğin gibi siteye girdim pc modeli için 13 driver var hepsini indirmeli miyim?

OmerFarukPikachu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hepsini indirmene gerek yok. Chipset, vga, ses, kablosuz, lan, touchpad sürücülerini yüklesen yeter. Birden fazla sürümü varsa en güncel olanı yani ilk sıradakini indirmen yeterli.
Teşekkür ediyorum ama ben sitede chipset falan bulamadım yanlış yerdemiyim ki bi göz atar mısınız? sanırım her pc modeli için farklılar

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Teşekkür ediyorum ama ben sitede chipset falan bulamadım yanlış yerdemiyim ki bi göz atar mısınız? sanırım her pc modeli için farklılar
yongaset dediği chipset driver oluyor. Genelde Windows chipset sürücüsünü yükler zaten :)
Bu arada işlemcin turbo bost u da destekliyormuş. Other klasöründeki turbo bost sürücüsünü de yüklemelisin.

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Hiç uğraşma win7 ile geç win10'a o herşeyi kendi kurar :)

OmerFarukPikachu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
yongaset dediği chipset driver oluyor. Genelde Windows chipset sürücüsünü yükler zaten :)
Bu arada işlemcin turbo bost u da destekliyormuş. Other klasöründeki turbo bost sürücüsünü de yüklemelisin.
kusura bakmayın mesajınızı görmedim :) ne demek istediğiniz anlayamadım? (dediğiniz sürücüleri yükledim şuan hiç bir sorun yok. :) bu yüzden tekrardan sağolun)

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Onun yerine Windows 10 yükleyerek sistemin kendini otomatik güncellemesini sağlayabilirsin. Hem de Windows un en iyi ve en güncel işletim sistemine sahip olmuş olursun. Windows 7 devri bitti.

OmerFarukPikachu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Onun yerine Windows 10 yükleyerek sistemin kendini otomatik güncellemesini sağlayabilirsin. Hem de Windows un en iyi ve en güncel işletim sistemine sahip olmuş olursun. Windows 7 devri bitti.
pc yok ki yükliyim.. para yok paraa :( :(

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Windows 10 tüm W7-8 kullanıcılarına bedava.

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Windows 7 den daha stabil Windows 10. Windows 7 daha çok zorluyor sistemi.

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Driver booster indirip bir de taratın.

OmerFarukPikachu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Teşekkürler formatın ardından sizlerin yorumları ile bende artık bir Windows 10 kullanıcısıyım.