Galaxy S7 EDGE'i Snapdragon 820 için Amerika'dan getirtmeye deger mi?

Bu konuyu okuyanlar

CanerDlr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar ,
Yurt Disinda yasiyorum ,kayit problemi felan yok burda. Gelecek arkadas var Amerika'dan . Karar veremedim Snapdragon'lu s7 EDGE getirtsem mi , yoksa burdan EXYNOS mu alsam. Abuk sabuk yorumlar yapmayin , diger konularda gordum LG G5 karsilastirmasi felan yapiyorsunuz , bana Snapdragon'un s7 EDGE Touch Wizz ile nasil performans sagladigi onemli. Arastirdigim kadariyla Exynos cok buyuk problem yaratmiyor simdilik hatta karsilastirmalarda daha iyi gibi , fakat Hakki Alkan'in bi videoda soyledigini '820 ve Adreano , Exynos-Mali ikilisinden daha stabil calisisabilir' olarak yorumladim. Aklimi karistiran olay, Samsung S6 edge ve S6 Edge Plus icin Exynos kullanmisti yani bu iki telefonun islemci-arayuz deneyimi ile Samsung Exynos-Touchwizz arayuz stabilitesi , Snapdragon-Touchwizz arayuzunden daha iyi olabilir mi ? Exynos telefonu zamanla Snapdragondan fazla sisirir mi? Hatirlatayim arkadaslar Samsung Edge ekranda simdiye kadar hic Snapdragon kullanmadi, yani Samsung, Edge TouchWizz'i ilk defa Snapdragon'la bulusturuyor.

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Sizin bayağı bir kafanız karışmış biz ne desek boş.
Ama naçizane şunu diyebilirim (1 senelik s6 edge kullanıcısı olarak) exynos hiçbir sorun çıkartmadı bugüne kadar.
Şahsen; (sadece Samsung için geçerli değil her konuda böyle düşünürüm) Türkiye'de iki işlemci de olsa ben exynos düşünürdüm.
Adam kendi amiral telefonuna kendi işlemcisini boşuna koymaz, demek güveniyor ki koyuyor. Güvenmese tizen işletim sistemi için yaptığı gibi daha alt modellerde kullanıp denemeyi tercih ederdi. Kaldı ki exynos kullandığı telefonları dağıttığı pazar daha geniş bir pazar...
Saymakla bitmez kısacası.

CanerDlr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sizin bayağı bir kafanız karışmış biz ne desek boş.
Ama naçizane şunu diyebilirim (1 senelik s6 edge kullanıcısı olarak) exynos hiçbir sorun çıkartmadı bugüne kadar.
Şahsen; (sadece Samsung için geçerli değil her konuda böyle düşünürüm) Türkiye'de iki işlemci de olsa ben exynos düşünürdüm.
Adam kendi amiral telefonuna kendi işlemcisini boşuna koymaz, demek güveniyor ki koyuyor. Güvenmese tizen işletim sistemi için yaptığı gibi daha alt modellerde kullanıp denemeyi tercih ederdi. Kaldı ki exynos kullandığı telefonları dağıttığı pazar daha geniş bir pazar...
Saymakla bitmez kısacası.
Dogru diyorsun da kendi islemcisi daha az maliyetli Snapdragona gore, ne kadar genis pazara verebilirse o kadar kar Samsung icin. Note larda Snapdragon daha stabil bir grafik cizdi. Exynos bi sure sonra Snapdragona gore daha cok ve cabuk sisiyordu. Deneyimlerini paylastigin icin tesekkur ederim , Exynos'un kotu bir performans gosterecegini/gosterdigini sanmiyorum fakat Snapdragon daha stabil olur mu diye aklima takiliyor. Arayuzde takilma ve kasmalar en sevmedigim seylerden

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Şişme kasma vs bunlar mazide kaldı diye düşünüyorum ama seçim sizin yapacak birşey yok...
Snapdragon daha iyi? Neye göre kime göre? Test sonuçları başka karşılaştırmalar başka...
Biraz da mesele alışkanlıkla alakalı bilinmeyene hep mesafeyle yaklaşır insan; sokağınıza 30 yıllık bakkalın yanına yeni bakkal açılsa deneme amaçlı bile girmez çoğu insan yeni olana...

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
HTC M10'u bekle efsane bir telefon geliyor.

Saliceliks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaslar ,
Yurt Disinda yasiyorum ,kayit problemi felan yok burda. Gelecek arkadas var Amerika'dan . Karar veremedim Snapdragon'lu s7 EDGE getirtsem mi , yoksa burdan EXYNOS mu alsam. Abuk sabuk yorumlar yapmayin , diger konularda gordum LG G5 karsilastirmasi felan yapiyorsunuz , bana Snapdragon'un s7 EDGE Touch Wizz ile nasil performans sagladigi onemli. Arastirdigim kadariyla Exynos cok buyuk problem yaratmiyor simdilik hatta karsilastirmalarda daha iyi gibi , fakat Hakki Alkan'in bi videoda soyledigini '820 ve Adreano , Exynos-Mali ikilisinden daha stabil calisisabilir' olarak yorumladim. Aklimi karistiran olay, Samsung S6 edge ve S6 Edge Plus icin Exynos kullanmisti yani bu iki telefonun islemci-arayuz deneyimi ile Samsung Exynos-Touchwizz arayuz stabilitesi , Snapdragon-Touchwizz arayuzunden daha iyi olabilir mi ? Exynos telefonu zamanla Snapdragondan fazla sisirir mi? Hatirlatayim arkadaslar Samsung Edge ekranda simdiye kadar hic Snapdragon kullanmadi, yani Samsung, Edge TouchWizz'i ilk defa Snapdragon'la bulusturuyor.
Aylardır s6 edge plus kullanıyorum,telefonda 1 tek takılma,1 yavaşlama,mükemmeliyetinden kaybettirecek hiçbir şey yaşamadım.Sayısal verilerde snapdragon daha iyi gözüküyor ama kullanıcı değerlendirmesi olarak exynos daha iyi emin ol.Snapdragon kullanan arkadaşımın telefonu ısınıyor,benimki sürekli aynı.Onunki kasıyor benimki jet gibi.3000 liraya aldığınız telefonda sorun beklemeyin artık,o kadar para veriyorsunuz.Snapdragon alma beni dinle exynos al :)

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Arkadaslar ,
S7 ustunde exynos daha başarılı....

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
Exynos yine daha basarili olacak :)
Simdi bakin sene sonu gorecez ki
Bu senenin kazanani yine samsung;)
Snapdragon 808 sonrasindaki iki islemciside olmadi bence. Ve testlerde exynos basarili.
Onun icin exynos alın
Zaten bu sene lg kaybetti metalin ustunu plastik mi ne kaplamislar:) komediler
Htc belki m10 ile cikis yapabilir ancak nereye kadar yapacak
Samsunga kaldi yine android:)
Onun icin exynos korkmadan tercih edin
Note 5 kullanicisi olarak memnunum

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
A7X4Ez.jpg

Sercan40