Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:mellow:
Peki ya 4 yıllık eğitimi aldıktan sonra elenirsek 4 yılımız boşuna gitmiş olmuyor mu?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
peki açik liseden mezun olan biri girebilir mi hava harp okullarına...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kızlar neden giremiyor veya nasıl giriş yapabilir bende pilot olmak istiyorumda

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3
tanıdığınız rütbeli asker varsa sağ göz sol gözmüş puanmış hikaye

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lazer ile göz çizdiğim bozukluklar giderilmiş olsa yine de gözden elenilir mi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende 8. sınıf öğrencisiyim askeri pilot olmak istiyorum bilgi verirmisiniz?

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
2000 de kazanmıştım, bütün mülakatları geçmeme rağmen paşa dayım olmadığı için yedek olarak bekledim, ha sonra ne mi oldu şimdi makina mühendisiyim ve iyiki de almamışlar diyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben askeri pilot olmak istiyorum als ye başvurmadım şimdi başvurabilir miyim bilgi verir misiniz ?:helpsmilie:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
askeri hava lisesine gittikten sonra sivil olarak çalışa bilir miyiz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
solotürk pilotluğu sadece gösteri mi yapıyor acaba? acaip pilot olmak istiyorum yaa :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
way anasını be 0.25 den eliyolarmı :( çizdirsek gözü genede olmazmı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Şimdi bu konularda bilgili görünüyorsunuz bende buna binayen bir soru sormak istiyorum
Bu yıl yapılan sınavda oğlum yazılı sınavını ön sağlığı spor mülakat sağlık ve uçuş motor testlerini geçti ucucu olur raporu ile bize 2 temmuzda sonuçlar açıklanacak denildi beklenen gün geldi Tabi oğlum Işıkları kafaya takmış Kuleli Açıklandı Deniz Açıklandı Gataf açıklandı hepsinde asil ışıklar bi açıklandı yedek 180 küsür ama dikkatimiz çeken nokta oğlumun bir arkadaşının Kuleli Deniz Gataf Hepsinde Yedekken Işıklarda da Yedek ama 50 küsürüncü yedek oluşu kafamızda sorulara neden oldu bu konuda açıklama istedik ama tatmin edici bir açıklma yapamadılar kısaca kendi söylediklerine kendileride ınamadılar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:cursing:neden meslek lisesisinin girmesi söz konusu bile olamıyor acba!!!!!!!!!!!!!!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben pilot olmak istiyorum . özel üniversite okuyacak kadar param yok . hava harb okuluna gitmeyi düşünüyorum ama gözümde astigmat var ve sağ gözüm 1.5 ,sol 1 beni almazlar diye korkuyorum ne yapabilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şimdi arkadaşlar ışıklarda okuyan biri hho ye sınavsızmı giriyor sınavlamı giriyor bilgili biri yardımcı olursa çok sevinirim TEŞEKKÜRLER..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selamınaleyküm kardeş ben de 12.sınıf öğrencisiyim ve hedefim hava harp okuluna gitmek gözüme baktırdım hiç bir sorun yokmuş kilom var biraz ama inşallah vericem onu benim kafama takılan puanlama nasıl yani ygsye mi bakıyorlar yoksa lys'ye mi ve bundan kaç puan-net yapmak gerekir internette çok fazla bilgi kirliliği var bu konuda o yüzden soruyorum kimi barajı geçsen yeter diyor kimi 120den fazla net yapman gerekir diyor ve puan tutup kazandığımızda nasıl testler var cevap vericek arkadaşlara şimdiden allah razı olsun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
türk yıldızları da f-16 veya f-4 pilotuyla aynı maaşı alıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim gösteri pilotu olmak isteyenler ne yapmalı peki?

yhatam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bizim bi tanidiginiz var emekli askeri pilot suan bi hava yolu sirketinde calisiyo acaba diorum bu adam bana yardimci olabilirmi ve ayrica liseye gectim bu sene biraz kiloluyum 4 sene var onumde hallederim diye umuyorum ama bu meslekte is garantisi var mi ve bana verebilecekleri gorevler nedir yani F-16C secimim olur ama beni biraz daha bilgilendirin mesaj olarak atarsaniz sevinirim iyi forumlar

Üstünel Mücahit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ben viyanada, Avusturyanin baskentinde, odgdum ve bura vatandasiyim. Bir kac sorum var.

Bu forum daha aktuelmi bilmiorum ama bir kac sorum var.

Burda dogduma ragmen türkiyede savas pilotu olmak mümküniyeti varmi ve ne yapmam lazim?

Hakimda bilgi:

Dogum tarihi: 09.03.1996, 19 yasindayim.

Okulu gelcek sene bitirecem ve bir teknik liseye gidiorum. Cesitli bölümler var ve benim kontrol mendüzligi sectim.

Biliroum ilk önce türk vatandasi olmak lazim.

Benim bilmek istedigim yokardaki sorunun cevapi ve gercek savas pilotlariyla kontaga gece bilirmiyim ve nasil?

Ben bu isi cok istiorum ve ben beklyen zorluklari düsüne biliorum. Develetime böyle yararli olmak istiorum.

Bir sorum daha. Eger benim durumuma dayanarak bir mümküniyet gözüküorsa, savas pilotu olmak icin gereken seyleri yani fizikzel, pisikolojik ve sihinsel ve daha önemli seyleri nasil iyi bir duruma soka bilirim. Insallah demek istedigim aniorsunuzdur.

Ben 85 kiloyum ve 1.75m iyim. ama biraz babaytim ona göre tespit edin artik.

Lütfen sorularima cevap simdikten tesekkür.

cengaver51

Müdavim
Reaksiyon puanı
169
Merhaba ben viyanada, Avusturyanin baskentinde, odgdum ve bura vatandasiyim. Bir kac sorum var.

Bu forum daha aktuelmi bilmiorum ama bir kac sorum var.

Burda dogduma ragmen türkiyede savas pilotu olmak mümküniyeti varmi ve ne yapmam lazim?

Hakimda bilgi:

Dogum tarihi: 09.03.1996, 19 yasindayim.

Okulu gelcek sene bitirecem ve bir teknik liseye gidiorum. Cesitli bölümler var ve benim kontrol mendüzligi sectim.

Biliroum ilk önce türk vatandasi olmak lazim.

Benim bilmek istedigim yokardaki sorunun cevapi ve gercek savas pilotlariyla kontaga gece bilirmiyim ve nasil?

Ben bu isi cok istiorum ve ben beklyen zorluklari düsüne biliorum. Develetime böyle yararli olmak istiorum.

Bir sorum daha. Eger benim durumuma dayanarak bir mümküniyet gözüküorsa, savas pilotu olmak icin gereken seyleri yani fizikzel, pisikolojik ve sihinsel ve daha önemli seyleri nasil iyi bir duruma soka bilirim. Insallah demek istedigim aniorsunuzdur.

Ben 85 kiloyum ve 1.75m iyim. ama biraz babaytim ona göre tespit edin artik.

Lütfen sorularima cevap simdikten tesekkür.

aradığın cevaplar burda Türk Hava Kuvvetleri'nde pilot olmak için ilköğrenimden sonra Işıklar Askerî Hava Lisesi'ne ya da lise öğreniminden sonra Hava Harp Okulu'na girmek gerekmektedir.
1 Hava Harp Okulu

2 Hava Harp Okulu

Üstünel Mücahit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevap verdigin icin cok tesekkür ederim, bir sorum daha olcak, ben YPG´sye ve ondan sonar LYS´ye sinvalarina nasil gireblirim, bu cünkü istenen birsey.

Bu sinvalara nasil hazirlana biliorum ve bunun icin yardimci olcaka seylere varmi.

Ve 2016 da mezun olsan bir sorun olur mu cünkü burda 2015 on bes yazior

Ve yas 1995 ve sonrasi yazior yani bu benim 20 yasindan sonrasi ola bilirim analamina gelmez degilmi. 20 yasdan büyük olmamak gerek analdim kadariyla.

Gördün gibi bende biraz zaman sikintisi var.

Tesekkür ederim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ve bir soruma cevap vermedin ne yaziki:). Savas pilotlariyla kontaga gecme mümküniyeti varmi veyata bu meslege benzer bir melzek yapan. Abim bir kac savas pilotu taniyor ama ondan aram bozuk ne yaziki.

Internete arastiriorum bulamiorum.

Üstünel Mücahit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevap verdigin icin cok tesekkür ederim, bir sorum daha olcak, ben YPG´sye ve ondan sonar LYS´ye sinvalarina nasil gireblirim, bu cünkü istenen birsey.

Bu sinvalara nasil hazirlana biliorum ve bunun icin yardimci olcaka seylere varmi.

Ve yas 1995 ve sonrasi yazior yani bu benim 20 yasindan sonrasi ola bilirim analamina gelmez degilmi. 20 yasdan büyük olmamak gerek analdim kadariyla.

Tesekkür ederim

Ve bir soruma cevap vermedin ne yaziki:). Savas pilotlariyla kontaga gecme mümküniyeti varmi veyata bu meslege benzer bir melzek yapan. Abim bir kac savas pilotu taniyor ama ondan aram bozuk ne yaziki.

cengaver51

Müdavim
Reaksiyon puanı
169

Tesekkür ederim

malesef tanıdık kımse yok nasıl kontak kurabılırsın bılmıyorum