LG G3, Galaxy S5, Xperia Z2, HTC One M8, Discovery Elite | Sizce hangisi daha iyi?

En iyisi hangisi?

• Samsung Galaxy S5

Kullanılan: 12 5.9%
  • Sony Xperia Z2

Kullanılan: 84 41.0%
  • HTC One M8

Kullanılan: 54 26.3%
  • General Mobile Discovery Elite

Kullanılan: 29 14.1%
  • LG G3

Kullanılan: 26 12.7%

• Kullanılan toplam oy
    205

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
yahu benim mi yanlışım var yoksa bunu bilmeden mi konuşuyorsunuz?
tamam, bu yıl beni en büyük hayal kırıklığına uğratan ve artık umudumu kestiğim bir firmadır samsung ama, s5'de tıpkı Z2 gibi su geçirmezlik özelliğiyle gelmedi mi?
s5 suya dayanıklı toz geçirmez
z2 su geçirmez toz geçirmez

Causative

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben teknosada canlı canlı s5 denedim geçiş efektleri takılıyordu ve bazen üstteki barı çekerken kararma efektide kasıyordu ben mevcut z1 de öyle bir şey görmüyorum

Yani Z2 hepsinden daha iyi

Bende bugün bi S5 deneyeyim dedim. Acaba sizin dediğiniz gibi. BİMEKS'e gittim ve yaklaşık 35-40 dk Galaxy S5'i inceledim.

Nedense hiçbir yerde donma kasma vs şeyler yaşamadım. Nerdeyse herşeyi test ettim. Artık BİMEKS çalışanları bile beni uyarmaya başladı. Ekran bayaa canlı geldi uzaktan baktığınızda kaliteli bir telefon gibi ama dokunduğunzda plastik hissi biraz kaliteyi düşüyor. Kalp sensörünün çok iyi olmadığını söylebilirim. Çok seri bir telefon.Kesinlikle kasma donma gibi şeyler yok. Kamerası mükemmel, sanal denklanşör'e basar basmaz çekiyor. Asphalt 8 ve Real Racing 3 oynadım. Asphalt 8'de sıkıntı hiçbir şekilde yok! Real Racing 3'de arada takılmalar oluyor.İnternetten araştırmama göre yeni işlemciler ile Real Racing 3 oyunu pek iyi çalışmadığı söyleniyor. (Aynısı Z2'de de olacaktır.) Birde müzik açmak istedim, ortam gürültü idi ama kendi telefonum Galaxy S3 ile karşılaştırdım. Zil sesini bi S5'den birde S3'den açtım. Hemen hemen ses kalitesi, ses yüksekliği aynı. Yani anlayacağınız ses sistemini yine beğenmedim. Bu arada Telefon bana çok hafif geldi, diğer elimde Galaxy S3 tuttuğumdan olabilir. RAM kullanımı ise 1.20GB civarında RAM sıfırladığım zaman bazen 0.90 GB'e düşüyor.

Daha Z2'ye bakamadık ama gelir gelmez bakıcam. Övdüğünüz kadar güzel bir telefon mu?

(2 GB Ram ile 3 GB Ram arasında büyük bir fark yok. Sonuçta Android'in çalışma sistemi hep aynı. Ne kadar çok RAM varsa o kadar çok RAM kullan.)

YANİ Z2'Yİ ÖVMEK İÇİN GELİP BURDA LÜTFEN BİLE BİLE GALAXY S5 HAKKINDA OLMAYAN ŞEYLERİ SÖYLEMEYİN.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Tabiki sony ALLAH askına bir kere SONY LE HTC yi karsılastırman bastan yanlıs zaten ayrıca su geçirmezligin neresi gereksiz diyelim ki tel i suya dusurdun hmn alıcn bisi olmck daha ne istiyon

chad87

Asistan
Reaksiyon puanı
6
[MENTION=306383]Causative[/MENTION] iyiyi elestirmek bizde adet olmus sanirim. Herseyi gectim Sony firmasi eski bir firma ama kac senedir cep telefonu uretiyor? Diger yandan HTC yi oven bir cok kisiye HTC nin acilimini sorsak google a bakmadan cevap veremez. Samsung artik kendini cep telefonu konusundq kanitlamis bir marka. HTC dedigimiz firma beats audio ozelligi ile kendisini duyuran son 1 2 seneye kadar iflas aciklamayi dusunen ki suanda da can cekisen bir firma. Butce acisindan arastirmaya Samsung dan fazla pay ayiran bir firma yok. Bu ozellikleri bu plastik kapagi koyuyorsa elbette ki farkli bir bakis acisi vardir. Sokaga karpuz atar gibi hadi bu plastik olsun bunda pembe olsun buna saatte koyalim diyerek telefon uretmez. Ama biz ulke olarak muhalefet olmayi seven bir ulkeyiz...

metas53

Doçent
Reaksiyon puanı
1
m8 zaten o batarya ve kamerayla kafadan kaybetti sanal tuş olayını saymıyorum bile
Önemli olan bataryanın 2800 MAh olması değil ki test sonuçları rakiplerinin önüne götürüyor.Ayrıca olağan üstü güç tasarrufu modunda telefon günlerce şarjsız dayanabiliyor..

Causative

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Önemli olan bataryanın 2800 MAh olması değil ki test sonuçları rakiplerinin önüne götürüyor.Ayrıca olağan üstü güç tasarrufu modunda telefon günlerce şarjsız dayanabiliyor..

Bazı kullanıcılar pilin 8 gün gittiğini söylüyor. :eek:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
z2 tam bir pimapen. çok kaba bir telefon. Bence M8 hepsinden çok daha iyi bir telefon. ama oldukça pahalı.

metas53

Doçent
Reaksiyon puanı
1

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Z2
Bence bu senenin en iyi telefonu olacak ama bir türlü piyasaya çıkamadı artı olarak hakkında olumsuz haberler çok doğru mudur bilemem orasını ama işin içinde japonlar olunca güvensizlik olmaz
S5
Tamamiyle balon başka bir şey değil kalp ritim hızı falan fistan sadece kullanıcı çekmek için yapılmış bir cihaz kaç kişi kullanacak bu özellikleri büyük merak konusu 2 yıldır utanmadan insanları kekeleyen bir firma olunca arkasında alınması bile yanlış bugün 2000'e alırsın 4 ay sonra 1200'e bulursun
M8
Bu seneki favori telefonum oldu ama fiyat gereksiz pahalı ederi en fazla 2000 bu cihazın

cm0091

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xz2 tabiki/ htc bu ultrapixel muhabbetini biraksin artik tutmadi bu is

Asteriks

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Bence HTC One M8. Metal olması şıklık katmış ama bazı tasarımsal hatalrı var : sanal tuşların olması, telefonun koselerinin One'a göre daha oval olması şıklığı bozmuş olsada yeterince sık ve kullanışlı. Donanım olarak bence hiçbir eksisi yok 2 GB Ram olması HTC için hiçbir sıkıntı yaratmaz. 4K video cekemesi benim için sıkıntı yaratmıyor çünkü 4K televizyon alacak param yok ama belki birkaç yıl sonra lazım olabilirdi.

sinan0

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Z2'de ısınma sorunu varmış sanırım bundan biraz gecikti. Ülkemize gelmesine en az 5-6 hafta var. Elime alıp baktığımda Z ve Z1 çok kaba gelmişti. Muhtemelen bunda da bu durum sözkonusu.
Samsung'u bu yüzden seviyorum tanıttıktan sonra 1-2 hafta içinde tüm dünyada satışa sokabiliyorlar ürünlerini. (3.dünya ülkesi muamelesi yok)
Htc kamera bence kötü en azından video performansı(4k olmamasını kastetmiyorum). Samsung'da da tasarım kötü. Ayrıca plastik olması çok büyük sorun değil ama olmasa daha iyi. General mobile discovery fena değildi fiyatına göre ama bunda fiyat/performans aynı seviyede verimli olur mu burası soru işareti.

Kısaca hepsinde bir eksiklik var. Hiçbirinin fanboyu olmaya gerek yok.
Oneplus one teknik özellikleri fena değil ülkemize gelse ilk tercihim olabilir(fiyatını da göz önüne alırsak)

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Neden LG G2 değil de Z2 alıyorsun?
Artırılabilir hafıza
Daha iyi ekran
Daha iyi kamera
Daha dayanıklı
Malzeme kalitesi yüksek
Su geçirmez + toz geçirmez
Bravia ekran var
Güncelleme desteği daha fazla
Arayüzü stock android e daha yakın ve sade
ve daha birçok özelliğiyle önde

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Önceki nesil cihaza göre daha fazla demek istemiş sanırım
Ekranda panel değişti ( Tftden İps e)
Mavi led panel ile çalışan İps panel kullanıldı ( dünyada ilk )
Fosfor Led ekran kullanıldı ( dünyada ilk)
İşlemci değişti
Grafik arabirimi hızlandırıldı
Lens(G lens) ve kamera işlemcileri değişti (kameraya özel işlemci bulunduran tek mobil cihaz)
Kamera algoritmaları sıfırdan yazıldı (kamera algoritmasını baştan sona genelde yazmak çok zordur )
Pilde artış var
Kablosuz şarj desteği + çift dokunma ile uyandırma
4k kayıt
Timeshift video , Background Defocsus vs vs yaklaşık 20nin üzerinde özel kamera uygulaması
Yeni Xperia Temaları
Dayanıklılık sertifikaları artırıldı
Ağır çekim modu geldi kameraya
Ekran büyümesi gibi

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Artırılabilir hafıza
Daha iyi ekran
Daha iyi kamera
Daha dayanıklı
Malzeme kalitesi yüksek
Su geçirmez + toz geçirmez
Bravia ekran var
Güncelleme desteği daha fazla
Arayüzü stock android e daha yakın ve sade
ve daha birçok özelliğiyle önde

Ya yanlış yazmışım, GMDE yazacaktım. Piyasanın kralı kuşkusuz Z2 zaten.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Neden LG G2 değil de Z2 alıyorsun?

Pardon Z2 yerine GMDE yazacaktım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Z2 açık ara önde arkadaşlar kim ne derse desin. Yazılım desteğide oldukça iyi olacak deniliyor.

smt_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar nacizane kendi.gorusumu yazayim :) oncekikle belirteyim LG G2 kullaniyorum..
Bugun.media markette s5 i test ettim yaa inanin begenmedim menu gecisleri g2 den yavas geldi bana.. ekran o kadar buyuk bir telefon yapiosun.kocaman cerceveler ekraninbuyuklugu hic hisssedemiyosun en azindan benim ici. Kamerasini begendim.. yeni menulerde en azinan bir ikona tiklayinca golgelenme oluyor neye tikladigini gorusuyosun guzel olmus...

Ama bence g2 benim.icin s5 den.cok ustun.bir cihaz.. tabi bu kendi gorusum.saygilar...

nameless950

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim her yerde söylüyorum en iyisi gm elite. Testlerde Snap 800 kullanan ilk partisi bile snap801ac li s5 i geride birakiyor. Ustelik turk firması.

ynsemre61

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Öncelikle 4k dan bahsetmek istiyorum şu an için çokta bir işe yarayacağını sanmıyorum yani benim için çokta bir önemi yok ve yüksek oranda yer kaplıyor bunu geçtim. Türkiye de 4k ekranı olan ne kadar kişi var ki ve bu 4k daha hala yaygınlaşmış değil ve üstelik aşırı pahalı bir şey.

Gelelim telefonlara 2 gb ram ile 3 gb ram arasında tartışmaktan ziyade öncelikle bu ram'i ne kadar iyi kullandığı önemli 2 gb şuan gayet yeterli oluyor ama 3 gb daha uzun ömürlü olmasını sağlar insanlar öyle meraklı ki bu cep telefonu piyasasına bir telefonu 2 senede bir değiştiriyorlar yenisini alıyorlar ve tahminmce bu süre daha da kısalıcak çünkü çinliler telefonlarını dünyaya tam anlamıyla sunmaya başlıyorlar artık

Kamera konusunda 4k haricinde s5 ile z2 gerçekten başarılı ve bu sene ama m8'inde kamerasıyla verdiği efektler de hiç göz ardı edilecek gibi değil ve kamera alanında gerçekten bir eğlence sunuyor Ultra teknolojisi bir anlamda başarılı oldu çektiği resimler zoom yapılmadıkça diğer telefonlardan neredeyse farksız ama bu konuda yani resim kalitesi anlamında z2 ile s5 resimler üzerinde seçenekler ve efektler anlamında m8 diyebiliriz

Tasarım olarak s5'in başarısız olduğu genel olarak bir gerçek m8 ile z2 güzel ama bence z serisinin tasarım olarak köşelerinin sivri olması bana göre biraz onu kaba yapıyor tasarım anlamında gerçekten htc başarısını yine tekrarladı yine güzel bir tasarım ortaya çıkarmış.

Son olarak arayüzler ve diğer özelliklere bakmamız gerekirse arayüz TW'nin gerçekten kasıntılı olduğu bir gerçek yeni baştan tasarlasalar yeridir bu anlamda bence Sense 5 ve üstü şu an arayüz olarak piyasanın en iyisi bence ses konusunda z2 gerçekten iyi bir yerde ama m8 bu konuda ona göre daha yetenekli olduğu da bir gerçek fiyat açısından z2 m8 ile aynı fiyata gelirse şaşırmayalım Türkiyede fiyatlar gerçekten garip oluyor

Birde bunlar kağıt üzerinde olan tartışmalar gözle görüp hissederek kullanarak karar vermek bence en güzeli böylece içiniz gerçekten rahat ediyor bende şuan için m8 denemiş incelemiş az da olsa kullanmış biri olarak m8 hakkında şikayetlerinizi elinize alınca gerçekten unutturan bir cihaz gerçekten kaliteli bu yüzden
M8 bence şuan için gerçekten en güzeli.

Gm'nin ürünlerinden nedense bir korkum var ama fiyat açıkçası gerçekten diğerlerine göre şaşırılacak derecede iyi bu olayı nasıl yapıyor anlam veremiyorum.:blink:

Mali400

Asistan
Reaksiyon puanı
0
z2 kesinlikle en iyi tasarım onda performans olarak da önde.

Son mesajlar