General Mobile Discovery Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Peki siteye yeni üye oldum yorumların hepsini okuyamadım üründen şikayet eden var mı aldım mı 3-4 sene gitsin yeter
Ben kullanıyorum tek şikayetim var oda çok sorun değil.Bazen play storede tıklıyorum uygulamaya mavi oluyo komple yazılar açılmıyor uygulama sonra başka uygulamaya tıklıyorum açılıyor sonra gene geri dönüp basınca istediğim uygulama açılıyor.Telefonun bariz eksileri var mesela led bildirim ışığı yok yanında gelen kulaklık vasat mesela onun dışında iyi ve sorunsuz.3-4 sene gitsin demişsin ben sanmıyorum o kadar gideceğini telefon hafif ince tamam ama malzeme kalitesi çok kötü 2 yıl garanti süresince kullanırsın daha fazlası zor.Kısaca maket telefonun calışan versiyonu :)

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Hayırlısıyla fikrimi değiştirmeden şu cihazı alabilsem. :)

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Hayırlısıyla fikrimi değiştirmeden şu cihazı alabilsem. :)

Bana ayıplı mal geldi hocam. Her testte düşük puan alıyor. Islemci ya da Grafik birimi arızalı. Bazı arkadaşlarda ölü pixel olmuş. Bazılarında ise tuşlar sallanıyor. Benim ağzım yandı, kimseye önermiyorum. O paraya gidip Galaxy Note alsaydım keşke diyorum.

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
600 tl ye böyle bir telefon bulmuşsunuz hala orasını burasını didikliyorsunuz :D hep diyorum şüpheniz varsa netten alın 7 iş günü kulanın beğenmezseniz iade edin. Bu telefona samsung damgası basıp 1200 e satsalardı kimse gıkını çıkarmazdı :)

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Telefonu gören "Note 2 mi o" veya "Samsung'un hangi modeli" diye soruyor. Galaxy s3 mini, Wonder kullanıpta cihazı görenler özellikle ekrana hayran kalıyorlar. Anlayacağınız markası GM değilde Sony, Samsung, HTC olsaydı bu fiyatın 1,5-2 katına satılırdı. Zaten Sony aynı marka işlemciye sahip model üzerinde çalıştığını duyurmuştu*.
Piksel testini bende yaptım. İlk testte ekranda sadece gri ekranda gözüken 6-7 beyaz nokta görülüyordu. Ne hikmetse sonraki hiç bir testimde rastlamadım. Zaten sorunda etmedim. Sadece test edersem gördüğüm bir şey. Onun dışında kullanımda farketmek mümkün değildi. Kendinden de kayboldu. Yeğenim s3 minisin de acayip sırıtan kırmızı ölü piksel var. Samsung servisinin bariz ölü pixele yaklaşımını göreceğiz.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
blu'nun bir üst modeli çıkmış vatana millete hayırlı olsun. Şimdi söz sırası general mobilde :)

http://www.engadget.com/2013/08/18/...gadget&utm_source=engadget&utm_medium=twitter

Hocam okudum da pek iç açıcı değil. Oradaki sayfadan çevirdim ;

1.2 ghz x4 Cortex A-7 mediatek Soc işlemci var ve bu işlemci 28 nm. PowerVR SGX544MP gpu ve 1 gb ram var. Telefon 5.7 inç phablet cinsi. Buradaki işlemci Düşük - Orta Segment cihazlarda kullanılıyormuş. Günlük işlerinizi kolayca yapabilirsiniz fakat cihaz yüksek donanım gerektiren uygulama/oyunları kaldiramayabilirmiş.

Sitede yazanlar bunlar. Pek de bomba bir şey değil.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
[MENTION=16260]__kadıköyRAP__[/MENTION] konuya gel bir şey soracağım. Sende de Video ayarları yok değil mi? Low, medium, high diye 3 ayar var. 480, 720 ve 1080p galiba. Bu arada, video formatı 3gp,yanlış mıyım? Neden .mp4 değil anlamadım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar merhaba;

yaklaşık 2 ay önce General Mobile Discovery aldım. Fakat fotoğraf ve video çekmede sorun yaşıyorum. Örneğin video çektikten sonra durdur yaptığımda "" maalesef kayıt yapılamadı" uyarısı alıyorum.

Fotoğraf çekerkende fotoğrafı çekiyorum galeriyi açtığım zaman gürünüyor ama açmak istediğimde yada bilgisayara gönderdiğimde " küçük resim yok" uyarısı alıyorum.

Samsung 32 GB Class 10 hafıza kartı kullanıyorum.

emre2535

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar merhaba;

yaklaşık 2 ay önce General Mobile Discovery aldım. Fakat fotoğraf ve video çekmede sorun yaşıyorum. Örneğin video çektikten sonra durdur yaptığımda "" maalesef kayıt yapılamadı" uyarısı alıyorum.

Fotoğraf çekerkende fotoğrafı çekiyorum galeriyi açtığım zaman gürünüyor ama açmak istediğimde yada bilgisayara gönderdiğimde " küçük resim yok" uyarısı alıyorum.

Samsung 32 GB Class 10 hafıza kartı kullanıyorum.

Bi ara bende de ayni sorun oldu clean master kullaniyordum onun sorun cıkardığını düşúnerek uygulamayı kaldırdım ve sorun çözüldü sendeki sorun da böyle bir şey olabilir mi acaba

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben kardeşime general mobile discovery aldım. Müthiş bir telefon ekran çözünürlüğü galaxy s3le aynı tek handikapı dahili hafızası bütün özellikleri çok üstün ve sorunsuz çalışıyor. Nfs most wanted i asphalt 7 yi CSR racing'i hiç takılmadan oynatıyor. Bence android dokunmatik bir telefon arıyorsanız bu fiyata alabileceğiniz en iyi telefon bu tabi telefonu bulabilirseniz.

Reaksiyon puanı
2,146
teknoseyir incelemesi

[video=youtube;r3YNGb2uPFs]http://www.youtube.com/watch?v=r3YNGb2uPFs[/video]

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
teknoseyir incelemesi

[video=youtube;r3YNGb2uPFs]http://www.youtube.com/watch?v=r3YNGb2uPFs[/video]
Yani şu telefonu almamış olsam sadece sdn nin incelemesini izlesem kesin almazdım.Ancak bu teknoseyir incelemesini sadece izlesem alırdım direk.Aynı şekilde donanımhaber de öyle zaten ben donanımhaberdeki incelemeleri izleyip aldım.Bunun sonucunda şu kanaate vardım bu siteden bir telefon incelemesini izleyip almak yada almamak hiçte mantıklı değil.Özellikle de bu telefonu bu sitede izleyen çoğu kişi resmen soğudu cihazdan bence sanki çok gereksiz bir telefonmuş gibi fazla detaya inmeden sadece belli noktaları ve o gereksiz performans testlerini incelemişler.Dts sound gibi bir özelliği bile atlamışlar.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
incelemede site ismi önemli değil inceleyen kişi önemli.. Levent Pekcan candır, o incelemiş tamam demişse tamamdır.

cm0091

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sekil olarak bence samsungtan cok daha basarili bir cihaz ama tabiki altyapi olarak cok geride..
& ekrandan fazla birsey beklemeyin 500/600 liralik ust duzey bi telefon zor Turkiyede..
&pikseller gozunuze batabilir teknoloji ile araniz iyiyse...
&kullanim stabilitesi olarak android takilmalarindan daha fazlasjni yasarsiniz
SONUC: bence liseye yeni baslamis veya TAKDİR belgesi getiren cocugunuza gozunu de boyatacak bir cep telefonu hediye etmek istiyorsaniz uygun bir telefon olur :)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Olurmu canım söylemiş işte kötü yönlerinide. Abartıldığı kadar değil fiyatına göre çok iyi demiş.

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Eline telefonu almadan abartanlar ile ilgili düşüncesini tuttum. :)

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Sıfır yeni geleni telefoncuya kakaladım 500 e. Peynir ekmek gibi gidiyor dedi adam.

Son mesajlar