Bu konuyu okuyanlar

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
http://www.aliexpress.com/product-g...oid-4-0-512RAM-4G-ROM-1-2GHZ-wholesalers.html Arkadaşlar bu canavarı bu beleş fiyata almaya karar verdim aliexpres güvenilir bir site olduğunu herkesten duydum bu ürünü hediye eşya olarak ve posta takip koduyla nasıl alabilirm. Sorun çıkmaz değilmi gümrükte ? yardımcı olursanız hemen sipariş vericem kardeşlerim :)

Yurt dışından telefon getirmek yasaktır. Yakalanırsa direk gönderiliyor. Yakalanmazsa bile imei sini kayıt ettiremiyorsunuz.

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
http://www.aliexpress.com/product-g...oid-4-0-512RAM-4G-ROM-1-2GHZ-wholesalers.html Arkadaşlar bu canavarı bu beleş fiyata almaya karar verdim aliexpres güvenilir bir site olduğunu herkesten duydum bu ürünü hediye eşya olarak ve posta takip koduyla nasıl alabilirm. Sorun çıkmaz değilmi gümrükte ? yardımcı olursanız hemen sipariş vericem kardeşlerim :)

gelmez daha doğrusu gelir fakat gümrükte takılı kalır ve senden neredeyse verdiğin fiyat kadar vergi alırlar :)

soncirit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yakalanma durumunda %20 lik ÖTV vergisini ödeyip aldığımızı biliyorum, imei kolay iş kardeşim 5 TL ye yapıyorlar :D veya pasaporta 10 TL :D ürünü görmüyormusun aynı özellikli HTC 1.850 TL .d Benim öğrenmek istediğim su; adamlar bunu hediye diye yollluyolarmış ve faturayıda 70 euro altında tutuyorlarmış saten bizim yasalar 70 euro ve altını muaf tutuyor yokmu bilgili ve alış veriş yapmış bir arkadaş :D :D

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Yakalanma durumunda %20 lik ÖTV vergisini ödeyip aldığımızı biliyorum, imei kolay iş kardeşim 5 TL ye yapıyorlar :D veya pasaporta 10 TL :D ürünü görmüyormusun aynı özellikli HTC 1.850 TL .d Benim öğrenmek istediğim su; adamlar bunu hediye diye yollluyolarmış ve faturayıda 70 euro altında tutuyorlarmış saten bizim yasalar 70 euro ve altını muaf tutuyor yokmu bilgili ve alış veriş yapmış bir arkadaş :D :D

%20 lik vergi orada işe yaramıyor geri gönderiliyor.

Posta/hızlı kargo yoluyla cep telefonu getirmek mümkün müdür?

Hayır, posta/hızlı kargo taşımacılığı yoluyla muaf olarak veya vergileri ödenerek cep telefonu getirilmesi mümkün bulunmamaktadır. Dolayısıyla, bu yolla cep telefonu getirilmiş olsa dahi hiçbir surette sahibine teslim edilmemektedir.

http://www.gumrukticaret.gov.tr/icerik/82/179/posta-hizli-kargo-esyasi-muafiyeti.html

soncirit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaw bu ne ara değişti yaaa .s .s bi ara sokabiliyorduk Lan tayyip lan tayyip yaktın gene bizi :( Teşekkürler kardeşim bilgin için desene yurt dışından kaçak gelen spot telefona kaldık gine benim planım bu kaçakçılarada para yedirmeyip kendim getirmemdi baksana o yoluda kapatmışlar .s .s Ama adamlar faturayı hediyelik eşya olarak ve içinde başka bişey varmış gibi gönderirlerse gümrüktede yakalanmaz ise böyle bir geçiş mümkün hala deyilmi yanlış düşünmüyorum ?

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Yaw bu ne ara değişti yaaa .s .s bi ara sokabiliyorduk Lan tayyip lan tayyip yaktın gene bizi :( Teşekkürler kardeşim bilgin için desene yurt dışından kaçak gelen spot telefona kaldık gine benim planım bu kaçakçılarada para yedirmeyip kendim getirmemdi baksana o yoluda kapatmışlar .s .s Ama adamlar faturayı hediyelik eşya olarak ve içinde başka bişey varmış gibi gönderirlerse gümrüktede yakalanmaz ise böyle bir geçiş mümkün hala deyilmi yanlış düşünmüyorum ?

Cihazlar zaten x-ray den geçtiği için her şeyi görüyorlar :) Şüphelenirlerse içine de bakıyorlar. Gümrük memurunun tamamen inisiyatifinde olan bir şey

soncirit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok saol kardeş ya 1 sene önce sokuyorduk ne oldu şimdi .s .s Saol bilgilerin için tehlikeye atılmaz %70 risk sonucta ancak diyer eşyaları getirebilirs :S

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Abd'de bulunan kardeşimin gelirken yanında getirmesi için ebay'dan ultrabook, fotoğraf makinesi ve taşınabilir hard disk sipariş edeceğim. Aslında sadece Canon D5100 fotoğraf makinesi aldıracaktım ama orasıyla burası arasında 300-400 lira bir fark oynuyormuş. diğer ürünlerde neredeyse yarı yarıyarının bile altında...

Bahsettiğim 3 üründen sadece fotoğraf makinesi için (canon powershot sx230) biraz karar kılmış sayılırım ama diğer 2 üründe tamamen kararsızım. Lütfen naçizane tavsiyelerinizi esirgemeyin.

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Laptop tarzı ürünler ise hepsi çakma olduğu için bozulabilir.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Laptop tarzı ürünler ise hepsi çakma olduğu için bozulabilir.

ebay'dan alınanlar için de geçerli mi çakma oluşu?

abd'deki elektronik marketlerde de neredeyse ebay ile aynı fiyatmış, 3-5 dolar fark varmış. çakma ürünü bu fiyata satmaları enteresan olur

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Örnek olsun diye ekledim orijinallik konusu için.

Orijinal bilgisi için destek birimine mesaj atılıp bilgi alınabilir.

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3
cep telefonu bireysel getirilebiliyor.fakat çakma olup olmamasına bakılmaksızın vergilerini ödüyorsunuz.o da TR fiyatına gelebiliyor.
aynı üründen 2-3 tane sorun olmaz sanırım. ama 8-10 tane alırsanız ticari amaçlı olarak değerkendirip vergi alabilirler.
laptop da yine aynı şekilde telefon gibi vergilerini ödeyerek alabiliyorsunuz.

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bu çin alış veriş siteleri ürünü alırken kaç günde elimize uılaşıyor !!!

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
paypal ve ebay şifrelerimi amerikadaki kardeşime verdim, saatlerce uğraşıp bir ürünü alamazken ben buradan bir tıkla aldım. şifreler falan tamamen doğruydu ama o almaya çalıştığında hata veriyordu.

Bana, yani bu ülkeye ait bilgiler ile yurt dışından girildiği için mi olmadı acaba. böyle bir güvenlik söz konusu mu?

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
899 dolara

[h=1]Hewlett Packard ENVY 13.3" 13-2050nr Spectre XT Ultrabook[/h]
sipariş ettim az önce. gitti 1600 tl :(