IOS ve Android deneyimlerim

Bu konuyu okuyanlar

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
alimde bir ipod touch 2g ve galaxy II mevcut. galaxy donanım olarak çok çok üstün ancak ipod bana gösterdiki "mühim olan boyu değil işlevi" :dirol:
İOS birkere çok stabil ve Jailbreak yaparsanız olabildiğince de özgürsünüz. Android ise her gün yeni bir sıkıntı ve zorlukla sizi şaşırtabiliyor. uygulamalara gelirsek ipodda çok rahat çalışan grafik harikası oyunların android versiyonları galaxy o muhteşem donanımına rağmen aynı konforda çalıştıramıyor.

işin açığı İpod daki donanıma sahip hiçbir cihaz (256mb ram ve 600mhz işlemci) androidi çalıştıramaz. anlıycanız bir iOS cihazla android cihazı kıyaslayacağınız zaman androidin neredeyse 2 kat kuvvetli donanıma ihtiyaç duyduğunu unutmayınız..

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Çok doğru tespit. Android hızlandı eski sürümlerine göre ama halen bir ios kadar stabil değil. Kısaca ios androidi donunda sallar. :)

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Donanım ve stabillik konusunda en mütevazi işletim sistemi Symbian'dır. (Dağılın :p) Ama ona işletim sistemi derseniz tabi :D Onun haricinde Ios iyidir gerçekten. Android çok müsriftir ama o kadar da güçlüdür :)

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
kılasik fan boy hareketleri bunlar, bir tane CM7 ,9 gibi özelleştirilmiş ios sürümü göremezsiniz.Tek üretici tarafından üretilen birbirinin kopyası cihazlarda düzgün (!?) çalışan sistem hiç bir şeyi sallayamaz.

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Android çok müsriftir ama o kadar da güçlüdür :)

android biraz daha uğraşmayı didişmeyi seven kesime hitap ediyor. İOS de ise uğraşacak bi sorun yok zaten herşey hazır. kadınlar bile çok rahat kullanabiliyorlar. ama benim eşim androidli htc sini 1 senedir kullanmasına rağmen hala beceremiyor..

LeaveNhA

Doçent
Reaksiyon puanı
5
İşte güzel bir bakış açısı, donanımlarından öpüyoruz üstadım... :D

bu arada arkadaşlarımdan birinin android fanboyluğuna son verebilecek nitelikte bir cevap, bunun için ayrıca teşekkürler... :D

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
kılasik fan boy hareketleri bunlar, bir tane CM7 ,9 gibi özelleştirilmiş ios sürümü göremezsiniz.Tek üretici tarafından üretilen birbirinin kopyası cihazlarda düzgün (!?) çalışan sistem hiç bir şeyi sallayamaz.

jailbreak dünyasına dalarsan o tek tip dediğin İOS dünyasının ne kadar zengin olduğunu görürsün. hemde android rootlamaktan rom yüklemekten çok daha kolay ve basit yöntemlerle jailbreak yapabilirsin

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Böyle yorumlar yapma biraz Android'çiler gelir fanboy flan derler :D
İstedikleri kadar fanboy desin fandroidciler. Bu gerçekleri değiştirmeye yetmiyor malesef. iOS kadar iyi değil android bu bilinen bir gerçek. Arkadaşta çok doğru bi tespit yapmış. Kutluyorum onu. Ayrıca Galaxy S3 kullananların yorumlarının çoğu uygulamadan uygulamaya geçiş yaparken takılma sorunlarının devam ettiği vb. Kısaca halen stabil değil android üzgünüm fandroidler.

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
android biraz daha uğraşmayı didişmeyi seven kesime hitap ediyor. İOS de ise uğraşacak bi sorun yok zaten herşey hazır. kadınlar bile çok rahat kullanabiliyorlar. ama benim eşim androidli htc sini 1 senedir kullanmasına rağmen hala beceremiyor..

Bu nasıl mümkün olabiliyor, şaşıranlardanım. Doğrudur.

Janmark

Doçent
Reaksiyon puanı
2
İstedikleri kadar fanboy desin fandroidciler. Bu gerçekleri değiştirmeye yetmiyor malesef. iOS kadar iyi değil android bu bilinen bir gerçek. Arkadaşta çok doğru bi tespit yapmış. Kutluyorum onu. Ayrıca Galaxy S3 kullananların yorumlarının çoğu uygulamadan uygulamaya geçiş yaparken takılma sorunlarının devam ettiği vb. Kısaca halen stabil değil android üzgünüm fandroidler.

Kafası çalışan insanlar görmek güzel yalnız muhalefet olayımda nasıl olursam olayım mantığında olmamak herşyden en güzeli :)

NT1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
IOS kullanacagım dıyıpte bluetooth bıle kullanılamayan bır telefona o kadar para vermek hata olur

Janmark

Doçent
Reaksiyon puanı
2
o arkadaş bluetooth ile millete mp3 atmak falan istiyor sanırım. bluetooth'un tek o işe yaradığını sanıyor olabilir :)

Senelerdir ağızlarına sakız olan laflar ; Daha bataryasını açamıyorsun okadar para veriyorsun bluetooth ile mp3 gönderiyorsun okadar para veriyorsun :D İyi böyleleri Android'i seçiyorda Apple kurtuluyor.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Bu tarz konular 50 kere açıldı, 100 kere tartışıldı.. Sonuç? Sonuç yok.. Beklentiler ve bütçeler farklı. Anca birileri egosunu tatmin ediyor. Havanda su dövüyorsunuz..

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Birinin Androidli bir cep telefonunu 1 sene boyunca kullanması ve hala sistemi çözememesi..

valla çözemeyince çözemiyorsun. bayanların maalesef teknolojiyle pek arası yok. ben de bir android kullanıcısı olarak artık IOS ye terfi etmeyi düşünüyorum. en kısa zamanda 4S almayı planlıyorum.

Witcher

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Android çok hızlı gelişen bir sistem ancak ne kadar gelişirse gelişsin jailbreak'li bir Apple cihazının tırnağı dahi olamayacağını düşünüyorum. Jailbreak'siz bir cihaz bence de Android'le yarışamaz özgürlük ve özelleştirme konusunda ama ufak bir işlem ile iOS'un her konuda en iyisi olduğunu anlamak zor değil :)

Not: Tartışma çıkarmak için yazmadım sadece kendi fikrimi belirtmek istedim :)

Son mesajlar