Iphone 6s deneyimlerim (Kapalı yapının avantajı ve dezavantajı)

Bu konuyu okuyanlar

sarper.arıkan

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Açık bir yapıdan kapalı bir yapıya geçiş

IOS işletim sistemine tekrardan geçerken, android işletim sisteminin getirdiği bazı kolaylıklardan vazgeçmem gerekti.
Özellikle, android işletim sistemli bir cihaza dosya atmak ve attığım dosyalarla çalışmak konusunda ki rahatlığım, yerini aracı programla müzik ve dosya atmaya bıraktı.

Alternatif yöntemlerle bu sorunuda çözmüş olsamda, böylesi bir sistemin avantajı ve dezavantajından biraz bahsetmekte fayda olduğunu düşünüyorum.

Herşeyden önce, IOS işletim sistemi, kendisine çok da müdahale ettirmeyen ve üzerinde sınırlı dosya formatlarıyla çalışabileceğiniz bir sistem konumunda. İş böyle olunca, uygulama mağazası dışında aplikasyon kurulumu yapılması, doğrudan müzik dosyalarının atılması ve dijital kitap gibi doküman dosyalarınızla çalışılması mümkün olmuyor.

Bu yukarıdaki durum doğrultusunda, eğer bir IOS kullanıcısıysanız, işin bu yanını çok da düşünmüyorsunuz ve yolunuza devam ediyorsunuz. Bununla birlikte başka bir husus ise, sistemin genel çarçevede belirli özelleştirmelere izin veriyor olmasıda, daha uzun zil sesi isteyen, arayüzü özelleştirmek isteyen kullanıcılarıda memnun etmemekte.

Diğer taraftan IOS sisteminin kapalı bir yapıda olması, güvenlik ve güvenilirlik ve stabiliteyi de beraberinde getirdiğini söyleyeyim.

Sonuçta, bazı yöntemlerle dosya atmayı çözdükten sonra, kararlılık ve güvenilirlik noktasında IOS daha ağır basıyor.