Yeni Kategori Önerilerinizi Bekliyoruz

Bu konuyu okuyanlar

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Merhaba Sayın Yöneticiler ve Arkadaşlar,

Ben yeni bi bölüm önerisi yapmak istiyorum. Bugün "Gündem"de paylaşılan bir bilimsel bulgu sonrası insanların bilimi çok bilmediklerini gördüm. Aynı zamanda şu konuda bi arkadaşım belgesel sever çıktı. Üstelik insanların sürekli "Gündem"deki malum haberleri görmekten sıkılmış olabileceklerini ve bu şekilde daha iyi şeyler öğrenebileceğini düşünüyorum. Aramızda eminim bilimsel yayın yapan siteler okuyan arkadaşlar vardır. Bu arkadaşlarım paylaşımlarıyla zenginleştirebilirler açılacak bu bölümü.

Ancak çok önemli bir konu şu ki, gerçekten bilimsel yazılar yayınlanmalı. Yalancı-bilim (pseudosicence) yapan insanlardan uzak durulmalıdır. Eğer bu insanların paylaşımları yapılırsa moderatörler tarafından bu paylaşımlar kaldırılmalıdır. Yoksa "Bilim Köşesi" açmanın bir mantığı olmaz. Ben elimden geldiği kadar moderatörlere bu bilgiyi sağlamaya çalışırım. Neden yalancı-bilim olduğunu da açıklayabilirim.

Umarım bu köşe/bölüm/kategori açılır da burada vakit geçiren insanlar bilimi öğrenir ve hayatlarına uygular.

Saygılarımla.
Teşekkür ederim.

senar1st

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Bilimin içinde felsefik, psikolojik konular olursa ben daha bi' desteklerim :)

olympuskiller

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Kesinlikle doğru, faydalı ve paylaşımı bol bir bölüm olacağı kesin .

euphoriazoca

Asistan
Reaksiyon puanı
3
mükemmel fikir forum teknoloji forumu lakin bilimsiz teknoloji olmaz. Burda da ciddi bilim eksikliği görüyorum.

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
nasıl olsa açılmayacak. Gerek yok tartışmaya.:hammer:

Ben de destekliyorum bu alanın açılmasını. Fakat Burası TEKNOLOJİ sitesi Forumda bukadar gerekli konu varken bu tarz gereksiz konulara yer verilmez sanmıyorum.

blgram

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Yanlış anlama arkadaşım ama çoğu kişi teknoloji dışındaki konuların ağırlıkta olmasından rahatsız bana sorarsan ben sdnye sadece teknoloji sitesi olarak bakmıyorum. Ama bana kalırsa forumu öyle bir düzenleseler sade ama kullanışlı bir şey olsa . Teknoloji ve diğer gibi bir şey olsa fena olmaz herkes rahat etmiş olur . Teknoloji için teknoloji son yorumlar haberlere bakılır diğer konularda içinde ayrılır komik video , haber felan diye . Ya da ne biliyim bir düzen şart oldu gibime geliyor . Bahar temizliği yapsalar fena olmaz hani !!

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Yoo ben karşı değilim güncel her konunun tartışılmasına =) sadece ekmek fabrikasında ekmekten çok çikolata üretiliyor okadar =) forumda sayacağım bir kaç kişi dışında bu tarz alanlara yönelip katılan başka kişiler yok. Bu kişileri göre göre ezberledim artık =D

HkanTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
liseliler, üniversite okul vs. için kategori açılması gayet mantıklı olur.

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Merhaba Sayın Yöneticiler ve Arkadaşlar,

Ben yeni bi bölüm önerisi yapmak istiyorum. Bugün "Gündem"de paylaşılan bir bilimsel bulgu sonrası insanların bilimi çok bilmediklerini gördüm. Aynı zamanda şu konuda bi arkadaşım belgesel sever çıktı. Üstelik insanların sürekli "Gündem"deki malum haberleri görmekten sıkılmış olabileceklerini ve bu şekilde daha iyi şeyler öğrenebileceğini düşünüyorum. Aramızda eminim bilimsel yayın yapan siteler okuyan arkadaşlar vardır. Bu arkadaşlarım paylaşımlarıyla zenginleştirebilirler açılacak bu bölümü.

Ancak çok önemli bir konu şu ki, gerçekten bilimsel yazılar yayınlanmalı. Yalancı-bilim (pseudosicence) yapan insanlardan uzak durulmalıdır. Eğer bu insanların paylaşımları yapılırsa moderatörler tarafından bu paylaşımlar kaldırılmalıdır. Yoksa "Bilim Köşesi" açmanın bir mantığı olmaz. Ben elimden geldiği kadar moderatörlere bu bilgiyi sağlamaya çalışırım. Neden yalancı-bilim olduğunu da açıklayabilirim.

Umarım bu köşe/bölüm/kategori açılır da burada vakit geçiren insanlar bilimi öğrenir ve hayatlarına uygular.

Saygılarımla.
Teşekkür ederim.

Arkadaşlar bu bölümü görmediğim için konum haklı olarak buraya taşınmış. Alıntılayıp görmenizi istiyorum.

Gold Eagle

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar :)

Sosyal ağ fazlaca yaygınlaştı.Artık 7-8 yaşındakilerin bile Facebook hesabı var :)

Bu kadar yaygınlaşmışken SDN Forum'a da bir Sosyal Ağ bölümü açılabilir mi?
Bu bölümü de kategorilendirip "Facebook" ve "Twitter" olarak ikiye bölünür.Olur mu? :)

Teşekkürler :)

Gold Eagle

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Facebook ve Twitter sürekli güncelleniyor :) Bunlar hakkında bilgiler olabilir.
Takip edilmesi veya beğenilmesi önerilen sayfalar-kişiler
Bu sitelerdeki sorunların çözümleri :)

olabilir

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Aslında Facebook' çok iyi bir yardım sayfası var. Oradan her türlü sorun çözüme kavuşturulabiliyor. Twitter zaten çok karmaşık bir yapıya sahip değil. Yani sanki gereksiz olur gibi geldi. Bilemedim şimdi...

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Fakat bunlarla iligli Apilerin kullanımını paylaşsak ne güzel olurdu dimi =))))))))))

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Gold Eagle

dostum aslında iyi fikir olur,sadece site üyelerinin olduğu bir sdnsever gibi bir site olabilir,faca yada twit benzeri bir sistem olabilir,ama bilemiyorum ya

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Staj imkanı veren yerler.Sadece bilişim dünyası olabilir.

SeeYouInHell

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Kampanyalar, Sıcak Fırsatlar tarzında bir bölüm açılmalı bence. Her gün onlarca teknolojik ürün piyasa fiyatının çok altına satılıyor hele ki notebooklar. Forumda notebook tavsiyesi isteyen onlarca kişi oluyor. Hem onlara yardımcı olmuş olacak, hem de en iyi fiyattan almış olacaklar. Bir başka örneği ise geçen 8 gb usb bellek 9 liraydı, sdn üyelerinin faydalanmasını istedim ama uygun kategori yoktu. Bence baya aktif bir kategori olur açıldığı takdirde.

way_be

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
sıcak fırsatlar bölümü açılacak mı?

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Oyun Konsolları ile ilgili kategoriler açılabilirse güzel olur.

Mirack1907

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Spor Toto Süper Lig'in de başlamasıyla birlikte Spor bölümü altına iddaa bölümü açılabilir.

TurKCodeX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
spor bölümü şuanki olduğu kategoriden ayrılmalı ve altına 4 büyük takımların bölümleri açılmalı ve ayrıca spor kategorisine anadolu takımları başlıgı alrında alt forunlar açılmalıdır . aynı zamanda komedi bölümüde öyle olmalıdır. komk karikatürler komik resimler komik videolar vs. şeklinde olmalıdır.

paduwan

Asistan
Reaksiyon puanı
0

--- Mesaj Güncellendi ---

Aynen katılıyorum.

Ayri konu acmistim burayi yeni gördüm. Aynen konsollar icin ayri bir ana baslik. Ve onlar icinde de oyun katagorilerine göre ek basliklar gerekli.

Ondan baska Torrent ana basligi gerekli torrent sorunlari, ayarlari site tanitimlari, seedbox tavsiyeleri, davetiye paylasimi icin.

Forumdaki site davetiyleri bölümü mesela 1 mesaji olup mail birakanlarla dolu adamlar mail yazip girmiyor birdaha. Bunun yerine bu tarz yerlere 20 mesaj siniri getirirseniz daha verimli ve güzel olur diye düsünüyorum.

Ghost Rider

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Öncelikle Bilgisayar Bölümü açılmalı ki bu gerçekten çok büyük bir artı kazandıracaktır. HDD, Ekran Kartı, Anakart gibi parçalarda alt kategori olarak eklenmeli.

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Arkadaşlar Öncelikle Bilgisayar Bölümü açılmalı ki bu gerçekten çok büyük bir artı kazandıracaktır. HDD, Ekran Kartı, Anakart gibi parçalarda alt kategori olarak eklenmeli.

Donanım bölümümüz var zaten. HDD, ekran kartı gibi kategoriler yerine genel "Donanım" kategorimiz mevcut.