Fenerbahçe Evini Büyütüyor

Bu konuyu okuyanlar

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Özellikle derbiler ve Avrupa takımlarıyla oynanan maçlarda taleplere yetişemeyen Şükrü Saracoğlu Stadı'nın kapasitesi 62 bin 500 kişiye yükseltiliyor. Stattaki akustik ortam ise uzmanların desteğiyle en az 2 katına çıkartılacak.

fft1mm1754381.jpg

Futbol takımının Sarı-Lacivertli taraftarların desteğiyle rekordan rekora koştuğu Şükrü Saracoğlu Stadı, gelecek sezona müthiş bir şekilde hazırlanıyor.

52 bin kişilik kapasiteye sahip olmasına rağmen, derbilerde ve Avrupa takımlarıyla oynanan maçlarda talepleri karşılayamayan Saracoğlu’nun kapasitesi artırılacak. Kale arkası tribünlerinde yapılacak düzenlemelerle stat kapasitesinin 62 bin 500 kişiye ulaştırılması hedefleniyor. Saracoğlu’nda, Fenerbahçeliler’i heyecanlandıracak bir başka gelişme ise stadın akustik yapısı ile ilgili.

2010-2011 sezonunda TT Arena’da oynanan ve 2-1 kazanılan Galatasaray maçı sonrası,
Sarı-Lacivertli futbolcular, taraftarların yaptığı tezahüratların direkt sahanın içine yansıdığını ima etmiş ve ‘Ambianstan çok etkilendik’ açıklaması yapmışlardı. Bu açıklamaların ardından harekete geçen Başkan Aziz Yıldırım, Kadıköy’de de en az TT Arena’daki akustik ortama uygun olacak bir ambians yaratmak için çalışmaları başlatmıştı. İşte Yıldırım’ın bu isteğinin hayata geçmesine az bir süre kaldı. Pazartesi günü yapılacak Yönetim Kurulu toplantısının ardından Saracoğlu’nda kapasite artırımı ve akustik yenilik için, uzman bir ekibin desteğiyle harekete geçileceği ifade edildi.

Kaynak

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
bu kapasitenin artmasi icin birilerinden izin alinmasi gerekiyor mu acaba?

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
İnşallah gene kaçak çıkmazlar tribünleri :p

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
hiiiiiii.... sizi kiskandik degil mi simdi :):)
2010-2011 sezonunda TT Arena’da oynanan ve 2-1 kazanılan Galatasaray maçı sonrası,
Sarı-Lacivertli futbolcular, taraftarların yaptığı tezahüratların direkt sahanın içine yansıdığını ima etmiş ve ‘Ambianstan çok etkilendik’ açıklaması yapmışlardı.
Bu sözlerden öyle olduğu anlaşılıyor :p :):)

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18

simdi, izin alinacaksa verilmez... 62.500 kisi sahaya inerse napariz diye dusunurler :)
[MENTION=47324]mustang[/MENTION]: sirf [MENTION=221572]-Beneficence-[/MENTION] ye laf atmak icin yazdim... bugun pek goremedim onu buralarda ondan yani...

ben yazana kadar yine birazcik gerildi ortalik... [MENTION=47324]mustang[/MENTION]' da takildi [MENTION=221572]-Beneficence-[/MENTION]... hemen sinirlenme yaaa....

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
simdi, izin alinacaksa verilmez... 62.500 kisi sahaya inerse napariz diye dusunurler :)
@mustang: sirf @-Beneficence- ye laf atmak icin yazdim... bugun pek goremedim onu buralarda ondan yani...

ben yazana kadar yine birazcik gerildi ortalik... @mustang' da takildi @-Beneficence-... hemen sinirlenme yaaa....
Kızmamak eldemi ya şurada bir neşemiz var takılıyoruz birbirimize gülelim eğlenelim diye söylenecek lafmıydı yani ondan sonra neden tartışma çıkıyor diye bir sürü konu açılıyor.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
yok yok birsey yok... [MENTION=221572]-Beneficence-[/MENTION] ' de bize takiliyor :) [MENTION=47324]mustang[/MENTION]

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
yakışır FENERBAHÇEMİZE :) TÜRK futboluna katkı yapılmalı artık ...

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
2 FB' li var ve suratlari sari kirmiziya boyanmis.... pek inandirici degil acikcasi :):):)
Şöyle düşün birde Fb forması giyenler Gs'li
Gs formasını giyende Fb taraftarı :)

Aslında resimde anlatmak istedğim bu gibi tartışmaların anlamsız olduğunu göstermek çünkü ben sizleride çok seviyor ve takip ediyorum sadece her konunun altında illa bir tartışma çıkacak diye söz kullanılmasına kırıldım biraz :)

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
bu kapasitenin artmasi icin birilerinden izin alinmasi gerekiyor mu acaba?

Sen yeni bir kat çıkarken(yaptırırken) nasıl izin alıyorsan bu da o şekil izin alacaksın :) Yalnız sizi stadın dış çevresi geniş değil diye biliyorum. Eğer öyleyse izin vermeyebilirler :p

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
hayırlısı olsun, inşallah Fenerbahçemize faydalı olur.
kapasiteyi arttırma işini nasıl yapacaklar? haberde ayrıntı vermemiş, kale arkasını yıkıp tekrar mı yapacaklar, yoksa koltuklarla ilgili bir düzenleme mi yapacaklar?

Edirneli

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Kıskanma yok çünkü en iyisini ve en kalitelisini fenerbahçe yapar:)

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
çevresinde herhangi bir yapı vb yok. yollar var. migros kale arkasının arkası zaten otopark oraya genişleme olabilir. koltuk düzeniyle yapılacağını sanmıyorum çünkü zaten sıkı bir koltuk düzeni var. yeni kat da çıkamazlar bence. bakalım nasıl yapacaklar.
ama akustik konusunda birşeyden eminim stadın tavanı değişecek çünkü mevcut tavan sesi resmen dağıtıyor

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
ona izin almıyacan mı?? :p Hem çevredeki vatandaşlar izin verecek mi?? :mrgreen:

cevresi sirf Fenerbahce' li birsey diyeceklerini sanmam :)
saka bir yana [MENTION=20926]checkirge[/MENTION]' nin anlattigi gibi etraf ile sorunumuz yok...

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62

Yok ondan değil, Galatasaray'lılar dışında, Türk Telekom Arena'nın,

Galatasaray tarafından, Galatasaray'a ait en değerli yeri, araziyi, devlete vererek yaptırdığını neden bilmiyorlar merak ediyorum.

NT1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ıstersen 100 bın kısılık yap bos kaldıktan sonra ne anlamı var :D

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Hocam uzatmanın manası yok. [MENTION=129454]|SeYYaH|[/MENTION]