Fenerbahçe Evini Büyütüyor

Bu konuyu okuyanlar

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
hani sorun yoktu?? yaa var ya pisman ettiniz beni suraya girip de bir yazi yazdim diye.....

Reaksiyon puanı
10,325
Hocam uzatmanın manası yok. @|SeYYaH|

Ben birşey uzatmadım [MENTION=84327]deatmania[/MENTION], ilgilenmen gereken bir "yuh" vardı, [MENTION=3261]ben[/MENTION]eficence kardeşimize bunu nazikçe ifade etmeye çalıştım, hepsi o kadar.
şimdi mesajım silinmiş görününce hem bu arkadaş, hem başkaları diyecek ki, "mesaj silindiğine göre hoca mutlaka küfürlü yazmıştır!"
silginizi biraz adil kullanmanızı beklerdim sayın mod'um!

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Arkadaşlar,

Mesaj silinmesi, konu uzamasın diye vardır.Karşı taraf mesajı yanlış anlamasın diye silinmemezlik olmaz.

Yoksa, moderasyon yetkim herkese eşit.

Konu uzatmamanızı BİR KEZ DAHA diliyorum.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Yok ondan değil, Galatasaray'lılar dışında, Türk Telekom Arena'nın,

Galatasaray tarafından, Galatasaray'a ait en değerli yeri, araziyi, devlete vererek yaptırdığını neden bilmiyorlar merak ediyorum.

Bu konuyu gayet iyi biliyoruz. Forumda, basında, hemen hemen her yerde yeterince tartışıldı. Üstüne basa basa yazmanın, renk vermenin ve yeniden tartışmanın gereği yok bence...

Sonuç olarak ülke adına çok güzel bir stada sahip olduk. O stada, milli takım haricinde gidecek her takım misafir olacak. O stad da tıpkı Ali Sami Yen gibi, Galatasaray ile özdeşleşecek, hatta özdeşleşti diyebiliriz.

Fenerbahçe stadına gelince, Stad'da herhangi bir yıkım olmayacak, çevresel bir genişleme de söz konusu değil... Kale arkası tribünlere muhtemelen bir kat daha çıkılacak.

Şu anki yapısına baktığımız zaman kale arkası tribünlerin yüksekliği Fenerium ve Maraton tribünlerinden daha alçak. Muhtemelen diğer tribünlerle aynı yüksekliğe kavuşacak, belki kale arkası tribünler diğer tribünlerden biraz daha yüksek olabilir.

Ayrıca kale arkası tribüne de loca yapma planı vardı. bu konuda son durum ne? Mümkün mü? Yapılabilecek mi? Bilmiyorum.

Şayet yapılırsa stadın tüm tribünlerinde localar bulunacak. Diğer tribünlerdeki localar ile aynı hizada olacak kale arkası locaları. Böylece, görsel anlamda çok daha hoş olacağı gibi, gelir artışı da sağlanması planlanıyordu.

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Yeni stada falan asla gerek kalmıcak evimiz çok güzel.

Uğurcan7

Asistan
Reaksiyon puanı
1
abiciğim her sene aynı terane stadı büyüteceklerini sanmam,ama akustik problemi çözülür muhakkak ve bizim için daha iyi olur.hem 62.500 yapacaklar ne olacakki,tribünü öldürmekten başka bişey değil.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Buradan stadı gezdim biraz, 360* sanal gezi :)

Hakikaten çok güzel ve çok daha güzel olacak...

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
abiciğim her sene aynı terane stadı büyüteceklerini sanmam,ama akustik problemi çözülür muhakkak ve bizim için daha iyi olur.hem 62.500 yapacaklar ne olacakki,tribünü öldürmekten başka bişey değil.

Tribünün ölmesi. Tartışılması gereken bir konu gerçekten...

Bilet fiyatlarının bilinçli olarak yüksek tutulması, biraz da taraftar kalitesini arttırma amaçlı olsa da, o eski tribün ruhu uzun zamandır yok...

Kombine alıp sadece önemli maçlara gelen taraftarlar yüzünden de tribünler boş kalıyor çoğu zaman. Yönetim bunu önlemek amacıyla bazı girişimlerde bulundu ama pek ilgi çekmedi.

Mesela kombinesi olan ve maça gelemeyecek taraftar bunu ilgili birimlere bildirecek, o kombine kart sahibi taraftarın koltuğu, sadece o maç için biletlendirilerek belli bir fiyata satılacak ve parası kombine sahibinin hesabına yatırılacaktı.

Ayrıca kombine kartlar bazı uyanıklar tarafından rant aracına dönmüş durumda. Örneğin son oynanan Galatasaray maçında 3 - 4 kombine kartı olan uyanıklar, fahiş fiyatlardan sattılar kombine kartlarını. Buradan elde edilen gelir ile bu sezon için daha fazla sayıda kombine alacaklar ve önemli maçların, kritik tarihlerde oynanması için, takımın da üst sıralarda şampiyonluğa oynaması için dua edecekler... :)

Bunları engellemek için bir dizi önlemler alınmaya çalışılıyor ama nafile... Bir şekilde, bir yolunu buluyorlar uyanıklar.

Uzun zamandır gittiğim maçlarda, o eski ambiansı özlüyorum. Genelde taraftarlar maçı oturarak çekirdek çitleyerek takip ediyorlar. Önemli ataklarda ayaklanıyorlar sadece... Marş söylemekten, bağırmaktan, tribün şovlarına katılmaktan utanıyor gibiler... Takımı ateşleyemiyor tribünler.

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
bu kapasitenin artmasi icin birilerinden izin alinmasi gerekiyor mu acaba?
Evet.
Mesala benden. :)
Golleri yayından önce duyuyorum, tadı kaçıyor.
Ayrıca bir olay olursa evim tehlikeye düşüyor.
Geçen Galatasaray mçında apartmanın tüm camları gitti.
Ayrıca gürültü çok rahatsız edici.

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Evet.
Mesala benden. :)
Golleri yayından önce duyuyorum, tadı kaçıyor.
Ayrıca bir olay olursa evim tehlikeye düşüyor.
Geçen Galatasaray mçında apartmanın tüm camları gitti.
Ayrıca gürültü çok rahatsız edici.

öyle gürültüye can kurban :)

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bazı arkadaslar bos stad demis ama nereye bakmıslar. Bildigim kadarıyla %78 di bu sezonki stad doluluk ortalamamız .. Ankaragücü vs. gibi takımların maçları ve cezalı oldugumuz maçlardaki bayan taraftarların ilgi göstermedigi maçlarıda düsünce bu deger üst sınırda..Ve bu deferi gördügüm sitede türkiyedeki en yüksek deger bizdeydi dünya içinde ise sanırım bayerdi %100 e yakın bi degerle

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Bence gidip Samandıra filan dolaylarına yüz bin kişilik bir stat yapsınlar.
Altmış bin filan yetmiyor.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
olmaz tabi... sizin stadı devlet yaptı bizimkini kendimiz. bu yüzden daha güzel olur ve açılışta kimseden fırça yemeden rahatlıkla kullanırız :)
1- siz yeni stad yaptırmadınız. eskisini "yenilediniz"

2- bu yenileme işlemini kendi bütçenizle yapmadınız. sponsor desteği ile yaptınız.

3- biz bedava stad sahibi olmadık. stad karşılığı devlete çok kıymetli bir arazi verdik. ülke ekonomisine de bir faydamız oldu.

4- açılışta kimse bizi fırçalamadı, fırçalayamaz da. seyirci, başbakan ve toki başkanını protesto etti. onlar da stadı terk etti.

Reaksiyon puanı
4

2- bu yenileme işlemini kendi bütçenizle yapmadınız. sponsor desteği ile yaptınız.

3- biz bedava stad sahibi olmadık. stad karşılığı devlete çok kıymetli bir arazi verdik. ülke ekonomisine de bir faydamız oldu.

4- açılışta kimse bizi fırçalamadı, fırçalayamaz da. seyirci, başbakan ve toki başkanını protesto etti. onlar da stadı terk etti.

1)25 bin kişilk stad parça parça yıkılıp 55 bin kişi oluyorsa bu yenıleme degildir.

2) kulubun kendı bütçesi sponsorlardan saglar.turk telekom para vermese gs transfer yapamaz.gs 50 bin kişilik stad yapacak gücü yoktu.çünkü yeterince sponsoru yoktu.

3)alisamiyenin arazisi zaten gençlik ve spor il müdürlügüne aitti.yani devletindi.devlet parayı bir cebinden alıp diğerine koydu.hatta tturk telekom areneda maça gittiysen bu stad gençlik ve spor il müdürlügüne aittir tabelasını gorursun.

4) protesto eetıgınız basbakan akp il kongresini turk telekom arenada yapacak.basbakanı ıslıklayanlar için bundan Kotu bısey olmaz.adam ben bu stadı yaptırdım.partim içinde kullanırım dıyor.

uNerreicht

Asistan
Reaksiyon puanı
1
1)25 bin kişilk stad parça parça yıkılıp 55 bin kişi oluyorsa bu yenıleme degildir.

2) kulubun kendı bütçesi sponsorlardan saglar.turk telekom para vermese gs transfer yapamaz.gs 50 bin kişilik stad yapacak gücü yoktu.çünkü yeterince sponsoru yoktu.

3)alisamiyenin arazisi zaten gençlik ve spor il müdürlügüne aitti.yani devletindi.devlet parayı bir cebinden alıp diğerine koydu.hatta tturk telekom areneda maça gittiysen bu stad gençlik ve spor il müdürlügüne aittir tabelasını gorursun.

4) protesto eetıgınız basbakan akp il kongresini turk telekom arenada yapacak.basbakanı ıslıklayanlar için bundan Kotu bısey olmaz.adam ben bu stadı yaptırdım.partim içinde kullanırım dıyor.

Bi kısımda [MENTION=43929]rtsbora[/MENTION] da haklı sende.

Reaksiyon puanı
31

1.Stadyum kapasitesi artırılıyorsa bu yenilemedir komple yıkıp yeniden yapsaydınız haklıydınız.
2.Yeterince sponsor bulunurdu kimseninde bundan şüphesi olmasın yeterki isim hakkı verilsin Türk telekom en büyük adımı yaparak yeterince maddi açıdan destek olup stadyum isminde yerini aldı.
3.Türkiye sınırları içinde tüm stadyumlar gençlik ve spor il müdürliğüne aittir buna şükrü saraçoğluda dahil.
4.Türkiye'nin yüzde 50 sine yakın oy almış bir partinin haliyle yüksek kapasiteli bir alanda kongre yapması lazım yer sıkıntısı olmaması için bunuda başka yönlere çekmek kadar abest bir tavır olamaz.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27

1-yenileme işi kapasite ile alakalı değildir. stadı komple yıkıp yenisini yapmadığınız müddetçe onun adı yenileme olur. resmi kaynaklarda da böyle geçer. (en son 2006'da yenilenmiş: http://tr.wikipedia.org/wiki/Fenerbahçe_Şükrü_Saracoğlu_Stadyumu )

2-turk telekomun galatasaraya yaptığı sponsorluk desteği, isim hakkı için 10 seneliğine, yıllık 10 milyon dolardır. evet, bu ciddi bir destektir ancak "olmasa galatsaray transfer yapamaz" gibi bir durum yoktur. transfer bütçesi çok daha yüksek meblağlar gerektirir.

3-evet ali sami yen zaten devletindi. ancak oranın kullanım hakkı 49 yıllığına galatasaraya aiti. biz çıkmadığımız müddetçe de o stad orada kalacaktı.

yeni stad konusunda da mesele sadece para değildi. yeterli kaynaklar bulunmuştu ancak projeye izin çıkmadı. gs yönetimi 50 bin kapasiteli, yanında alışveriş merkezi ve otopark da bulunan bir stad yapmak istedi. bunun projesi de hazırdı. fakat yetkililer o bölgede 30 binden fazla kapasiteli stada izin vermedi. alışveriş merkezi ve otopark fikrine de karşı çıktılar. hal böyle olunca gs yönetimi de yeni yer arayışına girdi. bu esnada mustafa sarıgül seyrantepe projesini gündeme getirdi. sonrası malum.

4- biz akp karşıtı olduğumuz için protesto etmedik. o gece devlet görevlisinin (toki başkanı) yaptığı konuşmaya yapılan bir tepkiydi. diğer devlet görevlileri de bundan nasibini aldı. yoksa ne yönetimin ne de taraftarın akp ile bir alıp veremediği yok.

kongreye gelince, 100 bin kişi katılımlı bir kongre yapıyor. bu kadar kişi spor salonlarına sığmaz. stad olarak da fenerbahçenin stadını şu dönemde tercih edemezler. fb taraftarı ile iktidarın arası malum. inönü de sağlamlık bakımından şüpheli bir stad. olimpiyat stadı desen dağ başı. geriye tt arena kalıyor. o kongrenin orda yapılması gayet doğal.

ADRENALİN-1

Doçent
Reaksiyon puanı
0

TTARENA stadındaki yazıyı görmediniz galiba

stt.jpg

hatta stadın sponsorluğuna bakarsak TÜRK TELEKOM

GS%20Arena.jpg

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Hadi bütün Fenerbahçeli arkadaşlara başarılar diliyorum. O stad daha da geliştirilmeyi hak ediyor.

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
hayırlı olsun, şükrü saraçoğlunun doluluk oranı baya yüksek dolayısıyla kapasitenin arttırılması iyi olacak, hem uluslararası organizasyonlarda daha çok maç alabiliriz bu sayede

adoganses

Doçent
Reaksiyon puanı
28
hiiiiiii.... sizi kiskandik degil mi simdi :):)[/QUOTE]

bunu demekle ilk hamleyi yapmış ve kıskanmadığınızı ispatlamış oluyor, ön almış alıyorsunuz değil mi. :) çok komiksiniz!